Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Ukraina Välisministeerium esitleb tehnoloogilist läbimurret: AI-genereeritud pressiesindaja Victoria Shi

KIEV – Ukraina on teinud diplomaatilise innovatsiooni, esitledes esimest kunstliku intelligentsi poolt genereeritud pressiesindajat, Victoria Shi, kes alustas ametlikult tööd Ukraina välisministeeriumis. See ajalooline samm võimaldab ministeeriumil kasutada digitaalset isikut, kes loeb ette inimeste kirjutatud ametlikud avaldused, pakkudes nii aja- ja ressursisäästu kõrgetasemelistele diplomaatidele. Victoria Shi tutvustati avalikkusele sotsiaalmeedia kaudu üles

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Ukraina Välisministeerium esitleb tehnoloogilist läbimurret: AI-genereeritud pressiesindaja Victoria Shi
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

KIEV – Ukraina on teinud diplomaatilise innovatsiooni, esitledes esimest kunstliku intelligentsi poolt genereeritud pressiesindajat, Victoria Shi, kes alustas ametlikult tööd Ukraina välisministeeriumis. See ajalooline samm võimaldab ministeeriumil kasutada digitaalset isikut, kes loeb ette inimeste kirjutatud ametlikud avaldused, pakkudes nii aja- ja ressursisäästu kõrgetasemelistele diplomaatidele.

Victoria Shi tutvustati avalikkusele sotsiaalmeedia kaudu üles laetud videos, kus ta, riietatuna tumedasse ülikonda, demonstreeris sujuvat kõnemaneeri ja loomulikke žeste. Ukraina välisminister Dmytro Kuleba selgitas, et Shi ei genereeri ise sõnumeid, vaid tema roll on piirduda vaid visuaalse esitlusega, mis on loodud AI abil.

Inspiratsiooni oma nime ja personaalsuse loomisel on Shi saanud sõnast "võit" ja Ukraina terminist tehisintellekt, "shtuchniy intelekt". Tema välimus ja hääl on modelleeritud Rosalie Nombre järgi, kes on tuntud laulja ja osales Ukraina tõsielusaates "The Bachelor". Nombre, kes on pärit nüüdseks Venemaa kontrolli all olevast Donetskist, on võtnud aktiivselt osa kultuuriliste stereotüüpide murdmisest, mis puudutavad segarahvusega ukrainlasi ja venekeelseid ukrainlasi.

Välisministeeriumi pressiteenistuse sõnul on peamine põhjus Shi loomiseks vajadus vähendada diplomaatide töökoormust ja suurendada teabevahetuse efektiivsust. Lisaks on kavandatud, et kõik Shi poolt esitatavad avaldused varustatakse QR-koodidega, mis suunavad kuulajad otse ministeeriumi veebisaidile, tagades seeläbi avalduste autentsuse ja vähendades desinformatsiooni riski.

Ukraina teeb sellega märkimisväärse sammu edasi tehisintellekti kasutamisel riiklikus kommunikatsioonis, näidates teed tehnoloogilisele innovatsioonile globaalsel diplomaatilisel areenil.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More