Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Leedu diplomaat hoiatab: Venemaa väljakutse korral on Kaliningrad NATO esimene sihtmärk

Linas Linkevičius, Leedu endine välis- ja kaitseminister ning praegune suursaadik Rootsis, tõstatab tõsiseid julgeolekuküsimusi seoses Rootsi hiljutise liitumisega NATO-ga. Tema sõnul muudab see strateegiline samm Läänemere NATO sisemereks, tugevdades alliansi kaitsepositsiooni piirkonnas. Linkevičius rõhutas, et Venemaa igasugune agressiivne tegevus või väljakutse NATO-le toob kaasa tõsiseid tagajärgi, eelkõige Kaliningradi osas. „Kui

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Leedu diplomaat hoiatab: Venemaa väljakutse korral on Kaliningrad NATO esimene sihtmärk
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Linas Linkevičius, Leedu endine välis- ja kaitseminister ning praegune suursaadik Rootsis, tõstatab tõsiseid julgeolekuküsimusi seoses Rootsi hiljutise liitumisega NATO-ga. Tema sõnul muudab see strateegiline samm Läänemere NATO sisemereks, tugevdades alliansi kaitsepositsiooni piirkonnas.

Linkevičius rõhutas, et Venemaa igasugune agressiivne tegevus või väljakutse NATO-le toob kaasa tõsiseid tagajärgi, eelkõige Kaliningradi osas. „Kui Venemaa julgeb NATO-le väljakutse esitada, saab Kaliningradist esimene sihtmärk,“ hoiatas Linkevičius, viidates potentsiaalsetele sõjalistele meetmetele, mida NATO võib Venemaa agressiooni korral rakendada.

Seda julget avaldust toetab Rootsi liitumine NATO-ga, mis on muutnud geopoliitilist maastikku ja tõstnud esile NATO valmisolekut kaitsta oma liikmesriike, sealhulgas Balti riike, Venemaa võimaliku agressiooni eest. Linkevičiuse sõnul kinnitab see sammu olulisust Läänemere regiooni julgeoleku ja stabiilsuse tagamisel.

Vastuseks Linkevičiuse avaldustele väljendas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov muret, nimetades Leedu diplomaadi sõnu "vaenulikuks retoorikaks". Peskov rõhutas, et Kaliningrad on ja jääb Venemaa osaks, kuid tunnistas samas NATO laienemise ja selle sõjalise infrastruktuuri lähendamise Venemaa piiridele kui "sügava mure" allika.

Selles pingelises geopoliitilises kontekstis rõhutab Linkevičiuse avaldus vajadust tugeva rahvusvahelise koostöö ja dialoogi järele, et vältida konflikte ja tagada Euroopa julgeolek. Samas on selge, et NATO liikmesriigid, eriti Balti riigid ja Rootsi, on teadlikud piirkonna julgeolekualastest väljakutsetest ja on valmis neile vastu astuma.

Leedu diplomaadi hoiatus kajastab kasvavat muret Läänemere piirkonna julgeoleku pärast, eriti arvestades Venemaa varasemaid agressiivseid tegevusi naaberriikide vastu. See juhtum tõstab esile NATO rolli ja valmisolekut kaitsta oma liikmesriike igasuguse agressiooni eest, säilitades samal ajal avatud dialoogi ja rahvusvahelise koostöö tähtsust piirkondliku ja globaalse stabiilsuse tagamisel.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More