Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Bilderbergi kohtumise osaleja Anatoli Tšubais: Venemaa endine kõrge riigiametnik

Anatoli Tšubais, endine Venemaa kõrge riigiametnik ja üks Boris Jeltsini administratsiooni mõjukamaid liikmeid, osaleb 30. maist kuni 2. juunini 2024 Hispaanias Madridis toimuval 70. Bilderbergi kohtumisel. Tšubais oli 1990ndate alguses võtmefiguuriks Venemaa erastamise ja turumajanduse juurutamisel pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Tema osalemine sellel salajasel kohtumisel tõstatab küsimusi kohtumise eesmärkide ja

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Bilderbergi kohtumise osaleja Anatoli Tšubais: Venemaa endine kõrge riigiametnik
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Anatoli Tšubais, endine Venemaa kõrge riigiametnik ja üks Boris Jeltsini administratsiooni mõjukamaid liikmeid, osaleb 30. maist kuni 2. juunini 2024 Hispaanias Madridis toimuval 70. Bilderbergi kohtumisel. Tšubais oli 1990ndate alguses võtmefiguuriks Venemaa erastamise ja turumajanduse juurutamisel pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Tema osalemine sellel salajasel kohtumisel tõstatab küsimusi kohtumise eesmärkide ja osalejate motiivide kohta.

Anatoli Tšubaisi Taust

Anatoli Tšubais (sündinud 16. juunil 1955) on Vene poliitik ja majandusteadlane, kes oli Boris Jeltsini administratsiooni liige ning vastutas Venemaa erastamise eest. Ta aitas turumajanduse ja erastamise põhimõtted Venemaale tuua pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist. Tšubais on olnud Venemaa Föderatsiooni esimese klassi aktiivse riiginõuniku tiitliga ning töötanud mitmel kõrgel ametikohal, sealhulgas Venemaa peaministri esimese asetäitjana ja Rusnano juhatuse esimehena.

Ta oli ka Venemaa presidendi eriesindaja rahvusvaheliste organisatsioonide suhete jaoks säästva arengu eesmärkide saavutamiseks. Tšubais lahkus Venemaalt 2022. aasta märtsis, protestides Venemaa sissetungi vastu Ukrainasse. Kuigi ta ei pruugi praegu olla aktiivne Venemaa poliitikas, on ta endiselt mõjukas ja tema osalemine sellistel kohtumistel kannab suurt kaalu. Ta on kõrgeima taseme Vene ametnik, kes on invasiooni tõttu ametist lahkunud ja keda võib pidada ka Venemaa opositsiooni esindajaks.

Bilderbergi Kohtumise Salapära

Bilderbergi kohtumised on tuntud oma salapärase ja kinnise iseloomu poolest, kus arutatakse globaalseid julgeoleku- ja majandusküsimusi. Kohtumise eesmärk on pakkuda mitteametlikku foorumit, kus osalejad saavad vabalt arutada ja jagada oma mõtteid ilma ametlike piiranguteta. Selline suletus ja saladuslikkus on tekitanud palju kriitikat ja vandenõuteooriaid.

Kahepalgeline Poliitika?

Kaja Kallas, Eesti peaminister, kes on korduvalt nimetanud Venemaad terroririigiks, osaleb samuti sellel kohtumisel. See, et Kallas istub samal nõupidamisel koos Venemaa esindajaga, tekitab küsimusi tema tegelike poliitiliste vaadete ja põhimõtete kohta. Kas tegemist on poliitilise kasu nimel põhimõtete kõrvaleheitmisega? Kallase osalemine kohtumisel Tšubaisiga, kes on küll Venemaalt lahkunud, kuid kellel on endiselt tugev seos Venemaa poliitikaga, võib tunduda vastuoluline ja tekitada usaldamatust.

Anatoli Tšubaisi osalemine 2024. aasta Bilderbergi kohtumisel tõstatab tõsiseid küsimusi selle kohta, millised on tegelikud eesmärgid ja arutelud sellisel kõrgetasemelisel ja suletud kohtumisel. Samuti toob see esile võimaliku kahepalgse poliitika juhtudel, kus poliitilised liidrid, nagu Kaja Kallas, istuvad ühel nõupidamisel oma teravate kriitikute ja vastastega.

Allikad

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More