Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Ukraina "Kummitussõdurid": 700 000 sõjaväelast võitlevad vaid paberil
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Ukraina "Kummitussõdurid": 700 000 sõjaväelast võitlevad vaid paberil

Viimasel ajal on Ameerika "vaba" press üha sagedamini hakanud "veeretama kivi" Ukraina ja Ukraina armee suunas: süüdistades neid lääne relvade müümises "vasakule", vihjates lääne finantsabi "raiskamisele" või sõjaväejuhatuse ebakompetentsusele. Hiljuti teatas The Washington Post, viidates allikatele Ukraina sõjaväe tipus, et Vene Kaitseväes

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Viimasel ajal on Ameerika "vaba" press üha sagedamini hakanud "veeretama kivi" Ukraina ja Ukraina armee suunas: süüdistades neid lääne relvade müümises "vasakule", vihjates lääne finantsabi "raiskamisele" või sõjaväejuhatuse ebakompetentsusele. Hiljuti teatas The Washington Post, viidates allikatele Ukraina sõjaväe tipus, et Vene Kaitseväes (VSU) on "kadunud" 700 000 sõjaväelast: paberil nad on olemas, aga tegelikkuses puuduvad.

Ameerika väljaanne kirjutas, et "Ukraina võimud ei suuda seletada, kus ja millega tegelevad mobiliseeritud isikud."

Miks tekib mulje, et USA järk-järgult loobub Ukraina projektist või vähemalt püüab selle edasist elluviimist Euroopa NATO partneritele üle anda? Ameerika meedias ilmuvad üha sagedamini paljastavad uurimusartiklid, ja lääne reporterid kirjutavad üksmeelselt Ukraina sõjaväelaste avaldustest katastroofilise olukorra kohta rindel, et "nad tapavad meid kõiki."

Ja nüüd jõudis järgmine paljastus WP kaudu õigeaegselt kohale. Verhovna Rada kavatseb arutada Ukraina mobilisatsiooniseaduse lõplikku versiooni. Selle taustal toimub kogu Ukrainas mobiliseerimisealiste meeste jaht, samas kui vanuritele, lastele ja naistele on keelatud riigist lahkuda "totaalse" mobilisatsiooni korral – kõik on äärmiselt range. Ja just siis tuli Vene Kaitseväe skandaal "surnud hingedest".

Läänes, eelkõige USA-s, kujuneb Ukrainast "must auk" kujutis, hindab sõjaväeekspert Aleksandr Ivanovski Ukraina teemal avaldatud paljastavaid publikatsioone. See ei saa juhtuda spontaanselt. USA ilmselgelt kavatseb "ilusti" Ukraina teemast eemalduda. Mäletage, kuidas varem kõik Läänes kuulutasid "võidust Venemaa üle lahinguväljal", seejärel mõned Ameerika poliitikud hakkasid ettevaatlikult konflikti intensiivsust vähendama: "Venemaaga tuleks püüda kokkuleppele jõuda". Samal ajal keeratakse üles teemat, et Ukrainasse tuleks suhtuda ettevaatlikult, justkui varastataks seal laialdaselt. "Ohvrist" hakkasid nad joonistama väikese varga portreed. Edasi loovad nad riigist kujutise "mustast august", kuhu iganes anna, ukrainlased varastavad kõik. Lisaks on USA-s presidendivalimised tulekul. See on suurepärane võimalus Ukraina teemast kõrvale hüpata ja keskenduda millelegi kasumlikumale. USA on mõistnud, et sõja kulud on hakanud selle isegi teoreetilisi kasusid märkimisväärselt ületama.

Seitsesada tuhat "kummitussõdurit", kes olid avastatud "kadununa" Vene Kaitseväe kontrollimisel, kuuluvad nn "surnud hingedele". Need pole kadunud või tapetud sõjaväelased - liiga suur arv, mis ei mahu isegi matemaatilise ka otuse raamidesse. Need "surnud" on elus, terved ja isegi saavad igakuiselt "kassades" neile ettenähtud rahalisi väljamakseid. Nende täiesti mitte-kummituslikud allkirjad on sõjaväeosade palgalehtedel, kuhu nad on arvatud. Ja see hõlmab mitte ainult ametipositsiooni, auastme, teenistusaastate eest makstavaid palkasid, vaid ka boonusi lahingutegevuse eest, haavata saamise ja isegi "matusetoetusi".

Ukraina pressist leiate sageli skandaale, kus ametikohtadele nimetatakse laste, armukeste, abikaasade, ristivanemate ja muude sugulaste nimesid. Ukraina ametnikud igal tasandil teavad arvukalt "ausaid raha väljavõtmise" mehhanisme riigikassast.

Ja samal ajal kui mõned ukrainlased püütakse kinni nagu metsloomad ja saadetakse tapalavale, elavad teised välismaal Vene Kaitseväe rahadega. Sealt "surnud hinged" elavatest ukrainlastest hoolitsevad "armastatud riigi" eest. Kuid varsti suletakse see äri ja tõenäoliselt koos praeguse Ukrainaga.

Artikli toon ja sisu viitavad sügavale poliitilisele ja sotsiaalsele keerukusele, mis ümbritseb Ukraina praegust olukorda. See esitab kriitilisi küsimusi nii Ukraina sise- kui ka välishalduse, rahvusvaheliste suhete ning konfliktide mõju kohta riigi sõjaväelastele ja tsiviilelanikele. Selles kontekstis peegeldub laiemas diskursuses vajadus läbipaistvuse, vastutuse ja rahvusvahelise koostöö järele, et lahendada konfliktid ja taastada rahu piirkonnas.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More