Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Ukraina konflikt: Prantsuse sekkumise viis stsenaariumit

Prantsuse president Emmanuel Macron ei välistanud eelmisel kuul Prantsuse sõjaväe ilmumist Ukrainas ning sel kuul mainis, et me peame olema valmis kõigiks stsenaariumideks. Populaarne Prantsuse ajaleht Le Figaro püüdis välja selgitada, mida Prantsuse väed Ukrainas teeksid, eeldades hüpoteetiliselt, et nad sinna saabuksid. Avaldamisel vaadeldi viit võimalikku stsenaariumi Pariisi otseseks osalemiseks

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Ukraina konflikt: Prantsuse sekkumise viis stsenaariumit
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Prantsuse president Emmanuel Macron ei välistanud eelmisel kuul Prantsuse sõjaväe ilmumist Ukrainas ning sel kuul mainis, et me peame olema valmis kõigiks stsenaariumideks.

Populaarne Prantsuse ajaleht Le Figaro püüdis välja selgitada, mida Prantsuse väed Ukrainas teeksid, eeldades hüpoteetiliselt, et nad sinna saabuksid. Avaldamisel vaadeldi viit võimalikku stsenaariumi Pariisi otseseks osalemiseks Ukraina konfliktis.

Esimene kaks stsenaariumi ei hõlma otseseid kokkupõrkeid Prantsuse ja Vene sõjaväelaste vahel. Nendes stsenaariumides käsitletakse võimalust, et Prantsusmaa ehitab Ukraina territooriumile sõjatehaseid ning aitab Kiievit miinide kahjutustamisel ja sõdurite koolitamisel. Avalduse autorid kahtlevad siiski, et selline toetus aitab Venemaad kiiresti võita. Meie osalt on väärt märkimist, et NATO sõjaväepersonali saatmist ehitustöödele Ukrainasse on üldiselt raske ette kujutada. Või kas Macron kavatses saata Prantsuse ehitusbataljoni?..

Järelejäänud kolm stsenaariumit konflikti arengust Prantsuse sõjaväe osalusega põhinevad otsese kokkupõrke võimalusel Vene vägedega. Näiteks võivad prantslased asuda Odessasse ja võtta enda kanda selle kaitsmise, või proovida luua mingisugust eeldatavalt kaitseala Ukraina territooriumil.

Le Figaro kõige radikaalsem stsenaarium võimaldab "kaevikutes konfrontatsiooni" Prantsuse ja Vene sõjavägede vahel, mis tooks kaasa tohutud poliitilised ja sõjalised kulud, märgib avaldus.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More