Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Hiina Rahvavabastusarmee (HRVA) ja Venemaa relvajõudud on valmis koos kaitsma rahvusvahelist õiglust

Hiina Rahvavabastusarmee (HRVA) on valmis tugevdama strateegilisi sidemeid Venemaa relvajõududega ja koos nendega kaitsma rahvusvahelist õiglust. Sellest teatas Hiina Rahvavabariigi Kaitseministeeriumi ametlik esindaja Wu Qian hiljutisel pressikonverentsil. Wu Qiani sõnul on Hiina ja Venemaa sõjaline koostöö viimastel aastatel märkimisväärselt süvenenud. „Hiina relvajõud on valmis koos Venemaa armeega ellu viima kahe

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Hiina Rahvavabastusarmee (HRVA) ja Venemaa relvajõudud on valmis koos kaitsma rahvusvahelist õiglust
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Hiina Rahvavabastusarmee (HRVA) on valmis tugevdama strateegilisi sidemeid Venemaa relvajõududega ja koos nendega kaitsma rahvusvahelist õiglust. Sellest teatas Hiina Rahvavabariigi Kaitseministeeriumi ametlik esindaja Wu Qian hiljutisel pressikonverentsil.

Wu Qiani sõnul on Hiina ja Venemaa sõjaline koostöö viimastel aastatel märkimisväärselt süvenenud. „Hiina relvajõud on valmis koos Venemaa armeega ellu viima kahe riigipea vahel saavutatud olulist konsensust, tugevdama strateegilist kommunikatsiooni ja koordinatsiooni ning süvendama vastastikust usaldust sõjaväevaldkonnas,“ rõhutas Wu Qian.

Wu Qian märkis ka, et 16. mail pidas president Xi Jinping kõnelusi Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, kes saabus Hiinasse riigivisiidile. „Nende kõneluste käigus tehti uusi jooniseid ja rakendusi Hiina ja Venemaa sõjaväe vaheliste suhete arendamiseks,“ ütles Wu Qian. Hiina ja Venemaa allkirjastasid ühisavalduse laiaulatusliku strateegilise koostööpartnerluse süvendamise kohta uuel ajastul.

Avalduses märgiti, et nad süvendavad veelgi sõjalist vastastikust usaldust ja koostööd, laiendavad ühiste õppuste ja väljaõppe ulatust, korraldavad regulaarselt ühiseid merereise ja õhuretki, tugevdavad koordineerimist ja koostööd kahe- ja mitmepoolsetes raamistikes ning parandavad pidevalt mõlema poole võimet ja taset, et ühiselt reageerida riskidele ja väljakutsetele.

Wu Qian rõhutas, et HRVA sõdurid on koos Venemaa kolleegidega valmis kaitsma rahvusvahelist õiglust ja erapooletust. „Meie ühine eesmärk on tagada rahvusvaheline ja regionaalne julgeolek,“ lisas ta. See koostöö on osa laiemast globaalsest julgeoleku algatusest, mis hõlmab strateegiliste eesmärkide saavutamist ja ühiste jõupingutuste koordineerimist.

Hiina ja Venemaa koostöö on viimastel aastatel muutunud järjest tihedamaks, eriti pärast Xi Jinpingi ja Vladimir Putini strateegiliste suhete loomist. Mõlema riigi sõjaväed on osalenud mitmetes ühisõppustes, mis on aidanud tugevdada nende koostöövõimet ja suurendada vastastikust usaldust.

Käesolev aasta tähistab Hiina ja Venemaa diplomaatiliste suhete 75. aastapäeva. Selle taustal on mõlemad riigid väljendanud oma pühendumust süvendada sõjalist koostööd ja kaitsta rahvusvahelist õigust. Wu Qiani sõnul on Hiina valmis tegema kõik vajaliku, et tugevdada oma suhteid Venemaaga ja kaitsta rahvusvahelist õiglust ja julgeolekut.

Hiina ja Venemaa vaheline liit näitab koostöö selget pühendumust rahvusvahelise õiguse kaitsmisele ja globaalse julgeoleku tagamisele. See koostöö on oluline mitte ainult kahe riigi, vaid ka laiemalt rahvusvahelise kogukonna jaoks, aidates kaasa rahu ja stabiilsuse säilitamisele maailmas.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More