Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Tisulsky printsessi müstika: Ajalooline saladus Ržavtšiku külas

See juhtus 1969. aasta septembri alguses Ržavtšiku külas Tisulskago piirkonnas Kemerovo oblastis. Söekaevanduses töötades avastas kaevur Karnaukhov üle 70 meetri sügavuselt marmorsarkofaagi, mis oli erakordselt täpselt ja hoolikalt valmistatud. Komandopiirkonna juhataja Aleksandr Aleksandrovitš Masalõgin peatas kohe kõik tööd. Kirst toodi pinnale ja hakati avama, eemaldades servadelt kivistunud kitina kihi. Päikesesoojuse

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Tisulsky printsessi müstika: Ajalooline saladus Ržavtšiku külas
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

See juhtus 1969. aasta septembri alguses Ržavtšiku külas Tisulskago piirkonnas Kemerovo oblastis. Söekaevanduses töötades avastas kaevur Karnaukhov üle 70 meetri sügavuselt marmorsarkofaagi, mis oli erakordselt täpselt ja hoolikalt valmistatud.

Komandopiirkonna juhataja Aleksandr Aleksandrovitš Masalõgin peatas kohe kõik tööd. Kirst toodi pinnale ja hakati avama, eemaldades servadelt kivistunud kitina kihi. Päikesesoojuse mõjul muutus kitt vedelaks ja voolas ära.

Kirstu kaas oli reguleeritud täpselt ja selle avastamine oli publikule šokk. Kirstu sisemust täitis roosa-sinine kristallselge vedelik. Selles vedelikus lebas kõrge ja kaunis naine, umbes kolmekümneaastane, peenete euroopalike joonte ja suurte, laialt avatud siniste silmadega. Naine oli riietatud valgesse pitskleiti, mis ulatus veidi alla põlve ja oli tikitud värviliste lilledega. Ta ei kandnud aluspesu. Peas oli must, ristkülikukujuline metallkast, mis meenutas mobiiltelefoni.

Kirst oli avatud kõigile näha umbes 10-15 tundi ja uudis levis kiiresti rajoonikeskusesse. Peagi saabusid ametivõimud, sõjavägi ja miilits, kes sulgesid leiukoha ja kirjutasid üles kõik, kes kirstu puudutasid. Kirst viidi helikopteriga ära, kuid kuna koormus oli liiga raske, eemaldati vedelik, mille tulemusena kirstus olev keha hakkas mustaks muutuma. Vedelik täideti uuesti ja keha taastas oma elutruu välimuse.

Viis päeva hiljem saabus Novosibirskist eakas professor, kes andis maaklubis loengu laboratoorsete leidude esialgsetest tulemustest. Professor kinnitas, et avastus muudab täielikult arusaamist ajaloost, kuna kirstu vanus on hinnanguliselt vähemalt 800 miljonit aastat vana. See seab kahtluse alla Darwini teooria inimese päritolust.

Esialgu pakuti välja tulnukaversiooni, kuid naise keha geneetiline analüüs näitas 100% ühtsust tänapäeva vene inimesega. Tsivilisatsiooni tase, millele naine kuulus, ületas kõik varasemad teadmised. Naise kleidi kangas ei allunud teaduslikule analüüsile ning roosa-sinise vedeliku koostis jäi suures osas tuvastamata. Metallkarbi kohta professor midagi ei öelnud, peale selle, et seda uuritakse.

Pärast professori lahkumist ilmus kohalikus ajalehes väike märkus arheoloogilisest reliikviast. Kuid vaatamata ametivõimude jõupingutustele levis uudis kiiresti. Külaelanikud protesteerisid avalikkuse huvi puudumise üle ning piirkond ümbritseti sõjaväega.

1973. aastal toimusid Berchikul järve kaldal ja saartel salaja suured kaevamised. Töid turvasid sõdurid ja politsei, kuid üks tööline avalikustas hiljem, et avastati iidne kiviaegne kalmistu. Kuid üksikasjad jäid saladuseks.

Kõik kuus tunnistajat, kes kirstu avastamisest ellu jäid, hukkusid autoõnnetustes. Kohalik elanikkond vaikis ning ala kaevati hoolikalt üles ja täideti mullaga.

See erakordne lugu Tisulsky printsessist jääb müsteeriumiks, mis on täis saladusi ja küsimusi, millele pole veel vastuseid.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More