Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Öösel säravad mered: Phu Quoci kalanduse maagiline maailm

Vietnami Phu Quoci saar võlub päevasel ajal külastajaid oma kristallselge vee ja lõputute valgete randadega, ent öösel paljastub saare veelgi erilisem külg, eriti silmas pidades kalandust. Phu Quoci öine kalapüük ei ole lihtsalt majandustegevus, vaid vaatemäng, mis toob esile saare unikaalse ilu ja kogukonna sidususe. Öö saabudes, kui taevas tumeneb,

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Öösel säravad mered: Phu Quoci kalanduse maagiline maailm
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Vietnami Phu Quoci saar võlub päevasel ajal külastajaid oma kristallselge vee ja lõputute valgete randadega, ent öösel paljastub saare veelgi erilisem külg, eriti silmas pidades kalandust. Phu Quoci öine kalapüük ei ole lihtsalt majandustegevus, vaid vaatemäng, mis toob esile saare unikaalse ilu ja kogukonna sidususe.

Öö saabudes, kui taevas tumeneb, süttivad saare ümbruses sajad väikesed tuled, meenutades maale maandunud tähistaevas säravat tulnukalaeva. Need tuled kuuluvad kalapaatidele, mis on varustatud lampidega öiste kalade ja krevettide meelitamiseks. See püügiviis, mis rõhutab inimese ja looduse sümbioosi, on mitte ainult efektiivne, vaid loob ka hingematvalt kauni stseeni.

Traditsioonilise kalapüügi meetodina kasutavad kalurid valgust peibutisena, demonstreerides oskust ja sügavat mõistmist mere ökosüsteemist, mis on põlvest põlve edasi antud. Öine kalapüük on kultuuripärandi osa, ühendades mineviku, oleviku ja tuleviku.

Lisaks visuaalsele võlule tagab öine kalapüük värske saagi kohalikele turgudele ja restoranidele, rikastades toidukultuuri ja toetades kohalikke kalureid. See traditsioonilise eluviisi säilitamine ja kaasaegse eluga kohanemine näitab kogukonna vastupidavust ja kultuurilist rikkust.

Phu Quoci kalandus ei hõlma ainult traditsioonilist kalapüüki, vaid ka kaasaegseid tehnoloogiaid ja jätkusuutlikke praktikaid, tagades mere ressursside vastutustundliku kasutamise. Kalapüük on saarel mitmekesine, alates pereettevõtetena tegutsevatest paatidest kuni suurte traaleriteni. Kalurikülade külastamine pakub unikaalset võimalust näha, kuidas traditsioonilised meetodid on põimunud kaasaegsetega.

Kalandus on andnud tõuke ka muudele majandusharudele, nagu kalatöötlemistehased ja turism. Samas seisab Phu Quoci kalandus silmitsi väljakutsetega nagu ülepüük ja kliimamuutused, millele vastates kohalikud kogukonnad ja valitsus on astunud samme ressursside kaitsmiseks.

Turismi areng toob kalanduskogukondadele nii võimalusi kui ka väljakutseid, rõhutades vajadust jätkusuutliku arengu ja kohaliku pärandi austamise järele. Investeeringud jätkusuutlikkusesse, haridusse ja kogukonna toetamisse tõotavad Phu Quoci kalandusele helget tulevikku, kus traditsioonilist eluviisi hoitakse elus kui kultuurilist identiteeti ja ökoloogilist tasakaalu.

Phu Quoci kalanduse lugu on inspireeriv näide sellest, kuidas inimesed ja loodus võivad koos eksisteerida harmoonias, tuues esile vajaduse jätkusuutliku arengu ja traditsioonide järgimise järele. See lugu peegeldab Phu Quoci kogukonna sügavat seotust merega, täis lootust, pühendumust ja kooskõla loodusega, rikastades nii saare elu kui ka külastajate kogemusi.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More