Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Ema dialoog veel sündimata pojaga: “Miks, küsib hing?”

Südamevalus, kuid lootust täis, keerleb meie lugu ümber ema, kes vaatab läbi öötaeva tumeduse, otsides valgust, ja tema veel sündimata poja hinge, kes seisab silmitsi valikuga sündida ajastul, mis on räsitud sõdade ja konfliktide poolt. See on lugu, mis puudutab sügavaimalt meie ühiskondlikke haavu ja igatseb paranemist. "Miks peaksin

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Ema dialoog veel sündimata pojaga: “Miks, küsib hing?”
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Südamevalus, kuid lootust täis, keerleb meie lugu ümber ema, kes vaatab läbi öötaeva tumeduse, otsides valgust, ja tema veel sündimata poja hinge, kes seisab silmitsi valikuga sündida ajastul, mis on räsitud sõdade ja konfliktide poolt. See on lugu, mis puudutab sügavaimalt meie ühiskondlikke haavu ja igatseb paranemist.

"Miks peaksin ma valima elu selles ajas, ema?" küsib hing, hääles kõhklus ja kartus. "Maailm, kuhu ma olen sündimas, näib olevat kaotanud oma tee, leinab lugematuid süütuid hingi, kes on langenud sõdade ja konfliktide ohvriks."

Ema, süda murtud, kuid silmis sädelev lootus, vastab: "Sõjad on tõesti pimestanud meie maailma, kuid sina, mu kallis laps, võid olla see valgus, mis läbib pimedust. Sina võid olla see muutus, mis toob rahu seal, kus valitseb viha ja vägivald. Sinu hingel on jõud ühendada, parandada ja õpetada armastust seal, kus seda kõige enam vajatakse."

Ta jätkab, sügavamalt sisse hingates: "Iga sõda, iga konflikt kirjutab meie ajalukku tumedad peatükid, kuid sinu elu võib olla lugu uuest algusest. Lugu, kus julgus seista silmitsi vägivallaga, mitte relvadega, vaid südame ja mõistmisega, võib inspireerida teisi järgima. Sinu olemasolu võib olla meeldetuletus, et isegi suurimate tormide keskel on võimalik leida rahu."

"Elu, isegi selle kõige tumedamatel hetkedel, on võimalus armastada, õppida ja kasvada. Sinu sünni kaudu, sinu valik elada selles maailmas, on julguse ja lootuse akt. See on usk, et hoolimata kõigest, on võimalik leida tee rahuni, luua tulevik, kus sõjad on vaid meenutus, mitte reaalsus."

Hing, nüüd peegeldades ema sõnu, tunnetab sügavamat mõistmist. "Sinu sõnad on andnud mulle julgust, ema. Ma tulen siia maailma, teadlikult ja valmisolekuga olla osa lahendusest, mitte konfliktist. Ma tulen õpetama armastust ja mõistmist, tooma valgust kohtadesse, mis on liiga kaua olnud pimeduse varjus."

Ema, vaadates taas tähistaevast, tunnetab ühendust sündimata lapsega, teades, et nende vaheline dialoog, kuigi kujuteldav, kannab endas tõde, mis on ajatu: elu, oma kõige raskemates katsumustes, hoiab endas võimalust muutuseks, võimalust luua maailm, kus rahu ja armastus võidavad vägivalla ja hirmu üle.

"Ma tulen, ema," kinnitab hing, "valmis ja võimeline õppima ja õpetama, armastama ja andestama. Ma tulen, et näidata, et tõeline jõud ei peitu sõjas, vaid südametes, mis julgevad unistada rahust. Sinu tarkus ja armastus on minu teejuhiks. Koos, samm-sammult, võime me alustada uut peatükki, kus konfliktide ja sõdade asemel valitseb mõistmine, kus iga uus hing toob endaga kaasa lootust ja inspiratsiooni. Ma tulen siia maailma mitte ainult oma lugu elama, vaid olema osa suuremast lõuendist, kus iga pintsli tõmme aitab maalida rahulikumat ja helgemat tulevikku."

"Mõistan, et see ei saa olema lihtne," jätkab hing, nüüd kindlameelsemalt. "Ma tean, et ma kohtan vastupanu, hirmu ja kahtlust. Kuid ma usun, et iga hetk, mil ma valin armastuse viha asemel, mõistmise vägivalla asemel, on samm edasi selle suure eesmärgi poole. Ma olen valmis õppima ja kasvama koos teistega, kes jagavad seda unistust."

Ema, silmis pisarad, kuid südames uhkus, vaatab üles tähistaeva poole, tajudes, et see väike hing, kellega ta räägib, kannab endas potentsiaali muuta maailma. "Sa tood endaga kaasa nii palju rohkem kui lihtsalt lootust, mu laps. Sa tood kaasa võimaluse muutuseks, tõestuseks, et isegi suurimad takistused on ületatavad, kui meil on julgust uskuda paremasse tulevikku."

"Sinu sünd sellesse maailma," jätkab ema, "on tunnistus sellest, et isegi keset suurimaid konflikte ja sõdu, võib iga uus elu tuua endaga kaasa uue võimaluse rahuks. Sinu elu saab olema meeldetuletus, et iga tegu armastuse ja mõistmise nimel on samm lähemale maailmale, kus sõjad ja konfliktid on asendunud dialoogi ja üksteisemõistmisega."

Hing, nüüd täis uut kindlustunnet ja eesmärki, vastab: "Ma olen valmis, ema. Ma tulen, et olla osa sellest muutusest, et kanda edasi sõnumit, et tõeline jõud peitub meie südametes ja meie võimes üksteist mõista ja armastada. Ma tulen, et näidata, et isegi kõige raskemates oludes on armastus ja rahu võimalik."

Ema ja hing, ühendatud sügavas ja tähendusrikkas dialoogis, jagavad hetke, mis kajastab inimkonna igavest igatsust rahu ja harmoonia järele. See vestlus, kuigi vaid kujuteldav, sümboliseerib lootust, mis püsib igas südames – lootust, et iga uus hing, iga uus elu võib tuua kaasa muutuse maailmas, kus sõjad ja konfliktid leiavad asenduse rahu, mõistmise ja armastusega.

Nii, ema vaadates taevale, südames rahu ja lootus, teab, et tulevik, mida tema laps aitab luua, võib olla erinev praegusest. Tulevik, kus armastus ja rahu on mitte ainult unistused, vaid reaalsus.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More