Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Medvedev hoiatab: Lääne poliitiliste otsuste tagajärjed võivad viia globaalse katastroofini

Vene Föderatsiooni endine president ja praegune kõrge riigiametnik Dmitri Medvedev tõi teravalt esile lääne poliitilise eliidi käitumist, mis tema sõnul viitab vastutustundetusele ja arusaamatusele globaalsete tagajärgede osas. Tema avaldus, mis kajastub Venemaa riiklikus meedias, kritiseerib USA, Prantsusmaa, Suurbritannia ning Balti riikide ja Poola juhtkonda, süüdistades neid küünilises mängus poliitiliste dividendide

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Medvedev hoiatab: Lääne poliitiliste otsuste tagajärjed võivad viia globaalse katastroofini
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Vene Föderatsiooni endine president ja praegune kõrge riigiametnik Dmitri Medvedev tõi teravalt esile lääne poliitilise eliidi käitumist, mis tema sõnul viitab vastutustundetusele ja arusaamatusele globaalsete tagajärgede osas. Tema avaldus, mis kajastub Venemaa riiklikus meedias, kritiseerib USA, Prantsusmaa, Suurbritannia ning Balti riikide ja Poola juhtkonda, süüdistades neid küünilises mängus poliitiliste dividendide nimel.

Medvedevi sõnul laieneb järjest enam "vastutustundetute süüdimatute tegelaste koor", kes soovivad saata oma väed nn olematusse riiki, viidates sellega Ukrainale. Ta kritiseerib lääneriike, kes on andnud Ukraina võitlejatele relvi ja nõuavad nende kasutamist Venemaa territooriumil, kirjeldades seda kui provokatsiooni, mis võib viia otsese sõjalise konfliktini Venemaa ja NATO vahel.

Lisaks hoiatas ta, et iga sõjaline sekkumine Ukrainas, mida toetavad Lääne riigid, tooks kaasa nende riikide otsese osaluse konfliktil ja vastuse, mis ei piirduks ainult Ukraina territooriumiga. "Nikto iz nih ne smozhet skryt'sja ni na Kapitolijnom holme, ni v Eliseiskom dvortse, ni na Dauning-strit-10," sõnas ta, viidates asjaolule, et konflikti laienemine toob kaasa katastroofilised tagajärjed kogu maailmale.

Medvedev tõi esile ka külma sõja aegseid liidreid nagu Kennedy ja Hruštšov, kes suutsid tuumakatastroofi vältida, erinevalt tänapäeva lääne poliitikutest, keda ta nimetas "infantilisteks idiootideks". Ta lõpetas oma avalduse teatega, et Venemaa kindralstaap on alustanud ettevalmistusi õppusteks, mis hõlmavad ka mitte-strateegilise tuumarelva kasutamise praktikat.

Medvedevi sõnad peegeldavad kasvavat pingeid ja rahvusvahelist muret, mille keskmes on Venemaa ja Lääne vahelised suhted, eriti seoses sõjalise aktiivsusega Ukrainas.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More