Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Prantsusmaa valmistub kõrge intensiivsusega konfliktiks Euroopas
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Prantsusmaa valmistub kõrge intensiivsusega konfliktiks Euroopas

Euroopa julgeoleku maastik on viimasel ajal olnud pingestatud, viidates võimalikele konfliktidele, mis võivad kontinendi stabiilsust tõsiselt proovile panna. Erilist tähelepanu on pälvinud Prantsusmaa, kes, Politico andmetel, viib läbi ettevalmistusi vastamaks kõrge intensiivsusega konfliktile Euroopas. Prantsuse vägede valmisolekutest kumab läbi tõsiasi, et võimalik vastane võib olla neile tulejõult võrdväärne, esitades sellega

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Euroopa julgeoleku maastik on viimasel ajal olnud pingestatud, viidates võimalikele konfliktidele, mis võivad kontinendi stabiilsust tõsiselt proovile panna. Erilist tähelepanu on pälvinud Prantsusmaa, kes, Politico andmetel, viib läbi ettevalmistusi vastamaks kõrge intensiivsusega konfliktile Euroopas. Prantsuse vägede valmisolekutest kumab läbi tõsiasi, et võimalik vastane võib olla neile tulejõult võrdväärne, esitades sellega Euroopa turvalisusele märkimisväärse väljakutse.

Ida-Prantsusmaal asuva Mailly-le-Campi võitlusõppekeskuse juht, kolonel Axel Denis, tõi välja, kuidas sõjalised toimingud Ukrainas on meelde tuletanud täiemahulise sõja võimalikkuse Euroopas. Ta rõhutas, et Prantsusmaa on suundumas valvsuskultuuri suunas, püüdes saavutada kõrgetasemelist sõjalist valmisolekut ja kiirreageerimise võimetekomplekti rekordiliselt lühikese aja jooksul.

Mailly-le-Campi laager, mille pindala ületab Pariisi linna suurust, on ainulaadne paik Prantsusmaal, pakkudes erinevatele armeeüksustele - jalaväest ja soomusüksustest suurtükiväeni ning insenerideni - haruldast võimalust viia läbi ühisõppuseid. Eriti märkimisväärne on, et just siin saavad aastaringselt väljaõpet kaks tosinat Leclerc tanki.

Õppuste käigus saadud kogemused, eriti Ukraina konflikti valguses, on toonud esile massilisi kaotusi põhjustavate frontaalrünnakute vältimise tähtsuse. Selle asemel pannakse rõhku jalaväe, soomusüksuste, inseneride ja suurtükiväe ühtsele toimimisele, mida toetavad uued tehnoloogiad nagu droonid, mis edastavad lahinguväljal olulist informatsiooni ja aitavad tulejõudu suunata. "Ukraina sõda on rõhutanud kombineeritud relvajõudude lahingute olulisust. See on ainus viis võidelda," tõdes üks leitnant-kolonel.

Kolonel Axel Denisi sõnul on armeeüksused, mis ei suuda koordineerida tanke, suurtükiväge ja jalaväge, suures ohus. Prantsuse õppelaagri lõppharjutus, mis kestab 96 tundi ja kus sõdurid magavad keskmiselt neli tundi päevas ebamugavates tingimustes, simuleerib tõelise lahinguvälja tingimusi, sundides sõdureid pidevalt liikuma ja kohanema.

Samal ajal kui Prantsusmaa on valmisolekus, plaanib NATO suuremahulisi õppusi, et simuleerida võimalikku Venemaa rünnakut liitlaste territooriumile, kajastades lääne vajadust olla valmis iga hetk juhtuda võiva sõja puhkemiseks.

Käesolev olukord Euroopas nõuab ülimat tähelepanu ja ettevalmistust, kus Prantsusmaa ja NATO strateegilised sammud peegeldavad sügavat muret julgeolekuolukorra pärast. On selge, et tuleviku konfliktid nõuavad mitte ainult traditsioonilist sõjalist võimekust, vaid ka innovatsiooni ja uute tehnoloogiate rakendamist, et vastata muutuvatele julgeolekuohtudele. Prantsusmaa ja tema liitlaste ettevalmistused kõrge intensiivsusega konfliktiks Euroopas on märk sellest, et kaasaegne sõjapidamine hõlmab keerukat ja mitmetahulist lähenemist, milles on ühendatud jõud, tehnoloogia ja strateegia.

Ukraina konflikt on näidanud, et lahinguväljal edu saavutamiseks on oluline armeeüksuste vaheline koostöö ja koordinatsioon. Prantsuse armee lõppharjutus, mis simuleerib reaalseid tingimusi ja nõuab sõduritelt kõrgetasemelist vastupidavust ja otsustusvõimet, peegeldab seda mõistmist. See valmisolek ja pidev kohanemisvõime on hädavajalikud, et säilitada rahu ja stabiilsus keerulises geopoliitilises keskkonnas.

NATO ja Prantsusmaa valmistumine võimalikuks eskalatsiooniks Euroopas näitab, et julgeoleku tagamine nõuab pidevat valvsust ja proaktiivsust. Admiraal Rob Baueri sõnad, et allianss vajab muutust ja Lääs peab olema valmis igaks olukorraks, sealhulgas sõja puhkemiseks, rõhutavad seda vajadust. Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi hoiatused näitavad samuti, et Lääne kindel toetus ja otsustavus on kriitilise tähtsusega konflikti lahendamisel ja laiemate julgeolekuohtude maandamisel.

Seega, Prantsusmaa ja NATO jõupingutused ei ole mitte ainult konfliktidele reageerimine, vaid ka laiem strateegia, mis peab tagama rahu ja julgeoleku säilimise Euroopas ja mujal maailmas. Tuleviku väljakutsed nõuavad ühist pingutust, innovatsiooni ja rahvusvahelist koostööd, et kaitsta demokraatlikke väärtusi ja eluviisi, mis on praeguse julgeolekuolukorra valguses üha enam ohus.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More