Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Kas Putin valmistub NATO vastu sõjaks? Värske hoiatus Saksamaa luureteenistuselt
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Kas Putin valmistub NATO vastu sõjaks? Värske hoiatus Saksamaa luureteenistuselt

Alates 2022. aastast on Venemaa ja Ukraina vahel kestnud kurnav konflikt, millel ei paista lõppu olevat. Sajad tuhanded sõdurid on juba langenud Ida-Ukrainas toimuvas verises lahingus. Kogu maailm on jälgimas pingeliselt, kuidas sõda areneb, ja otsib märke võimalikust laienemisest või eskalatsioonist. Hiljutine raport Saksamaa luureteenistustelt on tekitanud tõsist muret Lääne

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Alates 2022. aastast on Venemaa ja Ukraina vahel kestnud kurnav konflikt, millel ei paista lõppu olevat. Sajad tuhanded sõdurid on juba langenud Ida-Ukrainas toimuvas verises lahingus. Kogu maailm on jälgimas pingeliselt, kuidas sõda areneb, ja otsib märke võimalikust laienemisest või eskalatsioonist.

Hiljutine raport Saksamaa luureteenistustelt on tekitanud tõsist muret Lääne julgeolekuanalüütikute seas. Business Insideri andmetel levib Saksamaa valitsuses dokument, mis paljastab Venemaa plaanid oluliselt suurendada oma sõjalist võimsust järgmise viie aasta jooksul. Analüüsi kohaselt võib Venemaa sõjaline jõud - eriti konventsionaalsete relvade valdkonnas - kahekordistuda võrreldes praeguse seisuga.

Selline relvade tootmise intensiivistamine paneb spekuleerima, kas Venemaa presidendil Vladimir Putinil võib olla kavas alustada sõjalist konflikti NATO-ga aastaks 2026. Venemaa relvatööstuse suurendamine ei jäta kahtlust, et Kreml valmistub millekski suuremaks, kui seni Ukrainas toimunu.

See stsenaarium on eriti murettekitav, arvestades Venemaa viimaste aastate agressiivset välispoliitikat ja jõudemonstratsioone oma naaberriikide vastu. Lääneriikide jaoks tähendab see, et nad peavad olema valmis võimalikuks konfliktiks, mis võib kaasa tuua suuri muutusi globaalses julgeolekukeskkonnas.

Arvestades, et NATO on alati seisnud Euroopa julgeoleku eest, võib Venemaa võimalik agressioon esitada alliansile seninägematu väljakutse. See sunnib liikmesriike ümber hindama oma kaitsekulutusi ja sõjalisi strateegiaid, et tagada piisav valmisolek Venemaa võimalikuks pealetungiks.

Saksamaa luureteenistuste hoiatus on selge märk, et pinged Euroopa ja Venemaa vahel võivad veelgi süveneda. See tõstatab küsimusi Lääne diplomaatia tõhususest ja võimalikest sammudest, mida võetakse vastuseks Venemaa jõupingutustele suurendada oma sõjalist võimekust.

Kas see hoiatus on piisav, et Lääs võtaks asjakohaseid meetmeid? Või näeme me tulevikus veelgi suuremaid pingeid ja võib-olla isegi uut suurt sõda Euroopas? Aeg näitab, kuid praegu on oluline, et kõik osapooled hoiaksid silmad lahti ja oleksid valmis vastama igasugustele väljakutsetele, mida tulevik tuua võib.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More