Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Saksamaa plaanid paljastatud: Taurus rakettide ja Ukraina abiga hävitada Kerchi sild
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Saksamaa plaanid paljastatud: Taurus rakettide ja Ukraina abiga hävitada Kerchi sild

Saksamaa õhujõudude ülem, kindral Ingo Gerhartz, pidas eelmisel kuul salajase kohtumise, kus arutati Saksamaa võimsaimate juhitavate rakettide, Taurus-rakettide, võimalikku tarnimist Ukrainale. Need pikamaaraketid võiksid olla kasutatud Kertši silla hävitamiseks, mis ühendab Venemaad okupeeritud Ukraina Krimmi poolsaarega. Kohtumisel arutatud plaanid said aga avalikuks tänu Venemaa spioonide poolt salvestatud ja veebis avaldatud

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Saksamaa õhujõudude ülem, kindral Ingo Gerhartz, pidas eelmisel kuul salajase kohtumise, kus arutati Saksamaa võimsaimate juhitavate rakettide, Taurus-rakettide, võimalikku tarnimist Ukrainale. Need pikamaaraketid võiksid olla kasutatud Kertši silla hävitamiseks, mis ühendab Venemaad okupeeritud Ukraina Krimmi poolsaarega. Kohtumisel arutatud plaanid said aga avalikuks tänu Venemaa spioonide poolt salvestatud ja veebis avaldatud audiofailile, mis paljastas lääne seotust Ukraina toetamisega.

Salvestus, mille autentsust on kinnitanud Saksamaa kõrged ametnikud, tõstatab küsimusi nii Saksamaa sõjaväelise kommunikatsiooni turvalisuse kui ka riigi haavatavuse kohta Venemaa spionaaži ees. Kohtumine toimus WebExi platvormil, mida Saksamaa sõjavägi ja teised tundlikud osakonnad laialdaselt kasutavad, mis paneb mõtlema turvalisuse tõsisusele nende süsteemide puhul.

Salajases arutelus mainiti ka, et Ukraina võiks pärast vastavat väljaõpet Taurus-rakette iseseisvalt kasutada, hoolimata Saksamaa kantsleri Olaf Scholzi varasematest väidetest, et rakettide saatmine nõuaks Saksa vägede osalemist. Scholz on rahvusvahelise surve all olnud, et Taurus Ukrainale saadetaks, Briti valitsus isegi pakkus võimalust süsteem üle võtta, et aidata kantsleril oma poliitikat järgida, et Saksamaa ei tõmmataks otseselt sõjalistesse operatsioonidesse.

Salvestus on tekitanud Saksamaal pahameelt ning võib pingestada suhteid Saksamaa NATO liitlastega. Lisaks rõhutavad salvestusel olevad arutelud Saksamaa võimalusi ja plaane Taurus-rakettide saatmiseks Ukrainale, sealhulgas kuidas neid saaks kasutada strateegiliselt tähtsate sihtmärkide, nagu laskemoonaladude ja Kertši silla, hävitamiseks. Rakettide saatmine on nüüd aga veelgi vähem tõenäoline, kuna leke on andnud Venemaale propaganda võidu ja ähvardab Saksamaa osalemist sõjalisel tasandil.

See intsident toob esile mitmed julgeolekuküsimused ja paneb proovile Saksamaa valitsuse, kes on alustanud põhjalikku uurimist lekke asjaolude üle. Samuti on see järjekordne meeldetuletus infoturbe olulisusest riiklikul tasandil, eriti kui tegemist on selliste tundlike teemadega nagu rahvusvaheline julgeolek ja sõjaline toetus.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More