Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

“Idakilp”: Poola ja Balti Riikide ajaloo suurim operatsioon idapiiri kindlustamiseks

Poola rahvusliku kaitse minister Władysław Kosiniak-Kamysz teatas, et Poola valmistub oma ajaloo suurimaks operatsiooniks idapiiri turvalisuse tugevdamiseks. Operatsioon, tuntud kui "Idakilp", hõlmab ulatuslikke kindlustusi ja kaasaegseimat varustust, sealhulgas droonivägesid. Minister rõhutas, et drooniväed hõlmavad mehitamata õhu-, maa-, vee- ja veealuseid sõidukeid, mis paigutatakse igasse sõjaväeüksusesse, keskendudes eriti idapiiri

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
“Idakilp”: Poola ja Balti Riikide ajaloo suurim operatsioon idapiiri kindlustamiseks
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Poola rahvusliku kaitse minister Władysław Kosiniak-Kamysz teatas, et Poola valmistub oma ajaloo suurimaks operatsiooniks idapiiri turvalisuse tugevdamiseks. Operatsioon, tuntud kui "Idakilp", hõlmab ulatuslikke kindlustusi ja kaasaegseimat varustust, sealhulgas droonivägesid. Minister rõhutas, et drooniväed hõlmavad mehitamata õhu-, maa-, vee- ja veealuseid sõidukeid, mis paigutatakse igasse sõjaväeüksusesse, keskendudes eriti idapiiri kaitsele.

Operatsioon viiakse läbi koostöös Läti, Leedu ja Eestiga, moodustades ühtse Balti kaitseliini. See koostöö on osa laiemast strateegiast, mille eesmärk on suurendada piirkondlikku julgeolekut ja tõkestada võimalikud hübriidrünnakud. Minister Kosiniak-Kamysz teatas, et operatsiooni rahastatakse kahe miljardi zloti suuruse eelarvega, mis suunatakse sõjaväelaste turvalisuse tagamiseks ja sabotaažiaktsioonide vastu võitlemiseks.

Lisaks droonivägedele ja kindlustustele keskendutakse ka täiendavatele meetmetele, sealhulgas küberruumi kaitsele. Minister rõhutas, et täiendavad rahalised vahendid aitavad tugevdada Poola sõjaväelaste kaitset hübriidrünnakute vastu. Esmaspäeval tutvustati täpsemalt strateegiat "Idakilbi" projekti raames.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More