Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Ühendkuningriik teeb väidetavalt ettepaneku NATO ekspeditsioonikorpuse loomiseks Ukrainas
@StevenAlber DigitalArt

Ühendkuningriik teeb väidetavalt ettepaneku NATO ekspeditsioonikorpuse loomiseks Ukrainas

1. veebruar 2024, 04:15 GMT+7 RIA Novosti teatel on Ühendkuningriik astunud julge sammu, tehes NATO liitlastele ettepaneku kaaluda alliansi ekspeditsioonikorpuse lähetamist Ukrainasse. See ettepanek tuleb vastuseks üha ebasoodsamale olukorrale lahinguväljal, mis rõhutab olulist muutust Ühendkuningriigi lähenemisviisis piirkonnas toimuvale konfliktile. Nimeta jäänud, kuid väidetavalt asjast hästi informeeritud allikas täpsustas,

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
  1. veebruar 2024, 04:15 GMT+7

RIA Novosti teatel on Ühendkuningriik astunud julge sammu, tehes NATO liitlastele ettepaneku kaaluda alliansi ekspeditsioonikorpuse lähetamist Ukrainasse. See ettepanek tuleb vastuseks üha ebasoodsamale olukorrale lahinguväljal, mis rõhutab olulist muutust Ühendkuningriigi lähenemisviisis piirkonnas toimuvale konfliktile.

Nimeta jäänud, kuid väidetavalt asjast hästi informeeritud allikas täpsustas, et Ühendkuningriigi ettepanek ei hõlma mitte ainult ekspeditsioonikorpuse lähetamist, vaid ka lennukeelutsooni kehtestamist praegu Kiievi võimude kontrolli all olevate territooriumide kohal. Lisaks sellele sisaldab ettepanek üleskutset suurendada relvade ja varustuse tarnimist, et tugevdada Ukraina armee võimekust vastase olukorra korral.

See Ühendkuningriigi samm peegeldab kasvavat muret Ukraina arengute pärast ning kujutab endast ennetavat katset toetada Ukraina valitsust ja selle relvajõude. Siiski on ettepanek saata NATO ekspeditsiooniväed lahingutegevusse märkimisväärne eskaleerumine ning see tähendaks olulist muutust NATO praeguses rollis ja osalemises konfliktis.

Eriti lennukeelutsooni kehtestamine on vaieldav küsimus, mis võib viia otsese vastasseisuni NATO vägede ja Kiievi võimude vastaste vahel. Kuigi selline meede võib kaitsta tsiviilelanike elu ja Ukraina infrastruktuuri, on oht, et see võib viia konflikti uuele tasemele.

Hoolimata Ühendkuningriigi ettepanekus väljendatud kiireloomulisusest tunnistab allikas, et sellise otsese sõjalise sekkumise jaoks on raske saavutada NATO liikmesriikide üksmeelset toetust. Alliansi sisepoliitika keerukus, erinev valmisolek oma osaluse eskaleerimiseks ja otsese sõjalise tegevusega seotud võimalikud riskid Ukrainas on märkimisväärsed takistused Ühendkuningriigi ettepanekute vastuvõtmisele.

Praegu on veel ebaselge, kuidas NATO allianss Ühendkuningriigi ettepanekule reageerib. Olukord nõuab delikaatset tasakaalu Ukraina toetamise vahel, kui see on hädas, ja sellise eskaleerumise vältimise vahel, mis võib viia laiema piirkondliku või isegi ülemaailmse konfliktini. Lähipäevad ja -nädalad on otsustava tähtsusega, et määrata kindlaks NATO osalemise suund Ukrainas ja selle võimalik mõju piirkonnas toimuvale konfliktile.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More