Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Asümptootiline lõhe: Düstoopiline prognoos aastaks 2030
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Asümptootiline lõhe: Düstoopiline prognoos aastaks 2030

Aastaks 2030 ennustatakse dramaatilist ühiskondlikku muutust, kus tehnoloogia ja bioloogilise determinismi sulandumine võib muuta suured elanikkonna osad töötuks ja sissetulekuta, kajastades 20. sajandi kõige tumedamat spekulatiivset fiktsiooni. See ajaloolisest ja futuristlikust ideoloogiast lähtuv narratiiv maalib ettekujutatava maailma, kus inimkond võib potentsiaalselt jaguneda sotsiaal-bioloogilisteks kastideks, meenutades H. G. Wellsi "Ajamasinat&

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Aastaks 2030 ennustatakse dramaatilist ühiskondlikku muutust, kus tehnoloogia ja bioloogilise determinismi sulandumine võib muuta suured elanikkonna osad töötuks ja sissetulekuta, kajastades 20. sajandi kõige tumedamat spekulatiivset fiktsiooni. See ajaloolisest ja futuristlikust ideoloogiast lähtuv narratiiv maalib ettekujutatava maailma, kus inimkond võib potentsiaalselt jaguneda sotsiaal-bioloogilisteks kastideks, meenutades H. G. Wellsi "Ajamasinat" ja Ivan Efremovi "Härja tundi".

Selles võimalikus tulevikus on tehnoloogiline automatiseerimine ja arenenud geenitehnoloogia ühinenud, et luua uus maailmakord. Frank Herberti vähemtuntud teoses "Hellströmi taru" kujutatud sipelgapesa mudelist inspireerituna kujundatakse ühiskond ümber kihistunud struktuuriks, kus enamus on töölised—kellel puudub kõneoskus, keda juhivad instinktid ja keda valitsevad feromoonid. See alamklass piirdub hüdropooniliste farmide poolt pakutava põhilise taimse toiduga ja on määratud lühikeseks, utilitaristlikuks eluks, mis ei kesta kauem kui 30-40 aastat.

Selle hierarhia tipus asub eliit, kes ei ole mitte ainult bioloogiliselt täiustatud, et elada kauem ja tervislikumalt, vaid ka privilegeeritud loomsete valkudega rikastatud toiduga ning võimega paljuneda ja vaba aega veeta, mis sümboliseerib nende olulist rolli selles sipelga-inimese hübriidtsivilisatsioonis. Nende eksistents on teravas vastuolus konstrueeritud töölistega, kellel lubatakse aeg-ajalt jahti pidada liha saamiseks, mis hõlmab inimesi kui potentsiaalseid sihtmärke.

Ühiskondlikud kontrollimehhanismid on nii avalikud kui ka salakavalad, kusjuures kohalikud õiguskaitseorganid ja poliitikud on osa "katusest", mis katab seda salajast tsivilisatsiooni. Sajandite jooksul on see süsteem mitte ainult säilinud, vaid õitsenud, laiendades oma haaret ja tugevdades oma haaret rahva üle.

McKinsey instituudi prognoos maalib lähituleviku kohta sünge pildi: 400-800 miljonit inimest võib leida end koondatuna automatiseerimise halastamatu marsi tõttu, mis mõjutab eelkõige lihttöölisi, kelle sissetulekud võivad langeda kuni 56% võrra. See tehnoloogiline väljatõrjumine surub paljud tõenäoliselt uude sotsiaalsesse klassi—prekariaati, mida iseloomustab ebastabiilsus ja ebakindlus.

Kui see sünge stsenaarium realiseerub, võib maailm, nagu me seda tunneme, kalduda selle poole, mida kirjeldatakse kui "asümptoodi maailma"—seisundit, kus kasv on pidurdunud ja võimalused on piiratud. See peegeldab kriitilist pöördepunkti inimkonna ajaloos—üleminekut eksponentsiaalse kasvu ajastust valusa stagnatsiooni ja taandarengu ajastusse

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More