Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Kiievit külastav Lindsey Graham kutsub Ukrainat üles igal juhul sõdima ja vastu võtma mobilisatsiooniseadust

Toimetaja märkus: Käesolev artikkel on otsetõlge Washington Posti avaldatud materjalist. Otsustasime seda teha seetõttu, et artikli sisu on erakordselt oluline ja väärib laiema publikuni jõudmist täpselt sellisel kujul, nagu see algselt avaldati. Anname endast parima, et säilitada algse artikli toon ja sisu, pidades samas lugu autoriõigustest ja tõlke eetikast. Avaldame

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Kiievit külastav Lindsey Graham kutsub Ukrainat üles igal juhul sõdima ja vastu võtma mobilisatsiooniseadust
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Toimetaja märkus: Käesolev artikkel on otsetõlge Washington Posti avaldatud materjalist. Otsustasime seda teha seetõttu, et artikli sisu on erakordselt oluline ja väärib laiema publikuni jõudmist täpselt sellisel kujul, nagu see algselt avaldati. Anname endast parima, et säilitada algse artikli toon ja sisu, pidades samas lugu autoriõigustest ja tõlke eetikast. Avaldame selle informatsiooni lugupidamisega algse teksti autori ja esialgse väljaande vastu, rõhutades nende töö tähtsust antud kontekstis.

Siobhán O'Grady, March 19, 2024

Kiievit külastav Lindsey Graham kutsub Ukrainat üles igal juhul sõdima ja vastu võtma mobilisatsiooniseadustKYIV - Senaator Lindsey Graham (R-S.C.) kutsus Ukraina seadusandjaid esmaspäeval üles võtma kiiresti vastu mobilisatsiooni seaduseelnõu, mis muudaks rohkem kodanikke sõjaväe teenistusse võetavaks, ning ta seadis teravalt kahtluse alla 27-aastaste meeste vabastamist võitlusest.

Graham nõudis kiiret seadusandlikku tegevust - isegi kui USA seadusandjad ei suuda endiselt saavutada oma konsensust Ukrainale antava abi osas - külastades Kiievit, mis on tema esimene reis Ukraina pealinna pärast seda, kui ta eelmisel kuul järsult 60 miljardi dollari suuruse abipaketi vastu pöördus.

Kuna ta andis oma nõuandeid kutsealuse kohta, ei suutnud Graham, kes kohtus esmaspäeval Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski'ga, anda tõelisi kinnitusi eelseisva abipaketi kohta, vaid ütles selle asemel ajakirjanikele, et ta on "optimistlikum kui ma kunagi varem olen olnud, et midagi jõuab parlamendist välja üsna varsti".

Ukrainal on juba praegu puudus sõduritest ja laskemoonast ning Venemaa on lahinguväljal edasi liikumas, olles hiljuti pärast Ukraina taganemist hõivanud idapoolse Avdijivka linna. Ukraina uus mobilisatsiooniseadus, mille üle on juba mitu kuud vaieldud, kuna riik seisab silmitsi tõsise puudusega lahinguvalmis sõduritest, teeb ettepaneku alandada riigi teenistusse kutsumise vanust 25 eluaastani.

Kuigi kodanikud võivad vabatahtlikult astuda sõjaväe teenistusse alates 18. eluaastast ja 18-60-aastastel meestel on sõjaseadusena keelatud riigist lahkuda, on kutsealune teenistus seni kaitsnud nooremaid mehi - kellest paljud on üliõpilased - sunniviisilise mobilisatsiooni eest."Ma loodan, et need, kellel on õigus Ukraina sõjaväes teenida, liituvad sellega. Ma ei suuda uskuda, et see on 27," ütles ta esmaspäeval ajakirjanikele. “Te olete võitluses oma elu eest, seega peaksite teenima - mitte 25 või 27-aastaselt." "Me vajame rohkem inimesi rivis," ütles ta.

Samuti kutsus ta ukrainlasi üles mitte lähtuma sõjaväega liitumisel sellest, kas Ameerika Ühendriigid jätkavad nende toetamist. "Ükskõik, mida me teeme, te peaksite sõdima," ütles ta. "Ükskõik, mida me teeme, te võitlete enda eest."Graham on alates 2022. aastast teinud mitu reisi Ukrainasse ja on korduvalt pooldanud suurema abi andmist riigile. Kuid eelmisel kuul muutis ta oma kurssi ja hääletas hädavajaliku abipaketi vastu, öeldes, et Donald Trump on selle vastu "surnud" ja eelistab pidada läbirääkimisi sellise abi üle laenupakettidena.

Esmaspäeval Kiievis nõudis ta sellist lähenemist."Ma olin president Zelenskyga väga otsekohene. Te võite eeldada, et ma olen alati teie nurgas, kuid ei ole ebaõiglane, et ma küsin teilt ja teistelt liitlastelt: Makske meile tagasi, kui saate," ütles Graham. "Ma arvan, et laenuidee saab olema üsna populaarne, mitte ainult vabariiklaste, vaid ka demokraatide seas.

“Pärast esmaspäevast kohtumist tegi Zelensky avalduse, milles ütles, et on "äärmiselt oluline", et kongress jõuab Ukraina toetamise kohta otsuseni. Tema büroo ütles ka, et ta tõstatas Grahamiga küsimusi, sealhulgas rakettide ja õhutõrje puuduse kohta.Ukraina väed on pikka aega kurtnud 155-millimeetriste suurtükimürskude puuduse üle - seda puudujääki tunnistas Graham esmaspäeval. "Teil on puudu 155 raketist. Me saame teile veel midagi," ütles ta pressikonverentsil.

Senaator kritiseeris ka USA poolt tarnitud ATACMS-i nime all tuntud pikamaa-rakettide aeglasi tarneid, öeldes, et need "oleksid pidanud olema siin juba eile".Ta ütles, et loodab, et Ukraina saab varsti "ATACMSi, et saaksite selle kuradi silla maha lüüa, mis ühendab Krimmi Venemaaga".

Kuigi Ameerika Ühendriigid keelavad Ukrainal kasutada USA poolt tarnitud relvi Venemaa sisemiste rünnakute tegemiseks, on Ukraina kasutanud ATACMS-i sihtmärkide ründamiseks Venemaa poolt okupeeritud Ukraina aladel.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More