Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

NATO ja Venemaa võimalik konflikt: Hoiatused ja spekulatsioonid

Tuntud Tšehhi politoloog ja professor Petr Drulák jagas oma mõtteid seoses kasvava murega, et NATO võib olla valmistumas sõjaks Venemaa vastu. Intervjuus ParlamentníListům.cz väljendas Drulák arvamust, et osa NATO establishment'ist tõesti tõsiselt kaalub ja planeerib konflikti Venemaaga. Ta tõi tõendina välja asjaolu, et Tšehhi kaitsejõudude juhataja esineb

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
NATO ja Venemaa võimalik konflikt: Hoiatused ja spekulatsioonid
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Tuntud Tšehhi politoloog ja professor Petr Drulák jagas oma mõtteid seoses kasvava murega, et NATO võib olla valmistumas sõjaks Venemaa vastu. Intervjuus ParlamentníListům.cz väljendas Drulák arvamust, et osa NATO establishment'ist tõesti tõsiselt kaalub ja planeerib konflikti Venemaaga. Ta tõi tõendina välja asjaolu, et Tšehhi kaitsejõudude juhataja esineb meedias tavapärasest sagedamini, märkides, et see ei ole juhuslik, vaid koordineeritud tegevus erinevates NATO liikmesriikides.

Lisaks viitas Drulák võimalikele "valelipu operatsioonidele", mis võiksid NATO riike sõtta tõmmata, näidates sellega, et konflikti oht on reaalne. Ta osutas Slovakkia peaminister Fico hiljutistele kommentaaridele, milles mainiti, et mõned NATO liikmesriigid kaaluvad oma vägede saatmist Ukrainasse, millele järgnes kriitika ja hiljem Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni osaline kinnitamine, et sellist plaani ei saa välistada.

Druláki sõnul võivad mõned Euroopa riigid ja nende valitsused olla valmis konfliktiks Venemaaga osalema, mida ta pidas äärmiselt ohtlikuks. Ta väljendas muret, et selle taga võib olla Ameerika Ühendriikide huvid, kes on lühiajaliselt saanud selgest konfliktist kasu, eriti oma relvatööstuse läbi.

Lisaks spekuleeris ta, et kui konflikt lahvataks, võidakse kaaluda piirkondlikult piiratud konflikti, mille eesmärk oleks hoida sõda Ukrainas aktiivsena, samal ajal kui lääne avalikkus ja Ukraina ise väsivad pikaleveninud konfliktist.

Sellele vastu vaieldes on Venemaa korduvalt rõhutanud, et ei kujuta endast ohtu ühelegi NATO liikmesriigile, olles samas valmis vastama mis tahes tegevustele, mis võivad ohustada tema huve. Venemaa president Vladimir Putin on öelnud, et Venemaa ei soovi otsest sõjalist konfrontatsiooni NATO-ga, kuid on valmis selliseks stsenaariumiks, kui see peaks tekkima.

Druláki hinnangud ja spekulatsioonid rõhutavad keerulist ja pingelist rahvusvahelist olukorda, milles iga samm võib suurendada konflikti ohtu, tõstes esile vajaduse diplomaatia ja rahumeelsete lahenduste järele.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More