Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Poola kodanik vahistati, kahtlustatuna Ukraina presidendi tapmise kavandamises

Ukraina Julgeolekuteenistus (SBU) teatas neljapäeval, et on Poola ja Ukraina õiguskaitseasutuste ühisoperatsiooni käigus vahistanud Poola kodaniku, keda kahtlustatakse ettepaneku tegemises Moskvale Ukraina presidendi Volodymyr Zelensky tapmiseks. SBU sõnul kavatses mees spioneerida Poola rahvusvahelise lennujaama "Rzeszow Ulma" turvalisuse üle, et abistada Vene luureteenistusi Zelensky tapmise kavandamisel tema Poola visiidi

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Poola kodanik vahistati, kahtlustatuna Ukraina presidendi tapmise kavandamises
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Ukraina Julgeolekuteenistus (SBU) teatas neljapäeval, et on Poola ja Ukraina õiguskaitseasutuste ühisoperatsiooni käigus vahistanud Poola kodaniku, keda kahtlustatakse ettepaneku tegemises Moskvale Ukraina presidendi Volodymyr Zelensky tapmiseks. SBU sõnul kavatses mees spioneerida Poola rahvusvahelise lennujaama "Rzeszow Ulma" turvalisuse üle, et abistada Vene luureteenistusi Zelensky tapmise kavandamisel tema Poola visiidi ajal.

Ukraina peaprokuratuur teatas esialgu Varssavile võimalikust atentaadikatsest ja esitas tõendeid. Kahtlusalune on süüdistatud töötamises välisriigi luureteenistuse heaks. Peaprokurör Andriy Kostin kommenteeris juhtumit järgmiselt: "See juhtum on veel üks tõend selle kohta, et Venemaa on oht mitte ainult Ukrainale ja ukrainlastele, vaid kogu vabale maailmale. Kreml püüab pidevalt õõnestada Euroopa ja globaalset turvalisust."

See sündmus rõhutab rahvusvaheliste suhete keerukust ja luuretegevuse ohtusid, eriti Ida-Euroopa regioonis, kus poliitilised pinged on viimastel aastatel eriti teravad.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More