Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Iraani presidenti vedav helikopter kukkus alla, teatab riigimeedia

Helikopter, mille pardal oli Iraani president, on alla kukkunud, teatab riiklik meedia Päästjad üritavad leida helikopterit, mille pardal olid president Ebrahim Raisi ja välisminister Hossein Amir Abdollahian, teatas riiklik meedia. Nende seisund on teadmata. 19. mai 2024, 10:06 ET Pühapäeval kukkus alla helikopter, mille pardal olid president Ebrahim Raisi

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Iraani presidenti vedav helikopter kukkus alla, teatab riigimeedia
Sellel Iraani presidendi kantselei poolt avaldatud fotol külastab president Ebrahim Raisi reedel, 2. veebruaril 2024 Iraani lõunapoolses sadamalinnas Bandar Abbases revolutsioonilise kaardiväe võimekuse näitust. (Iraani presidendi kantselei AP vahendusel)

Helikopter, mille pardal oli Iraani president, on alla kukkunud, teatab riiklik meedia

Päästjad üritavad leida helikopterit, mille pardal olid president Ebrahim Raisi ja välisminister Hossein Amir Abdollahian, teatas riiklik meedia. Nende seisund on teadmata.

19. mai 2024, 10:06 ET

Pühapäeval kukkus alla helikopter, mille pardal olid president Ebrahim Raisi ja välisminister Hossein Amir Abdollahian, teatasid Iraani riiklik meedia ja riigi esindus ÜROs. Tihe udu takistab päästetöötajatel helikopterit leida.

Riiklik uudisteagentuur IRNA teatas, et helikopteri leidmiseks on käimas ulatuslik otsinguoperatsioon, milles osaleb 16 meeskonda. Ilmaolud raskendavad otsinguid, ja viie tunni möödudes ei ole õnnetuspaika veel leitud.

Riiklik meedia ei ole veel teatanud ohvritest ega kinnitanud presidendi asukohta või seisundit. Ka õnnetuse põhjus on seni teadmata.

"Iga piirkonna keerukuste tõttu on ühenduse pidamine olnud raskendatud, ja me loodame, et päästemeeskonnad jõuavad helikopterini ja saavad meile rohkem teavet anda," ütles Iraani siseminister Ahmad Vahidi riiklikus televisioonis.

President Raisi viibis ametlikul visiidil Lääne-Aserbaidžaani provintsis, mis on mägine piirkond Loode-Iraanis. Riiklik meedia teatas, et koos temaga reisis delegatsioon ministritest, kasutades kolme helikopterit. Kaks ülejäänud õhusõidukit jõudsid oma sihtkohtadesse.

Lisaks presidendile ja välisministrile oli helikopteris ka provintsi kuberner. Õnnetus juhtus piirkonnas nimega Varzaghan, teatas riiklik meedia.

Iraani seaduste kohaselt, kui president sureb, läheb võim üle esimesel asepresidendile ning kuue kuu jooksul tuleb korraldada uued valimised. Praegune esimene asepresident on konservatiivne poliitik Mohammad Mokhber.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More