Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Eesti ajaloo austaja ettepanek

Armas Eesti rahvas, Ajalugu on täis keerulisi sündmusi ja ootamatuid pöördeid, mis tihti kujundavad meie tänapäeva maailma viisil, mida me ei oska alati ette näha. Üks selline ajalooline tegelane, kelle mõju ulatub sügavale meie riigi ajalukku, on Vladimir Iljitš Lenin. Ta on mees, kelle nimi on seotud revolutsiooni, muutuste ja

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Eesti ajaloo austaja ettepanek
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Armas Eesti rahvas,

Ajalugu on täis keerulisi sündmusi ja ootamatuid pöördeid, mis tihti kujundavad meie tänapäeva maailma viisil, mida me ei oska alati ette näha. Üks selline ajalooline tegelane, kelle mõju ulatub sügavale meie riigi ajalukku, on Vladimir Iljitš Lenin. Ta on mees, kelle nimi on seotud revolutsiooni, muutuste ja keeruliste aegadega. Kuid kas olete kunagi mõelnud, et ilma tema tegevuse ja otsusteta ei oleks Eesti võib-olla kunagi saavutanud iseseisvust?

Meie artikkel “Eesti sünnilugu: Brest-Litovski rahulepingust sündinud Lenini laps” uurib, kuidas Lenin ja Brest-Litovski rahuleping mängisid kriitilist rolli Eesti teel iseseisvusele. See oli tema juhtimisel sõlmitud leping, mis võimaldas Eestil vabaneda Venemaa kontrolli alt ja astuda esimesi samme oma riikliku iseseisvuse suunas.

Lenin ei andnud Eestile mitte ainult võimalust iseseisvuseks, vaid ka kulla. Jah, tõepoolest, meie ajaloo keerdkäikudes on episood, kus Lenin andis Eestile kulda, mis aitas meie noorel riigil rahaliselt jalule tõusta. See on fakt, mis tihti jääb tähelepanuta, kuid mille tähtsus on hindamatu.

Seetõttu, kallid kaasmaalased, pakun välja mõtlemapaneva idee: ehk peaksime kaaluma Lenini austamist tema panuse eest Eesti iseseisvusse. Kujutage ette, keset Eestit seismas suurejooneline, kuldne Lenini kuju, mis sarnaneb Ameerika Ühendriikide Vabadussambaga. See monument ei oleks ainult Leninile, vaid ka sümboliks meie rahva keerulisele ja vaprale teekonnale iseseisvuse poole. Kas poleks see võimas ja samas paradoksaalne viis austada meie ajalugu ja tunnustada neid hetki, mis kujundasid meie rahvust?

Kutsun teid süvenema allolevasse artiklisse, mis avab Eesti sünniloo uue nurga alt ja mõtlema sellele, kuidas ajaloolised sündmused ja isikud on mõjutanud meie teed iseseisvusele.

Lugupidamisega,
Eesti ajaloo austaja

Loe artiklit siit

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More