Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

NATO ja USA instruktorite saatmist Ukrainasse

NATO liitlased ja Ameerika Ühendriigid kaaluvad Ukraina vägede väljaõppe suurendamist ja instruktorite saatmist Ukrainasse. See samm tuleneb Ukraina kasvavast vajadusest kiire ja tõhusa väljaõppe järele, kuna Venemaa on viimasel ajal oma sõjalist survet suurendanud. NATO ja USA ametnikud arutavad, kuidas parimal viisil toetada Ukrainat, ilma et see viiks otsese sõjalise

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
NATO ja USA instruktorite saatmist Ukrainasse
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

NATO liitlased ja Ameerika Ühendriigid kaaluvad Ukraina vägede väljaõppe suurendamist ja instruktorite saatmist Ukrainasse. See samm tuleneb Ukraina kasvavast vajadusest kiire ja tõhusa väljaõppe järele, kuna Venemaa on viimasel ajal oma sõjalist survet suurendanud. NATO ja USA ametnikud arutavad, kuidas parimal viisil toetada Ukrainat, ilma et see viiks otsese sõjalise konflikti laienemiseni.

Ukraina on silmitsi kriitilise tööjõupuudusega, kuna Venemaa on kiirendanud oma edasitungi, kasutades ära viivitusi Ameerika relvade tarnetes. Ukraina ametnikud on palunud NATO ja USA kolleegidel aidata välja õpetada 150 000 uut värvatavat, et need kiiremini rindele saata. Seni on USA keeldunud instruktorite saatmisest Ukrainasse, kuid NATO liitlased on hakanud seda võimalust tõsiselt kaaluma.

Ameerika Ühendriikide Ülemjuhatajate Komitee esimees, kindral Charles Q. Brown Jr., on öelnud, et NATO instruktorite saatmine Ukrainasse võib olla aja küsimus. Ta märkis, et selline samm seaks NATO instruktorid ohtu ja nõuaks otsust, kas kasutada õhukaitset instruktorite kaitseks, mis võiks nõrgendada kriitilise infrastruktuuri kaitset.

NATO palus kindral Christopher G. Cavolil, Euroopa ülemjuhatajal, välja töötada plaan, kuidas allianss saaks Ukrainat rohkem aidata, vähendades samal ajal riske. Üks võimalus oleks Ukraina vägede väljaõppe läbiviimine Lvivi lähedal, riigi lääneosas.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron on öelnud, et "midagi ei tohiks välistada" Lääne vägede saatmisel Ukrainasse. Eesti rahvusliku julgeoleku nõunik on samuti öelnud, et Eesti ei välista vägede saatmist Ukrainasse, et võtta üle tagalaülesanded ja vabastada Ukraina väed rindele. Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis on toetanud Macroni seisukohta ja märkinud, et nende väed on juba varem Ukrainas väljaõpet läbi viinud.

Hetkel on USA ja liitlased pakkunud Ukraina sõjaväelastele väljaõpet Poolas, Saksamaal ja USA-s. Kuid logistilised probleemid ja vajadus kiirema väljaõppe järele on toonud esile vajaduse kaaluda väljaõppe viimist Ukrainasse. NATO liitlased, sealhulgas Suurbritannia, Kanada ja Norra, on juba osalenud Ukraina vägede väljaõppes Ühendkuningriigis, õpetades relvakäsitlust ja lahingutehnikaid.

NATO ja USA kaaluvad tõsiselt Ukraina vägede väljaõppe suurendamist ja instruktorite saatmist Ukrainasse. See samm on osa laiematest jõupingutustest toetada Ukrainat ja aidata tal vastu seista Venemaa agressioonile. Kuigi selline samm kannab riske, on see vajalik Ukraina lahinguvõimekuse parandamiseks ja Venemaa edasitungi tõrjumiseks.

Allikad

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More