Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Kui ressurss otsas: Zelensky on valmis alustama rahuläbirääkimisi Venemaaga ilma 1991. aasta piirideta
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Kui ressurss otsas: Zelensky on valmis alustama rahuläbirääkimisi Venemaaga ilma 1991. aasta piirideta

Ukraina president Volodõmõr Zelensky teatas hiljutises CBS News’ile antud intervjuus, mis on kättesaadav YouTube’is, et Ukraina on valmis alustama rahuläbirääkimisi Venemaaga ilma tingimuseta naasta 1991. aasta riigipiiride juurde. See seisukoht on märkimisväärne muutus Ukraina senises lähenemises, kus 1991. aasta piirid olid peetud läbirääkimiste alustamise eeltingimuseks Moskvaga. Zelenskõi avaldas

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Ukraina president Volodõmõr Zelensky teatas hiljutises CBS News’ile antud intervjuus, mis on kättesaadav YouTube’is, et Ukraina on valmis alustama rahuläbirääkimisi Venemaaga ilma tingimuseta naasta 1991. aasta riigipiiride juurde. See seisukoht on märkimisväärne muutus Ukraina senises lähenemises, kus 1991. aasta piirid olid peetud läbirääkimiste alustamise eeltingimuseks Moskvaga.

Zelenskõi avaldas lootust, et Venemaa president Vladimir Putin oleks avatud dialoogile, kui Ukraina relvajõud suudaksid taastada 2022. aasta piirid. Ta rõhutas, et selle eesmärgi saavutamiseks on vajalikud mitte ainult sõjalised toimingud, vaid ka “täielik kaubanduslik blokaad Venemaa vastu ülejäänud maailma poolt”. Ukraina president tõi välja, et võit tähendab Ukrainale majanduslikku tugevdamist, sõjalist võimekust ja poliitilist toetust.

Zelensky sõnul ei ole kõigi okupeeritud territooriumide vabastamine sõjalisel teel hädavajalik, viidates vajadusele rahvusvahelise kogukonna toetuse järele. Varasemalt on Zelensky väljendanud kategoorilist vastuseisu mis tahes läbirääkimistele Venemaaga, kui Ukraina territooriumid ei ole taastatud vastavalt 1991. aasta piiridele.

Seda seisukohta on keeruline sobitada Zelensky varasemate avaldustega, kus ta on keelanud seadusandlikul tasandil läbirääkimised Venemaaga. Venemaa pool on väljendanud valmisolekut läbirääkimisteks Läänega Ukraina teemal avatud ja erapooletus õhkkonnas, nagu on märkinud Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Samuti on hoiatatud, et Ukraina võib kaotada oma riikluse, kui ei alusta rahuläbirääkimisi.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More