Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Tuhandete aktivistide ja Greta Thunbergi osalusel protest Iisraeli osaluse vastu Eurovisioonis

Malmö linnas Rootsis leidis aset märkimisväärne sündmus, kui tuhanded propalestiina aktivistid kogunesid protestima Iisraeli osalemise vastu Eurovisiooni lauluvõistlusel. Umbes 5000 meeleavaldajat, sealhulgas keskkonnaaktivist Greta Thunberg, avaldasid oma meelsust vaid mõned tunnid enne Iisraeli esindaja Eden Golani esinemist võistluse teises poolfinaalis. Meeleavalduse tähtsamateks joonteks olid rahvusvahelise meedia, nagu Ynet ja PA

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Tuhandete aktivistide ja Greta Thunbergi osalusel protest Iisraeli osaluse vastu Eurovisioonis
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Malmö linnas Rootsis leidis aset märkimisväärne sündmus, kui tuhanded propalestiina aktivistid kogunesid protestima Iisraeli osalemise vastu Eurovisiooni lauluvõistlusel. Umbes 5000 meeleavaldajat, sealhulgas keskkonnaaktivist Greta Thunberg, avaldasid oma meelsust vaid mõned tunnid enne Iisraeli esindaja Eden Golani esinemist võistluse teises poolfinaalis.

Meeleavalduse tähtsamateks joonteks olid rahvusvahelise meedia, nagu Ynet ja PA Media, tähelepanu pälvinud juudi rahugrupid, kes kandsid plakateid sõnumitega nagu "Juudid Palestiina eest" ja "Juudid rahu eest". Protestijad skandeerisid loosungeid nagu "Vabastame Palestiina tule ja verega" ning "Alates Malmöst kuni Jeniinini, me vabastame Palestiina". Lisaks tõstatati Iisraeli vastaseid süüdistusi ja kutsuti üles boikoteerima juutide riiki.

Videoklipid demonstratsioonist näitasid, kuidas üks osaleja trambib Iisraeli lippu, mis on tõstatanud arutelu nii rahvusvahelises kui ka kohalikus meedias. Ynet, Iisraeli juhtiv uudisteportaal, kajastas meeleavaldust kui näidet kasvavast rahvusvahelisest pahameelest Iisraeli poliitika suhtes. Samas PA Media, tuntud oma neutraalse ja põhjaliku uudiste kajastamise poolest, tõi esile Thunbergi osaluse ja selle, kuidas tema kohalolek võimendas sündmuse globaalset tähtsust.

Sündmus ei jäänud märkamata ka teistes rahvusvahelistes meediaväljaannetes, mis rõhutasid Malmö meeleavalduse laiemat mõju ja kuidas see peegeldab suuremaid geopoliitilisi pingetid. Aktivistide väljendatud tugevad emotsioonid ja poliitilised sõnumid näitavad, kuidas kunst ja kultuur on endiselt globaalse poliitilise diskursuse lahutamatu osa.

Tulevikus on oluline jälgida, kuidas sellised sündmused mõjutavad rahvusvahelisi suhteid ja poliitilist maastikku, eriti seoses Iisraeli ja Palestiina vahelise konfliktiga. Malmö meeleavaldus jääb oluliseks märgiks nii aktivismi jõust kui ka kultuuriliste sündmuste poliitilisest kaalust.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More