Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Brutaalse hävingu eelõhtul: Martin Herem ütleb, et NATO võit ei ole kahtluse all – kuid võitlus saab olema kole
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Brutaalse hävingu eelõhtul: Martin Herem ütleb, et NATO võit ei ole kahtluse all – kuid võitlus saab olema kole

Nele Lorensi avaldatud artikkel ICDS-i veebilehel pakub sügava ülevaate Eesti kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi seisukohtadest seoses NATO ja Venemaa vahelise võimaliku konfliktiga. Herem rõhutab, et NATO võit ei ole kahtluse all, kuid võitlus saab olema keeruline ja nõudlik. Lääne ja Venemaa Väljakutsed: Herem toob esile, et Venemaa on hästi

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Nele Lorensi avaldatud artikkel ICDS-i veebilehel pakub sügava ülevaate Eesti kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi seisukohtadest seoses NATO ja Venemaa vahelise võimaliku konfliktiga. Herem rõhutab, et NATO võit ei ole kahtluse all, kuid võitlus saab olema keeruline ja nõudlik.

Lääne ja Venemaa Väljakutsed:

Herem toob esile, et Venemaa on hästi teadlik Lääne riikide laskemoona ja inimressursside puudujääkidest. Tema sõnul ei esitaks ainult sõjaväekohustuse taastamine Venemaale strateegilist dilemmat. Oluline on, et Venemaa mõistaks: NATO ründamine tooks kaasa palju suuremad kaotused kui seni Ukrainas.

Heidutus ja Varustuse Vajadus:

Herem rõhutab, et heidutuse loomiseks tuleb kiiresti üles ehitada vajalikud võimekused. NATO peab olema valmis ja omama divisjone, brigaade ja pataljone, mida saab kasutada vajadusel. Varustus peab olema koheselt kasutusvalmis ning laskemoon piisavas koguses, et vaenlasele kaotusi põhjustada.

Võitlusmeetodid ja Tagajärjed:

Heremi sõnul on NATO võit kindel, kuid võitlus saab olema kole. Venemaa ei pea Tallinna okupeerima; nad võivad tekitada kaose väiksemates linnades, mis nõrgestaks NATOt ja tekitaks sisemist ebastabiilsust.

NATO ja Eesti Ettevalmistused:

Herem selgitab, et NATO ja Eesti peavad olema valmis Venemaa halli tsooni rünnakuteks, nagu küber- ja hübriidrünnakud. Eesti on suutnud vastata ja taastuda kiiresti, näiteks DDoS-rünnakutest. Venemaa kasutab peamiselt konventsionaalseid sõjalisi vahendeid, kuna nende arsenalis on ka küber- ja infooperatsioonid, organiseeritud kuritegevus ja korruptsioon.

NATO Laienemine ja Strateegilised Dilemmad:

Rootsi ja Soome NATO-ga liitumine on Balti riikide jaoks oluline, kuna see võimaldab paremat koostööd mere, õhu, luure ja küberkaitse valdkondades. See liitmine on tõsine strateegiline dilemma Venemaale.

Balti Mere Piirkonna Kaitse:

Herem leiab, et Balti mere piirkonna kaitseks on vaja luua ühine NATO komandostruktuur, mis võimaldaks koordineerida kõiki olemasolevaid võimekusi.

Püsiva NATO Brigaadi Puudumine Eestis:

Kuigi Leedul ja Lätil on püsivad NATO brigaadid, Eestis sellist brigaadi pole. Herem rõhutab, et Eesti sõjavägi on valmis kaitsma riiki ja vajadusel saadakse tuge Briti mehhaniseeritud üksustelt ning luure- ja vaatlusvõimekustelt.

Ukraina Toetus ja Tingimused:

Herem rõhutab, et Ukraina edu sõltub riikide otsustavusest pakkuda kiiret ja piiranguteta sõjalist abi. Abi peab olema järjepidev ja piisav, et Ukraina suudaks vastata Venemaa agressioonile.

Kogu artikli saad lugeda ICDS-i veebilehelt.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More