Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Iraan alustas droonirünnakut Iisraeli vastu
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Iraan alustas droonirünnakut Iisraeli vastu

Iraani Islamivabariigi Revolutsioonikaardivägi (IRGC) on ametlikus avalduses kinnitanud, et nad on korraldanud rünnaku Iisraeli territooriumile. „Oleme Iisraeli vastu algatanud operatsiooni, kasutades kümneid rakette ja droone,” teatas IRGC, lisades, et need olid suunatud konkreetsetele sihtmärkidele. Avalduses märgiti, et tegemist oli vastulöögiga Teherani saatkonna ründamisele Damaskuses, Süürias. IRGC rõhutas, et operatsioon, mida

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Iraani Islamivabariigi Revolutsioonikaardivägi (IRGC) on ametlikus avalduses kinnitanud, et nad on korraldanud rünnaku Iisraeli territooriumile. „Oleme Iisraeli vastu algatanud operatsiooni, kasutades kümneid rakette ja droone,” teatas IRGC, lisades, et need olid suunatud konkreetsetele sihtmärkidele. Avalduses märgiti, et tegemist oli vastulöögiga Teherani saatkonna ründamisele Damaskuses, Süürias. IRGC rõhutas, et operatsioon, mida nimetatakse „Tõotuse Tõeks”, on karistus „Iisraeli kuritegude” eest.

Iisraeli Kanal 12 andmetel käivitas Iraan Iisraeli vastu kolmanda droonirünnakute laine. Samal ajal kuulutas Jordaania välja riikliku eriolukorra ja sulges ajutiselt oma õhuruumi, teatasid riiklikud meediaväljaanded.

Iraani droonirünnak Iisraeli vastu

Iraan on alustanud olulist õhurünnakut Iisraeli vastu, kasutades kümneid droone ja tõenäoliselt ka rakette, kinnitasid nii USA kui ka Iisraeli ametnikud laupäeval. Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu teatas televiisoris peetud kõnes, et „viimastel aastatel, eriti viimastel nädalatel, on Iisrael valmistunud võimalikuks otseseks rünnakuks Iraanist”. Rünnak oli laialdaselt ette nähtud nii USA kui ka Iisraeli luureagentuuride poolt, mis olid kõrgendatud valmisolekus, oodates Teheranilt jõulist vastust eelmise nädala rünnakule Iraani saatkonnale Damaskuses, Süürias.

Iraani meedia andmetel lasti droonid välja Jeemenist ja need võisid olla Iraani HESA Shahed 136, mis on kamikaze-tüüpi mehitamata õhusõiduk, mõeldud ründama maapealseid sihtmärke kaugelt. Shahed 136, tuntud ka kui Geran-2, on mõeldud vaenlase õhukaitse üle koormama, lastes neid välja salvedena.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More