Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Dengi palaviku järsk tõus Brasiilias pärast geneetiliselt muundatud sääskede vabastamist
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Dengi palaviku järsk tõus Brasiilias pärast geneetiliselt muundatud sääskede vabastamist

Brasiilias on dengi palaviku juhtumite arv 2024. aasta alguses neljakordistunud pärast ÜRO Maailma Sääse Programmi poolt miljonite geneetiliselt muundatud sääskede vabastamist. See programm sai osalist rahastust Bill & Melinda Gatesi Fondilt. Ainuüksi 2024. aasta esimese viie nädala jooksul teatati riigi tervishoiuministeeriumi andmetel üle 364,000 dengi nakkuse juhtumi, mis on

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Brasiilias on dengi palaviku juhtumite arv 2024. aasta alguses neljakordistunud pärast ÜRO Maailma Sääse Programmi poolt miljonite geneetiliselt muundatud sääskede vabastamist. See programm sai osalist rahastust Bill & Melinda Gatesi Fondilt.

Ainuüksi 2024. aasta esimese viie nädala jooksul teatati riigi tervishoiuministeeriumi andmetel üle 364,000 dengi nakkuse juhtumi, mis on nelikordne suurenemine võrreldes 2023. aasta sama perioodiga. Selle tagajärjel on Brasiilia otsustanud osta miljoneid dengi vaktsiini doose.

Dengi palaviku kiire leviku tõttu on Brasiilias kinnitatud 40 surmajuhtumit ja veel 265 juhtumit on uurimisel. Brasiilia on ostnud 5,2 miljonit doosi Jaapani ravimifirma Takeda poolt välja töötatud dengi vaktsiini Qdenga, lisaks annetati valitsusele 1,32 miljonit doosi tasuta.

Kolmes Brasiilia osariigis, sealhulgas riigi teises suurimas osariigis Minas Gerais ja Föderaalringkonnas, kus asub pealinn Brasília, on välja kuulutatud eriolukord. Brasílias on dengi juhtumite arv 2024. aasta algusest saadik ületanud kogu 2023. aasta jooksul registreeritud juhtumite arvu, saavutades nakatumismäära 1,625 juhtumit 100,000 elaniku kohta, võrreldes riikliku keskmisega, mis on vaid 170.

ÜRO Maailma Sääse Programmi eesmärk oli vabastada Brasiilias kümne aasta jooksul miljardeid geneetiliselt muundatud sääski dengi palaviku tõrjumiseks. Sääski muudeti laboris nii, et need kannaksid Wolbachia bakterit, mis takistab dengi viiruse kandumist inimestele. Hoolimata sellest algatusest on dengi juhtumite arv järsult tõusnud.

Bill & Melinda Gatesi Fond on oluliselt panustanud nii sääskedega seotud algatusse kui ka dengi vaktsiini uurimisse, rahastades mõlemat miljonite dollaritega. See tähendab, et Bill Gatesi fondi rahad on seotud nii geneetiliselt muundatud sääskede vabastamisega, mis on näiliselt dengi kriisi süvendanud, kui ka nõutava dengi palaviku vaktsiini tootjate rahastamisega.

Selline sündmuste areng on toonud kaasa küsimused ja mure selle üle, millised võivad olla selliste sekkumiste pikemaajalised tagajärjed ja kuidas mõjutavad need tuleviku tervishoiustrateegiaid.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More