Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Etioopia saab olema esimene Aafrika riik, kus alustatakse Bitcoinide kaevandamist
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Etioopia saab olema esimene Aafrika riik, kus alustatakse Bitcoinide kaevandamist

Eelmisel neljapäeval, 15. veebruaril, allkirjastas Etiopia valitsuse investeerimisharu, Ethiopian Investment Holdings (EIH), memorandumi Hongkongis baseeruva West Data Group's Center Service PLC-ga, et alustada bitcoinide kaevandamist. See samm tähistab Etiopia pühendumust tehnoloogia ja taastuvate energiaallikate kasutamisele majanduskasvu edendamiseks ning välisinvesteeringute meelitamiseks riiki. Partnersuhtel on üldine leping 250 miljoni dollari

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Eelmisel neljapäeval, 15. veebruaril, allkirjastas Etiopia valitsuse investeerimisharu, Ethiopian Investment Holdings (EIH), memorandumi Hongkongis baseeruva West Data Group's Center Service PLC-ga, et alustada bitcoinide kaevandamist. See samm tähistab Etiopia pühendumust tehnoloogia ja taastuvate energiaallikate kasutamisele majanduskasvu edendamiseks ning välisinvesteeringute meelitamiseks riiki.

Partnersuhtel on üldine leping 250 miljoni dollari suuruse andmekaevandamise projekti jaoks, mille eesmärk on Etiopias luua tipptasemel taristu andmekaevandamiseks ja tehisintellekti koolitusoperatsioonideks. Etiopia positsioneerib ennast Aafrika andmekeskuste ruumi liidrina, mille väärtus peaks Aritzon Advisory and Intelligence andmetel kasvama 5,4 miljardi dollarini aastaks 2027.

Hoolimata krüptovaluutaga kauplemise keelust riigis, võimaldasid 2022. aastal ratifitseeritud soodsad andmekaevandamise seadused "kõrge jõudlusega arvutamist" ja "andmekaevandamist", mille alla kuulub ka bitcoinide kaevandamine. Viimase kahe aasta jooksul on see avanud uksed kaevuritele, kes otsivad soodsat vastuvõttu bitcoinide kaevandamisele, koos riigi energiaressursside rohkuse, ideaalse ilma ja odavate energia hindadega.

Luxor Technologies'i andmetel oli Etiopia 2023. aastal bitcoinide kaevandamise seadmete sihtkohtade seas neljandal kohal pärast USA-d, Hongkongi ja Aasiat. Venemaa bitcoinide kaevandamise ettevõte Bitcluster on juba ehitanud esimese 120 MW bitcoinide kaevandamise rajatise ja ettevõtted nagu Hashlabs Mining on alustanud Etiopias bitcoinide kaevandusi oma globaalsetele klientidele.

Etiopia energia potentsiaali ennustatakse mõne aasta pärast võistlema Texase tootmisvõimsusega, mis hetkel moodustab Ameerika Ühendriikide 40% globaalsest hash määrast 28,5%. Siiski on bitcoinide kaevurid ettevaatlikud riigi tuleviku regulatsioonide osas. Nagu teistes piirkondades on näidatud, ei ole bitcoinide kaevandamisel püsivat regulatiivset turvavõrku. Samuti on liiga vara ennustada, kas Etiopia muudab oma hoiakut bitcoinide kaevandamise suhtes, nagu tegid Iraan ja Kasahstan, kui see hakkas konkureerima kodumaise energianõudlusega.

Sellest hoolimata on valitsus huvitatud oma välisvaluuta sissevoolu laiendamisest, et leevendada majanduslikke väljakutseid ja näeb kaevandamist veenva investeerimisvõimalusena selle eesmärgi saavutamiseks.

Tulevikus võib Etiopia saada eeskujuks teistele Aafrika riikidele, kuidas kasutada oma rohkeid rohelise energia ressursse elektri toomiseks miljonitele kodanikele läbi bitcoinide kaevandamise. Lisaks võib bitcoinide kaevandamise lisamine Etiopia majandusse anda riigi SKP-le juurde 2–4 miljardit dollarit, näitavad Project Mano andmed.

Etiopia strateegiline lähenemine oma rikkalike energiaressursside kasutamisele Bitcoinide kaevandamiseks pakub laiaulatuslikke ja kaugeleulatuvaid majanduslikke eeliseid. On vaid aja küsimus, enne kui teised Aafrika riigid ühinevad selle suundumusega.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More