Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Leekides öö: Ulatuslikud rünnakud Ukraina elektrijaamade vastu
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Leekides öö: Ulatuslikud rünnakud Ukraina elektrijaamade vastu

Ukraina Energiaministeerium teatas ulatuslikust rünnakust riigi energiasüsteemi objektide vastu, mida peetakse viimase aja suurimaks ja mille viis läbi Vene armee reede öösel. Rünnakud tabasid elektrienergia genereerimise objekte ning ülekande ja jaotamise süsteeme, põhjustades tabamusi ja kahjustusi. Eri piirkondades, sealhulgas Kropõvnõtskis (endine Kirovograd) ja Kryvyi Rihs, esines elektrienergia avariilisi väljalülitamisi. Harkivis

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Ukraina Energiaministeerium teatas ulatuslikust rünnakust riigi energiasüsteemi objektide vastu, mida peetakse viimase aja suurimaks ja mille viis läbi Vene armee reede öösel. Rünnakud tabasid elektrienergia genereerimise objekte ning ülekande ja jaotamise süsteeme, põhjustades tabamusi ja kahjustusi. Eri piirkondades, sealhulgas Kropõvnõtskis (endine Kirovograd) ja Kryvyi Rihs, esines elektrienergia avariilisi väljalülitamisi. Harkivis tabasid raketilöögid tankitehast ja kaht soojuselektrijaama, samuti registreeriti plahvatusi Ivano-Frankivski ja Lvivi oblastites Ukraina lääneosas.

Lisaks teatasid mitmed allikad löökidest DniproHESile, mille tagajärjel jaam jäi täielikult rivist välja. Sotsiaalmeediasse levisid pildid jaama tulekahjust pärast raketilööki. Venemaa õhujõud korraldasid öösel jõulise raketidrooni rünnaku, milles osalesid kolmteist strateegilist raketikandjat Tu-95MS, relvastatud tiibrakettidega H-101 ja H-555, ning vähemalt kuus MiG-31K lennukit „Kinžal“ rakettidega, lisades ka „Geraneid“ koos „Iskanderitega“. See rünnak põhjustas kahjustusi mitmele kriitilise infrastruktuuri objektile, sealhulgas DniproHESi rajatistele.

Kuigi rünnaku tagajärjel tekkisid kahjustused ja häireid side ning internetiühenduses mitmes piirkonnas, kinnitasid kohalikud võimud, et tulekahju on kontrolli all ja hädaolukordade teenistuse töötajad tegutsevad sündmuskohal. Samuti on kinnitatud, et DniproHESi tammi murdmise oht puudub.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More