Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Linnugripp toob kaasa 4 miljoni kana hävitamise Iowas

Rohkem kui 4 miljonit kana Iowas tuleb hävitada pärast seda, kui munafarmis avastati väga patogeenne linnugripp, teatasid osariigi ametnikud teisipäeval. Iowa Põllumajandus- ja Maahoolduse Osakond teatas, et Sioux County suures kommertskanade karjas avastati H5N1 linnugripp, mis on selle aasta esimene linnugripi juhtum osariigis. Osakonna ametnik kinnitas The Hillile, et nakatunud

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Linnugripp toob kaasa 4 miljoni kana hävitamise Iowas
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Rohkem kui 4 miljonit kana Iowas tuleb hävitada pärast seda, kui munafarmis avastati väga patogeenne linnugripp, teatasid osariigi ametnikud teisipäeval.

Iowa Põllumajandus- ja Maahoolduse Osakond teatas, et Sioux County suures kommertskanade karjas avastati H5N1 linnugripp, mis on selle aasta esimene linnugripi juhtum osariigis. Osakonna ametnik kinnitas The Hillile, et nakatunud karjas on umbes 4,2 miljonit kana.

Iowa kuberner Kim Reynolds (R) kirjutas seejärel alla Sioux County katastroofikuulutusele, mis jääb kehtima kuni 27. juunini, teatas tema büroo. Kuulutus võimaldab osariigi ressursside eraldamist viiruse jälgimiseks, avastamiseks, ohjeldamiseks, hävitamiseks ja desinfitseerimiseks.

Praegune linnugripi puhang algas 2022. aastal ja on peamiselt mõjutanud kodulinnukasvatust, kuigi hiljutine levik on hakanud nakatama ka piimakarja USA-s. Linnugripp avastati esmakordselt piimalehmadel märtsis, kuigi viirusproovide andmed näitavad, et see oli levinud karjas vähemalt neli kuud varem ja põhjustas piimatoodangu langust.

Alates 2022. aastast on tapetud üle 92 miljoni linnu, teatas USA Haiguste Kontrolli ja Ennetamise Keskus (CDC). CDC on kinnitanud puhanguid 67 karjas üheksas osariigis ja teisipäeva seisuga on viirust avastatud enam kui 9300 metslinnul 50 osariigis.

Inimestel on tuvastatud kolm linnugripi juhtumit alates 2022. aastast pärast kokkupuudet lindude ja piimakarjaga. Esimene juhtum avastati Colorados 2022. aastal, sellele järgnes juhtum Texases eelmisel kuul ja juhtum Michiganis eelmisel nädalal. Viimane juhtum Michiganis tuvastati farmitöötajal, kellel olid kerged sümptomid ja kes on tervishoiuametnike sõnul nüüdseks taastunud.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More