Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
AI ületab inimintellekti juba 2029. aastaks, väidab Elon Musk
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

AI ületab inimintellekti juba 2029. aastaks, väidab Elon Musk

Elon Musk, Tesla juht, on teinud julge ennustuse, väites, et tehisintellekt (AI) ületab inimintellekti juba 2029. aastal. Sarnase prognoosi on varem teinud futurist Ray Kurzweil, rõhutades AI ja arvutitehnoloogia kiiret arengut alates 1999. aastast. Tehisintellekti võimekus ületada inimintellekt on olnud tehnoloogide, teadlaste ja futuristide seas kuum teema juba aastakümneid. Arutelu

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Elon Musk, Tesla juht, on teinud julge ennustuse, väites, et tehisintellekt (AI) ületab inimintellekti juba 2029. aastal. Sarnase prognoosi on varem teinud futurist Ray Kurzweil, rõhutades AI ja arvutitehnoloogia kiiret arengut alates 1999. aastast.

Tehisintellekti võimekus ületada inimintellekt on olnud tehnoloogide, teadlaste ja futuristide seas kuum teema juba aastakümneid. Arutelu AI potentsiaali üle inimeste asendamisel on muutunud veelgi aktuaalsemaks pärast ChatGPT, OpenAI genereeriva AI vestlusroboti, turuletoomist. Generatiivse AI tulekuga on nüüd suured tehnoloogiaettevõtted nagu Google, Meta, Amazon ja isegi Microsoft asunud intensiivsesse võistlusesse, et välja töötada oma keelemudeleid ja täiustada AI platvorme.

Arvestades seda kiiret edasiminekut, usub Tesla boss Elon Musk, et aeg, mil AI muutub inimestest intelligentsemaks, ei ole enam kaugel. Täpsemalt väidab ta, et AI ületab kogu inimkonna intelligentsuse juba aasta 2029 lõpuks.

Musk'i uskumus põhineb hiljutisel arutelul podcaster Joe Rogani ja tunnustatud futuristi Ray Kurzweili vahel, kus Kurzweil väitis, et AI saavutab inimtasemel intelligentsuse 2029. aastaks. Kurzweil on uurinud tehnoloogia eksponentsiaalset kasvu, eriti tehisintellekti valdkonnas. Tema analüüsi põhjal on ta prognoosinud, et inimesed arendavad kiiresti arvutusvõimet, algoritmide keerukust ja andmetöötlusvõimekust. Seetõttu usub ta, et need edusammud muudavad AI süsteemid inimintelligentsusele võrdväärseks ja lõpuks ületavad seda.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More