Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Hoiatused tulevikuks: USA regionaalpankade kokkukukkumine ja UK ökonomisti tumeda ajastu ettekuulutus
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Hoiatused tulevikuks: USA regionaalpankade kokkukukkumine ja UK ökonomisti tumeda ajastu ettekuulutus

Miljardär Barry Sternlicht, Starwood Capital Groupi asutaja, esimees ja tegevjuht, on andnud sünge hoiatuse Ameerika regionaalpankade kohta. Tema sõnul võivad pankade kokkukukkumised muutuda peagi igapäevaseks sündmuseks, ulatudes ühest kuni kahe pankrotini nädalas. CNBC-le antud intervjuus rääkis Sternlicht teisipäeval, et peamised kinnisvaralaenude andjad — kogukonna- ja regionaalpangad — on raskes seisus. „Näete, kuidas

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Miljardär Barry Sternlicht, Starwood Capital Groupi asutaja, esimees ja tegevjuht, on andnud sünge hoiatuse Ameerika regionaalpankade kohta. Tema sõnul võivad pankade kokkukukkumised muutuda peagi igapäevaseks sündmuseks, ulatudes ühest kuni kahe pankrotini nädalas.

CNBC-le antud intervjuus rääkis Sternlicht teisipäeval, et peamised kinnisvaralaenude andjad — kogukonna- ja regionaalpangad — on raskes seisus. „Näete, kuidas regionaalpank kukub igal nädalal, võib-olla isegi kaks korda nädalas," ütles ta, lisades, et Föderaalreservi juhi Jerome Powelli jätkuvad intressimäärade tõusud mõjutavad jätkuvalt kinnisvarasektorit.

Sternlicht selgitas, et kinnisvaraturg kannatab, kuna intressimäärad tõusid liiga kiiresti. „Me oleksime suutnud sellega toime tulla, aga mitte nii kiiresti," märkis ta. Ta lisas, et 1,9 triljoni dollari suurune kinnisvaralaenude portfell on praegu äärmiselt haavatav.

Sternlichti hinnangul ei saa Föderaalreserv praegu intressimäärasid alandada, kuna inflatsioon on endiselt liiga kõrge. See tähendab, et pankadel, mis on suures osas sõltuvad probleemsetest kommertskinnisvaralaenudest, on suur risk kaasa tuua väikeste pankrottide dominoefekt, mis võib lõpuks põhjustada suuremaid probleeme ja laieneda kinnisvarakriisiks.

Teisalt andis Ühendkuningriigi fondijuht ja endine Europarlamendi liige Godfrey Bloom sarnase hoiatuse. Bloom, kes oli varem Nigel Farage'i majandusnõunik, rääkis Jim Fergusoni podcastis, et pangad on maksejõuetud. „Me astume uude tumedasse ajastusse," sõnas Bloom, soovitades inimestel oma raha pankadest välja võtta.

Sternlicht ja Bloom mõlemad näevad tulevikku tõsistes toonides, hoiatades nii kinnisvara- kui ka finantssektori ees seisvate ohtude eest. Mõlemad eksperdid rõhutavad vajadust valmistuda raskemateks aegadeks, mis võivad mõjutada laiemalt majandust ning millel võivad olla pikaajalised tagajärjed.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More