Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Intensiivne rünnak Avdiivkale: Tume peatükk Ukraina-Vene konfliktis
@StevenAlber DigitalArt

Intensiivne rünnak Avdiivkale: Tume peatükk Ukraina-Vene konfliktis

Hiljutine terav eskalatsioon Ukraina-Vene sõjas, kus Vene väed on vallandanud raevuka rünnaku idapoolsele linnale Avdiivkale, on kaasa toonud arvukalt ohvreid, sealhulgas vähemalt ühe lapse surma. Moskva agressiivne käik on intensiivistunud konflikti dünaamikat, rõhutades sõja jätkuva olemuse järelejätmatust. Rünnak on tõmmanud rahvusvahelist tähelepanu ja hukkamõistu, rõhutades kiiret vajadust rahumeelsete lahenduste järele,

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Hiljutine terav eskalatsioon Ukraina-Vene sõjas, kus Vene väed on vallandanud raevuka rünnaku idapoolsele linnale Avdiivkale, on kaasa toonud arvukalt ohvreid, sealhulgas vähemalt ühe lapse surma. Moskva agressiivne käik on intensiivistunud konflikti dünaamikat, rõhutades sõja jätkuva olemuse järelejätmatust. Rünnak on tõmmanud rahvusvahelist tähelepanu ja hukkamõistu, rõhutades kiiret vajadust rahumeelsete lahenduste järele, et lõpetada vägivald, mis jätkuvalt laastab piirkonda ja mõjutab süütuid elusid.

Vene väed on tunginud Avdiivka tänavatele Donetskis, põhjustades linnas linnalahinguid, väidab tuntud Ukraina ajakirjanik Juri Butusov.

Avdiivka, mis asub Venemaa poolt okupeeritud linna Donetskist põhja pool, on alates 2014. aastast olnud oluline Ukraina tugipunkt, meelitades ligi Vene jõude ja ohustades nende varustusteid. Ukraina armee kindlustused, kaevikud ja väed on koondunud tihedalt, miinitud avatud maastikuga. Venemaa eesmärk on ümber piirata ja isoleerida Ukraina väed põhja- ja lõunarünnakute kaudu.

"Vene üksused on kaevunud sisse mööda teed Avdiivka põhjaosas. Vaenlase esirinded asuvad nüüd umbes 1,5 km kaugusel linna sissepääsust. Kaks nädalat tagasi jõudsid venelased kahele tänavale lõunaosas. Olukord on kriitiline," kirjutas Butusov Telegramis.

Hinnanguline kontroll maastiku üle Donetsk City lähedal seisuga 3. veebruar 2024.

Teine Ukraina sõjaväe reporter Andriy Tsaplienko ütles, et Vene rünnakväed, kasutades ära pilvist ilma, mis takistas õhuluuret, tungisid Avdiivkasse kirde poolt. Tema sõnul ümberpiirasid okupandid Ukraina lahingupositsioone ja kaevusid sisse hoonete vahele.

"Vaid sadu meetreid eraldavad venelasi Avdiivka peamisest Ukraina logistika marsruudist. Kuid sõdurid ütlevad, et kui kogenud jalaväe reservid saabuvad, saab lõhet veel sulgeda, nagu juhtus nädalaid tagasi," postitas Tsaplienko Telegramis.
Tema arvates otsustatakse Avdiivka saatus lähiajal.

  1. jaanuaril hindas Briti luure, et venelased tõenäoliselt ei valluta Avdiivkat nädalate jooksul, kuna linna peamine varustustee on endiselt Ukraina kontrolli all.

Siiski, 29. jaanuaril teatas Ameerika Sõja-uuringute Instituut (ISW), et uus geolokaliseeritud videomaterjal näitab, et okupeerivad Vene väed teevad edusamme Avdiivka lähedal.

Moskva väed on vallandanud raevuka rünnaku Ukraina vägede vastu idalinnas Avdiivkas, ütleb Ukraina Kindralstaap.

"Võitlus on olnud eriti intensiivne idalinnas Avdiivkas, kus Moskva üritab ümber piirata Kiievi väed, samal ajal kui Ukraina jõud on kaitses ka Kupjanskis, Lõmanis, Bahmutis ja Zaporižžjas, ütlesid ametnikud."

Avdiivka saatus on muutunud üheks märgilisemaks lahinguväljaks Ukraina-Vene konfliktis, kus iga päev toob kaasa uusi väljakutseid ja ohvreid. Linna strateegiline asukoht ja selle roll Ukraina kaitsestruktuurides on teinud sellest kriitilise punkti mõlema poole jaoks. Tõsised lahingud Avdiivkas on mitte ainult sõjalise tähtsusega, vaid ka sümboliseerivad laiemat konflikti inimlikku kulu.

Rahvusvaheline kogukond on jälginud sündmusi Avdiivkas suure murega, kutsudes üles lõpetama vägivald ja leidma rahumeelne lahendus, mis tooks lõpu kannatustele. Selle sünge peatüki keskmes on süütute elanike tragöödia, kes on sunnitud elama sõja varjus, ning julgeolekujõudude ja vabatahtlike pühendumus, kes püüavad kaitsta oma kodu ja pakkuda abi hädasolijatele.

Kuigi väljavaade rahuks Avdiivkas ja laiemalt Ukrainas tundub hetkel kauge, on oluline meeles pidada sõja inimlikku aspekti ja töötada väsimatult leidmaks viise konflikti deeskaleerimiseks. Avdiivka lahingud on järjekordne meeldetuletus sellest, kui oluline on rahvusvahelise üldsuse toetus ja koostöö, et aidata kaasa rahu saavutamisele ja regiooni stabiliseerimisele.

Intensiivne konflikt Avdiivkas on vaid üks näide laiemast mustrist, mis hõlmab geopoliitilist võitlust, rahvuslikku suveräänsust ja inimõiguste kaitset. Selle sõja iga peatükk, nii valus kui see ka poleks, rõhutab vajadust leida kestvaid lahendusi, mis austavad iga inimese õigust rahule, turvalisusele ja väärikusele.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More