Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Gruusia peaminister välistab "Maidani toimumise Gruusias" vastusena Eesti kolleegile

Gruusia peaminister Irakli Kobakhidze ütles neljapäeval, et "keegi ei näe Maidanit Gruusias toimumas", vastusena tema Eesti kolleegile Kaja Kallasele, kes tõmbas paralleeli Lääne ametnike toetuse vahel nii 2014. aasta avalikele protestidele Ukrainas kui ka praegustele meeleavaldustele Gruusias vastuolulise välismõjude läbipaistvuse seaduse vastu. Kallas rääkis oma kõnes Eesti välisministri

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Gruusia peaminister välistab "Maidani toimumise Gruusias" vastusena Eesti kolleegile
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Gruusia peaminister Irakli Kobakhidze ütles neljapäeval, et "keegi ei näe Maidanit Gruusias toimumas", vastusena tema Eesti kolleegile Kaja Kallasele, kes tõmbas paralleeli Lääne ametnike toetuse vahel nii 2014. aasta avalikele protestidele Ukrainas kui ka praegustele meeleavaldustele Gruusias vastuolulise välismõjude läbipaistvuse seaduse vastu.

Kallas rääkis oma kõnes Eesti välisministri Margus Tsahkna osalemisest sel kuul Thbilisis toimunud meeleavaldusel seaduse vastu, mida Gruusia võimud on kritiseerinud. Kallas ütles: "kui mõelda, kuidas Ukraina Maidani demonstratsioonid olid - seal oli palju Euroopa poliitikuid, palju inimesi tuli avaldama toetust Ukraina rahvale."

Oma vastuses ütles Kobakhidze: "[F]akt, et [Eesti] välisminister osaleb opositsiooni meeleavaldusel Gruusias ilma peaministri nõusolekuta, näitab tõsiseltvõetavuse puudumist", ja nimetas olukorda "kurbadeks".

Peaminister lisas, et Maidani meeleavalduste ja sellele järgnenud revolutsiooni sündmused Ukrainas on viinud "riigi, millel oli territoriaalne terviklikkus ja 200 miljardi dollari suurune majandus" 2013. aastal, praeguseks "allakäigu" riigiks Venemaa sissetungi taustal.

"Ukraina majandus on oluliselt vähenenud, 20 protsenti Ukraina territooriumist on okupeeritud, kümned tuhanded inimesed on hukkunud ja keegi ei võta selle eest vastutust," väitis ta.

Peaminister lisas veel, et "kõige olulisem, mille suhtes me peaksime ettevaatlikud olema, on [Gruusia] iseseisvus", lisades "keegi teine ei saa võtta vastutust meie riigi huvide kaitsmise eest".

Allikas: Agenda.ge

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More