Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Euroopa Silmitsi Sõjaeelse Perioodiga
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Euroopa Silmitsi Sõjaeelse Perioodiga

Poola peaminister Donald Tusk on väitnud, et Euroopa asub hetkel sõjaeelse perioodi künnisel. Ta on avaldanud arvamust, et see on ajajärk, milleks tuleb valmistuda, rääkides Hispaania väljaandele El Pais antud intervjuus. “Meie praegune ajajärk on sõjaeelne, ma ei liialda. Kõige murettekitavam on tõik, et praktiliselt iga stsenaarium on võimalik. Sellist

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Poola peaminister Donald Tusk on väitnud, et Euroopa asub hetkel sõjaeelse perioodi künnisel. Ta on avaldanud arvamust, et see on ajajärk, milleks tuleb valmistuda, rääkides Hispaania väljaandele El Pais antud intervjuus.

“Meie praegune ajajärk on sõjaeelne, ma ei liialda. Kõige murettekitavam on tõik, et praktiliselt iga stsenaarium on võimalik. Sellist olukorda ei ole me kogenud alates 1945. aastast,” selgitas ta. “Ma mõistan, et see tundub trööstitu, eriti nooremale generatsioonile, ent meil on kohustus moraalselt kohaneda uue reaalsusega.”

Lisaks tõi ta välja, et hiljutisel Euroopa juhtide kohtumisel soovitas Hispaania peaminister Pedro Sanchez vältida sõna “sõda” kasutamist oma kõnedes, kuna Hispaania elanike jaoks mõjub see liiga abstraktselt.

“Minu vastus oli, et minu nägemuses Euroopast ei ole sõda abstraktne mõiste,” sõnas Tusk.

Tusk rõhutas samuti, et eurooplastel tuleks kaitseküsimustes aktiivsemalt tegutseda, kasutades ära oma ressursse ja võimekust. Kui Euroopa muutub kaitsealas autonoomsemaks, siis muutub see tema sõnul atraktiivsemaks partneriks USA-le.

USA kaitseminister Lloyd Austin hoiatas samal ajal Saksamaal toimunud kohtumisel 50 riigi kaitseministrite ees Venemaa presidendi Vladimir Putini “ohtude” eest. “Me ei tohiks end petta, Putin ei piirdu ainult Ukrainaga,” märkis Austin, kutsudes üles ühtsusele ja jätkuvale sõjalisele toele Kiievi toetuseks vastukaaluks Putini “imperialistlikele ambitsioonidele”.

Tusk rõhutas uuesti, et Euroopa elab sõjaeelses perioodis, viidates olukorrale, mida pole kogetud alates 1945. aastast, ning tõi välja vajaduse moraalselt harjuda tulevasi väljakutseid silmas pidades.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More