Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Saudi Araabia avab kultuurilise metaversumi: Digitaalne sild mineviku ja tuleviku vahel

Saudi Araabia Kultuuriministeerium on koostöös droppGroupi ja Oracle'iga käivitanud "Cultural Universe" nime kandva metaversumi platvormi. See platvorm on loodud Saudi Araabia rikkaliku kultuuripärandi tutvustamiseks ja säilitamiseks digitaalses formaadis, pakkudes kasutajatele võimalust osaleda interaktiivses kogemuses, mis kajastab riigi ajalugu alates 1727. aastast. Metaversumi platvorm, mida nimetatakse ka

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Saudi Araabia avab kultuurilise metaversumi: Digitaalne sild mineviku ja tuleviku vahel

Saudi Araabia Kultuuriministeerium on koostöös droppGroupi ja Oracle'iga käivitanud "Cultural Universe" nime kandva metaversumi platvormi. See platvorm on loodud Saudi Araabia rikkaliku kultuuripärandi tutvustamiseks ja säilitamiseks digitaalses formaadis, pakkudes kasutajatele võimalust osaleda interaktiivses kogemuses, mis kajastab riigi ajalugu alates 1727. aastast.

Metaversumi platvorm, mida nimetatakse ka kultuuriliseks universumiks, kasutab droppGroupi Generative Media Intelligence (GMI) tehisintellekti süsteemi ja Oracle'i Hyperledger Fabric 2.5 blockchain tehnoloogiat. See võimaldab kasutajatel kogeda Saudi Araabia ajaloo ja kultuuri olulisi sündmusi virtuaalselt, sealhulgas kultuuripärandi tähistamist, kunsti, ajalugu ja kohalikke käsitöid.

Platvorm pakub erinevaid atraktsioone nagu ajaloo jalutuskäik ja sektoreid, mis on pühendatud Saudi muusikale, kunstile, toidule ja mängudele. Lisaks võimaldab platvorm vaadata otseülekandeid kultuurisündmustest, sealhulgas asutamispäeva algussümfooniast, mis muudab kultuurilised pidustused kättesaadavamaks laiemale publikule.

Projekt on osa Saudi Araabia laiemast Vision 2030 programmist, mille eesmärk on mitmekesistada riigi majandust ja edendada kultuurilist rikkust. Kultuuriministeeriumi algatus kujutab endast murrangulist sammu kultuurilise väljenduse ja tegevuse uues ajastus, luues globaalse kogukonna, kus ajaloolised traditsioonid ja kaasaegsed edusammud on harmoonias.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More