Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Gazas on tapetud üle 25 000 naise ja lapse: Tõde, millest maailm vaikib

Märts 2024 - Viimastel kuudel on maailma tähelepanu keskmes olnud Gaza sektor, kus toimuv konflikt on nõudnud tuhandete süütute elusid. Ameerika Ühendriikide Kaitseministeeriumi viimased avaldused on toonud päevavalgele karmi reaalsuse, mida paljud on eelistanud eirata või millest ei ole piisavalt räägitud. 1. märtsil 2024 tegi Ameerika Ühendriikide kaitseminister Lloyd Austin

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Gazas on tapetud üle 25 000 naise ja lapse: Tõde, millest maailm vaikib
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Märts 2024 - Viimastel kuudel on maailma tähelepanu keskmes olnud Gaza sektor, kus toimuv konflikt on nõudnud tuhandete süütute elusid. Ameerika Ühendriikide Kaitseministeeriumi viimased avaldused on toonud päevavalgele karmi reaalsuse, mida paljud on eelistanud eirata või millest ei ole piisavalt räägitud.

  1. märtsil 2024 tegi Ameerika Ühendriikide kaitseminister Lloyd Austin avalduse, mis šokeeris paljusid. Alates 7. oktoobrist on Iisraeli tegevuse tagajärjel Gaza sektoris hukkunud enam kui 25 000 naist ja last. Kaitseminister Austin tõi esile, et Washington on alates Gaza sõja algusest varustanud Iisraeli üle 20 000 täppisjuhitava laskemoonaga. Samuti rõhutas Austin, et kõikidele liitlastele ja partneritele antud laskemoona eeldatakse kasutatavat vastutustundlikult, kuid keeldus kommenteerimast, kas USA peatab tulevikus sõjalised müügid Iisraelile, juhul kui viimane otsustab USA nõuannete vastaselt tungida Rafah'sse.

Gaza Tervishoiuministeeriumi andmetel on konflikti algusest peale hukkunute arv tervikuna tõusnud üle 30 000. Hamas, mis on Gaza sektori juhtiv jõud, kinnitas, et alates 7. oktoobrist on hukkunute koguarv nüüdseks 30 035, vigastatute arv aga tõusnud 70 457-ni. Viimase ööpäeva jooksul on Iisraeli rünnakud Gazas nõudnud veel 81 palestiinlase elu ja jätnud 132 inimest vigastatuks.

Samal ajal kui vaherahu läbirääkimised on takerdunud, kasvavad humanitaarorganisatsioonide mured põhja-Gaza eelseisva näljahäda osas. Viimane ettepanek vaenutegevuse lõpetamiseks ja pantvangide vabastamiseks on lükatud tagasi nii Hamasi kui ka Iisraeli ametnike poolt.

See traagiline olukord Gaza sektoris esitab maailmale tõsise küsimuse rahvusvahelise vastutuse ja inimõiguste austamise kohta konfliktiolukordades. Üle 25 000 süütult hukkunud naise ja lapse elu ei saa jääda märkamatuks ega unustatuks. On aeg, et rahvusvaheline kogukond võtaks selge seisukoha ja astuks samme, et lõpetada see mõttetu vägivalla tsükkel ning kaitsta kõige haavatavamaid.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More