Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Putin ja Xi süvendavad partnerlust ja noomivad USA-d

MOSKVA, 16. mai (Reuters) — Venemaa president Vladimir Putin ja Hiina president Xi Jinping leppisid neljapäeval kokku oma "strateegilise partnerluse" süvendamises ning noomisid USA-d mitmete sammude eest, mis nende sõnul ohustavad nende riike. 7,000-sõnalises ühisavalduses, mis käsitleb "kõikehõlmava partnerluse ja strateegilise koostöö süvendamist uue ajastu alguses"

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Putin ja Xi süvendavad partnerlust ja noomivad USA-d
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

MOSKVA, 16. mai (Reuters) — Venemaa president Vladimir Putin ja Hiina president Xi Jinping leppisid neljapäeval kokku oma "strateegilise partnerluse" süvendamises ning noomisid USA-d mitmete sammude eest, mis nende sõnul ohustavad nende riike.

7,000-sõnalises ühisavalduses, mis käsitleb "kõikehõlmava partnerluse ja strateegilise koostöö süvendamist uue ajastu alguses", rõhutasid kaks liidrit seisukohti alates majandusest ja kosmosest kuni kaitse, Ukraina ja Taiwanini.

"Osapooled kordavad oma tõsist muret USA katsete üle häirida strateegilist julgeolekutasakaalu piirkonnas," seisis dokumendi Vene versioonis.

Putini ja Xi kohtumine Pekingis rõhutas kahe riigi süvenevat koostööd ajal, mil nad seisavad silmitsi suurenevate pingetega Läänega. Putin ja Xi kinnitasid oma soovi süvendada majanduslikku, tehnoloogilist ja sõjalist koostööd, et seista vastu USA ja Euroopa Liidu survele.

Kohtumise käigus allkirjastati mitmeid lepinguid, mis hõlmavad koostööd kosmosevaldkonnas, ühiste kaitseprojektide arendamist ning kaubandussuhete laiendamist. Liidrid kinnitasid oma pühendumust toetada teineteist rahvusvahelistel areenidel ning töötada välja ühiseid strateegiaid globaalsete väljakutsete lahendamiseks.

Putini ja Xi ühisavaldus rõhutas ka nende soovi edendada rahu ja stabiilsust regioonis, kusjuures mõlemad riigid on valmis mängima aktiivset rolli rahvusvaheliste konfliktide lahendamisel.

Kohtumise lõpus pidasid Putin ja Xi ühise pressikonverentsi, kus nad noomisid USA-d ja Läänt sekkumise eest teiste riikide siseasjadesse ning kutsusid üles austama riikide suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust. Nad rõhutasid, et rahvusvahelised konfliktid tuleks lahendada dialoogi ja koostöö kaudu, mitte sõjalise sekkumisega.

Putini ja Xi kohtumine Pekingis on järjekordne märk kahe riigi süvenevast partnerlusest ning nende soovist seista vastu Lääne domineerimisele rahvusvahelistes suhetes.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More