Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Põnev Uudis Saudi Araabiast: Eesti ja Saudi Araabia Allkirjastasid Memorandumi
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Põnev Uudis Saudi Araabiast: Eesti ja Saudi Araabia Allkirjastasid Memorandumi

Riyadh, 7. november 1445 / 16. mai 2024 Täna on meil erakordselt põnev uudis Saudi Araabiast! Eesti kliimaminister Kristen Michal viibis Riyadhis, kus ta koos Saudi Araabia transpordi- ja logistikaministri Saleh bin Nasser Al-Jasseriga allkirjastas mõistmise memorandumi (MoU) kaasaegsete transpordivahendite arendamiseks. Allkirjastamistseremoonial osalesid lisaks Saudi Araabia suursaadik Eestis, Nisreen bint Hamad

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Riyadh, 7. november 1445 / 16. mai 2024

Täna on meil erakordselt põnev uudis Saudi Araabiast! Eesti kliimaminister Kristen Michal viibis Riyadhis, kus ta koos Saudi Araabia transpordi- ja logistikaministri Saleh bin Nasser Al-Jasseriga allkirjastas mõistmise memorandumi (MoU) kaasaegsete transpordivahendite arendamiseks.

Allkirjastamistseremoonial osalesid lisaks Saudi Araabia suursaadik Eestis, Nisreen bint Hamad Al-Shibel, ning teda saatnud delegatsioon. Memorandumi eesmärk on tugevdada koostööd ja kehastada strateegilist partnerlust kaasaegsete transpordivahendite valdkonnas. See hõlmab tehnoloogilise innovatsiooni edendamist, jätkusuutlikkuse suurendamist ja infrastruktuuri arendamist.

Eesti ja Saudi Araabia koostöö on eriti oluline, kuna see aitab mõlemal riigil arendada ja rakendada uuenduslikke transpordilahendusi, nagu elektrisõidukid ja nutikad transpordisüsteemid. Saudi Araabia Vision 2030 strateegia raames on seatud kõrged eesmärgid süsinikuheidete vähendamiseks ja jätkusuutliku arengu edendamiseks, millest Eesti saab samuti kasu saada ja õppida.

Mida see tähendab Eestile?

See leping loob suurepärase võimaluse Eesti ettevõtetele ja teadusasutustele siseneda Saudi Araabia turule ja vastupidi. Koostöö hõlmab teadmiste ja kogemuste vahetamist, mis on oluline uuenduslike lahenduste arendamisel ja rakendamisel transpordisektoris.

Kuigi memorandum ise ei sisalda konkreetseid projekte, loome selle raamistiku tulevasteks koostööprojektideks, mis kindlasti pakuvad põnevaid väljakutseid ja võimalusi mõlemale riigile. Jälgime huviga, millised konkreetsed projektid sellest koostööst sünnivad ja kuidas need aitavad kaasa kaasaegse ja jätkusuutliku transpordi arendamisele.

Jätkuv koostöö ja tulevased projektid

Minister Kristen Michal ei ole ainus, kes on Saudi Araabiasse suundunud. Eesti majandus- ja kommunikatsiooniminister Tiit Riisalo külastas koos äridelegatsiooniga Saudi Araabiat ja Katari märtsis 2024, et arendada ärisuhteid ja tutvustada Eesti digitaalset riiki ning tehnoloogiaettevõtteid. Delegatsiooni kuulusid mitmed Eesti ettevõtted, sealhulgas Cybernetica, Bolt, Cybexer ja Nortal, kes tutvustasid oma lahendusi Saudi Araabia ja Katari turul

Allikad:

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More