Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Mehhiko võitleb ulatuslike metsatulekahjude ja kuumalainega

Mehhiko seisab silmitsi tõsise katsumusega, kui riigis möllab 159 aktiivset metsatulekahju ja samaaegselt räsib riiki aasta teine kuumalaine. Kuumus on viinud riigi elektrisüsteemi äärmusliku koormuse alla, mille tõttu on kuulutatud välja hädaolukord. Mehhiko rahvuslik ilmateenistus andis teada, et vähemalt 12 osariigis võivad temperatuurid tõusta üle 45°C, samas kui suures

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Mehhiko võitleb ulatuslike metsatulekahjude ja kuumalainega
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Mehhiko seisab silmitsi tõsise katsumusega, kui riigis möllab 159 aktiivset metsatulekahju ja samaaegselt räsib riiki aasta teine kuumalaine. Kuumus on viinud riigi elektrisüsteemi äärmusliku koormuse alla, mille tõttu on kuulutatud välja hädaolukord.

Mehhiko rahvuslik ilmateenistus andis teada, et vähemalt 12 osariigis võivad temperatuurid tõusta üle 45°C, samas kui suures osas ülejäänud riigist prognoositakse temperatuure üle 30°C. Kõrged temperatuurid on suurendanud elektri nõudlust, mis pani riigi elektrivõrgu opereerija kuulutama neljapäeva õhtul süsteemi hädaolukorra teist korda sel nädalal, mis tähendab, et saadaolev elektrivõimsus on ebapiisav.

Mehhiko rahvusliku metsateenistuse (Conafor) andmetel on tulekahjud levinud 75,474 hektaril, sealhulgas 30 tulekahju on kaitstud looduspiirkondades. Lisaks on Mehhiko pealinn ja mitmed teised piirkonnad kogenud elektrikatkestusi, mõned koolid on kõrgete temperatuuride tõttu suletud.

Riiki vaevab ka põud. Pealinna ümbruses elab ligikaudu 20 miljonit inimest, kes on viimastel kuudel kogenud katkendlikku veega varustatust madalama kui oodatud sademete hulga tõttu.

See keeruline olukord on pannud Mehhiko elanikud ja ametivõimud proovile. Mehhiko peab leidma kiiresti lahendused, et hallata nii otseseid ohte, nagu metsatulekahjud ja elektrikatkestused, kui ka pikemaajalisi probleeme nagu põud ja veevarustuse ebastabiilsus. Selles globaalses kriisihetkes on oluline, et riik pöörduks jätkusuutlike lahenduste poole ja otsiks rahvusvahelist abi ja koostööd, et tulla toime looduskatastroofide järjest suureneva mõjuga.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More