Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Õhutõrje Tegevus Soome Lahe Kohal: Venemaa Hävitas UAV

Venemaa kaitseministeerium teatas, et nende õhutõrje hävitas Ukraina mehitamata õhusõiduki (UAV), ehk drooni, Leningradi oblastis, mis piirneb Soome lahega, ja teise Belgorodi oblastis laupäeval. Leningradi oblasti kuberner Aleksandr Drozdenko kinnitas, et "õhu sihtmärgid" tulistati alla Soome lahe vees ja rannikul Lomonossovi rajoonis, mis hõlmab Bronkat, sadamat umbes 60

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Õhutõrje Tegevus Soome Lahe Kohal: Venemaa Hävitas UAV
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Venemaa kaitseministeerium teatas, et nende õhutõrje hävitas Ukraina mehitamata õhusõiduki (UAV), ehk drooni, Leningradi oblastis, mis piirneb Soome lahega, ja teise Belgorodi oblastis laupäeval. Leningradi oblasti kuberner Aleksandr Drozdenko kinnitas, et "õhu sihtmärgid" tulistati alla Soome lahe vees ja rannikul Lomonossovi rajoonis, mis hõlmab Bronkat, sadamat umbes 60 kilomeetrit (37 miili) lääne pool Peterburist.

Drozdenko sõnumis Telegrami sõnumirakenduses märkis, et intsidendid ei põhjustanud inimohvreid ega kahjustusi. Kaitseministeeriumi sõnul üritas Ukraina korraldada rünnakut "kasutades lennukitüüpi UAV-sid" Leningradi oblasti ja eraldi Belgorodi oblasti kohal.

Belgorodi oblasti kuberner Vjatšeslav Gladkov teatas, et kaks drooni lasti alla kahe küla kohal laupäeval, kuid samuti ei olnud teateid ohvritest või kahjustustest. Venemaa riikliku TASS uudisteagentuuri poolt tsitaaditud lennundusametnikud ütlesid, et Peterburi Pulkovo lennujaama operatsioonid piirati ajutiselt, kuid lende ei lükatud edasi.

TASS teatas, et laevade liikumine Bronkas ei olnud mõjutatud ja MarineTraffic andmete kohaselt oli sadamas dokitud ainult üks Türgi puistlastilaev. See sündmuste areng näitab pingete eskaleerumist Venemaa ja Ukraina vahel, eriti seoses UAV-de või droonide tegevusega.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More