Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Klaus Schwab kuulutas välja pensionile mineku: Uus ajastu Maailma Majandusfoorumis
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Klaus Schwab kuulutas välja pensionile mineku: Uus ajastu Maailma Majandusfoorumis

Klaus Schwab, Maailma Majandusfoorumi (WEF) asutaja ja juht, teatas oma pensionile minekust, märkides sellega ühe ajastu lõppu globaalses organisatsioonis. 86-aastane saksa majandusteadlane avalikustas oma otsuse teisipäeval saadetud e-kirjas töötajatele, valmistades ette oluliseks juhtimisstruktuuri muutuseks WEFis. WEFi pressiesindaja sõnul astub Schwab oma täidesaatva esimehe ametikohalt tagasi 2025. aasta jaanuariks, liikudes edasi

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Klaus Schwab, Maailma Majandusfoorumi (WEF) asutaja ja juht, teatas oma pensionile minekust, märkides sellega ühe ajastu lõppu globaalses organisatsioonis. 86-aastane saksa majandusteadlane avalikustas oma otsuse teisipäeval saadetud e-kirjas töötajatele, valmistades ette oluliseks juhtimisstruktuuri muutuseks WEFis.

WEFi pressiesindaja sõnul astub Schwab oma täidesaatva esimehe ametikohalt tagasi 2025. aasta jaanuariks, liikudes edasi usaldusisikute nõukogu esimehe ametikohale. See samm toimub enne järgmist WEFi iga-aastast tippkohtumist jaanuaris. Schwabi järeltulija isik pole veel selge, kuid WEFi president Borge Brende, endine Norra välisminister ja Schwabi kauaaegne kaastöötaja, on peamine kandidaat.

WEFi areng

  1. aastal Schwabi enda säästude, perekonna toetuse ja laenu abil asutatud WEF on kasvanud tagasihoidlikust kohtumisplatvormist juhtivaks avaliku ja erasektori koostöö institutsiooniks. Viimase kümnendi jooksul on Schwab juhtinud transformatsiooni, mille eesmärk on tugevdada WEFi mõju ja tagada selle jätkusuutlikkus. Eelseisev juhtimisstruktuuri muutus viib WEFi asutaja juhitud organisatsioonist presidendi ja usaldusisikute nõukogu poolt juhitavaks, mis on jagatud neljaks strateegiliseks komiteeks.

Klaus Schwabi pärand on sügavalt seotud WEFi iga-aastase kohtumisega Davosis, Šveitsis, mis on saanud keskseks kohtumispaigaks maailma poliitika, äri, teaduse ja kodanikuühiskonna juhtidele. Inseneriteaduste, majanduse ja sotsiaalteaduste taustaga Schwabi akadeemiline ja professionaalne teekond on muljetavaldav. Ta õppis Zürichis asuvas Šveitsi Föderaalses Tehnoloogiainstituudis (ETH), Fribourgi Ülikoolis ja Harvardi Ülikoolis, omandades doktorikraadi ja magistrikraadi avalikus halduses.

Enne WEFi asutamist mängis Schwab olulist rolli juhtiva Šveitsi inseneriettevõtte Escher Wyss ümberkorraldamisel. Ta töötas kuni 2003. aastani Genfi Ülikooli majanduspoliitika professorina, olles samal ajal paljude juhtkondade ja rahvusvaheliste konsultatsioonipositsioonide täitja.

Kuigi Schwabit on kiidetud tema jõupingutuste eest poliitika ja äri koostöö edendamisel, on ta ka kriitikat pälvinud. Vastased süüdistavad WEFi maailma eliidi huvide teenimises tavainimeste arvelt. Vaatamata sellele kriitikale on Schwabi panus globaalsesse dialoogi ja probleemide lahendamisse toonud talle arvukalt tunnustusi, sealhulgas Jaapani keisri au.

WEFis töötab üle 600 inimese Genfis, New Yorgis, Pekingis ja Tokyos. Uue juhtimisstruktuuri raames kavatseb organisatsioon suurendada oma mõju ja säilitada oma missiooni kui “sõltumatu ja erapooletu platvorm” keerukate globaalsete väljakutsete lahendamiseks. Davosi iga-aastane kohtumine jätkab olulise foorumina globaalsete juhtide jaoks, et arutada ja leida lahendusi pakilistele maailma probleemidele.

Klaus Schwabi otsus ametist tagasi astuda tähistab olulist verstaposti Maailma Majandusfoorumi ajaloos. Kui WEF valmistub selleks üleminekuks, jälgib maailm huviga, kuidas uus juhtkond lahendab 21. sajandi väljakutseid, tuginedes Schwabi muljetavaldavale pärandile. See muutus ei tähenda ainult juhtimisvahetust, vaid ka olulist hetke ühe maailma mõjukaima organisatsiooni pidevas arengus.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More