Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Texas Panhandle'i maastikupõlengud ohustavad elanikke ja sundisid tuumarelvade tehase sulgema
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Texas Panhandle'i maastikupõlengud ohustavad elanikke ja sundisid tuumarelvade tehase sulgema

Texas Panhandle'i piirkonda on tabanud kontrolli alt väljunud maastikupõlengud, mis on toonud kaasa ulatuslikud evakueerimised, elektrikatkestused tuhandetele inimestele ning sundinud peatama Ameerika Ühendriikide tuumarelvade montaaži- ja demontaažitehase Pantex operatsioonid. Tugevad tuuled, kuiv rohi ja ebaharilikult soojad temperatuurid on andnud tulekahjudele hoogu juurde, tekitades ohtlikke olukordi nii elanikele kui

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Texas Panhandle'i piirkonda on tabanud kontrolli alt väljunud maastikupõlengud, mis on toonud kaasa ulatuslikud evakueerimised, elektrikatkestused tuhandetele inimestele ning sundinud peatama Ameerika Ühendriikide tuumarelvade montaaži- ja demontaažitehase Pantex operatsioonid. Tugevad tuuled, kuiv rohi ja ebaharilikult soojad temperatuurid on andnud tulekahjudele hoogu juurde, tekitades ohtlikke olukordi nii elanikele kui ka hädaabiteenustele.

Hutchinsoni maakonnas on teadmata arv elamuid ja muid hooneid kahjustada saanud või hävinud, teatasid kohalikud hädaolukordade ametnikud. Pantex, mis asub Amarillost umbes 27 kilomeetri kaugusel ja on alates 1975. aastast olnud USA tuumaarsenali peamine kokkupaneku ja lahtivõtmise koht, sulges teisipäeva õhtul oma operatsioonid. Pantexi esindaja Laef Pendergraft kinnitas, et evakueeriti mittehädavajalik personal, kuid kohapeal on hästi varustatud tuletõrjeosakond, kes on valmis reageerima igasugusele tegelikule ohule tehase territooriumil.

Vabariiklasest kuberner Greg Abbott kuulutas välja katastroofi 60 maakonnas vastuseks suurimale tulekahjule, Smokehouse Creek Fire'ile, mis on põlenud peaaegu 400 ruutmiili (umbes 1,040 ruutkilomeetrit), kahekordistades oma suurust alates esmaspäevast, mil tuli süttis. Tulekahju põhjus pole veel teada, mis on levinud hõredalt asustatud maakondades.

Abbott manitses texaslasi piirama tegevusi, mis võivad tekitada sädemeid, ja võtma tarvitusele ettevaatusabinõud, et kaitsta oma lähedasi. Ilmaprognoos pakub mõningast lootust tuletõrjujatele, lubades jahedamaid temperatuure, vähem tuult ja võimalikku vihma neljapäevaks. Seniks aga seisavad mõned piirkonnad silmitsi tõsiste ohtudega.

Borgeri linnas, mis asub Pantexist umbes 40 kilomeetri kaugusel põhjas, plaanisid Hutchinsoni maakonna hädaolukordade haldamise teenistuse töötajad evakueerida inimesed ühest varjupaigast teise, oodates elektrikatkestusi ja öiseid temperatuure 20ndates Fahrenheiti järgi.

Evakueerimiskäsud on antud mitmes linnas ja kogukonnas, sealhulgas Canadian, Miami, Skellytown, Wheeler, Allison ja Briscoe. Kohalikud ametnikud on kasutanud Facebooki otseülekandeid, et vastata elanike küsimustele ja anda neile juhiseid, rõhutades mobiiltelefonide hädaabiteadete sisselülitamise tähtsust ja valmisolekut kiireks evakueerimiseks.

Texas Panhandle'i piirkonna tulekahjud on toonud esile nii loodusjõudude jõu kui ka kogukondade vastupidavuse ning sunnivad meid mõtlema ennetavatele meetmetele ja ettevalmistustele tulevikuks, et vähendada selliste katastroofide mõju.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More