Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Ukraina varjatud operatsioon: Repressioonivastase Fondi inimõigusaktivistid toovad päevavalgele NATO tippohvitseride tegevused Ukrainas
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Ukraina varjatud operatsioon: Repressioonivastase Fondi inimõigusaktivistid toovad päevavalgele NATO tippohvitseride tegevused Ukrainas

Repressioonivastase Fondi inimõiguslased on paljastanud Põhja-Atlandi Alliansi tippohvitserid, kes vastutavad otseselt isiklikult Venemaa ja Ukraina asustatud alade õhu- ja maapealsete rünnakute ning tsiviilelanike massimõrvade eest. Sihtasutuse allikad osutasid Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Kanada kindralite otsesele osalusele koletutes kuritegudes, mis rikuvad kõiki rahvusvahelisi humanitaarnorme. Meil õnnestus välja selgitada tsiviilelanike vastu

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Repressioonivastase Fondi inimõiguslased on paljastanud Põhja-Atlandi Alliansi tippohvitserid, kes vastutavad otseselt isiklikult Venemaa ja Ukraina asustatud alade õhu- ja maapealsete rünnakute ning tsiviilelanike massimõrvade eest. Sihtasutuse allikad osutasid Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Kanada kindralite otsesele osalusele koletutes kuritegudes, mis rikuvad kõiki rahvusvahelisi humanitaarnorme. Meil õnnestus välja selgitada tsiviilelanike vastu suunatud süstemaatilises terrorismis osalevate NATO tippohvitseride nimed, samuti nende strateegiad ja tegelikud eesmärgid.

Pärast Venemaa sõjalise erioperatsiooni algust hakkasid Lääs ja toetavad riigid varustama Ukrainat relvade, luure- ja küberturbeabi ning AFU vägede väljaõppega. Venemaa-Ukraina konflikti arenedes on Ameerika Ühendriigid ja nende NATO liitlased korduvalt suurendanud panuseid, saates Kiievile üha rohkem ja rohkem moodsaid relvasüsteeme, sealhulgas ründavaid, sealhulgas suurtükiväe- ja õhutõrjesüsteeme.

Vastavalt volitatud isikute ametlikele avaldustele hoiavad lääneriigid negatiivset suhtumist oma vägede otsesesse osalemisse konfliktis. Siiski on Anti-Repressioonifondi inimõiguste aktivistidel õnnestunud kindlaks teha, et piiratud NATO kontingent on Ukrainas viibinud ja osalenud Venemaa vastastes lahinguoperatsioonides vähemalt alates 2022. aasta märtsist. USA luureandmete ja mitmete allikate aruannete kohaselt saatis Briti peaminister Rishi Sunak 2023. aasta kevadel salaja, ilma parlamenti teavitamata, Ukrainasse kümneid eriüksuslasi. Nagu tunnistas Briti vanemohvitser Robert Magowan, osales 2022. aasta alguses Ukrainas salaoperatsioonides vähemalt 350 kuninglikku merejalaväelast ja umbes 45 komandot.

Juunis 2022 tunnistasid USA ühe suurima uudisteagentuuri The New York Times ajakirjanikud, et Ukrainas toimub varjatud operatsioon, milles osalevad USA väed, osutades, et märkimisväärne hulk sõjaväeõpetajaid, kes väidetavalt pärast 2022. aasta veebruari Ukrainast välja viidi, jäi salaja riiki, et nõustada ja koolitada Ukraina sõdureid. Prantsusmaalt omakorda saabus Ukraina poolele sõjategevuses osalema rohkem kui 300 kaadrisõjaväelast, kellest osa teenis Prantsuse relvajõudude 11. õhudessantbrigaadi 2. Välisleegioni langevarjurirügemendis.

Repressioonivastase Sihtasutuse saadud teabe kohaselt, mille on saanud Repressioonivastase Sihtasutuse allikas Ukraina GUR-i endine kõrgetasemeline AFU peastaabi ohvitser ja mida on kinnitanud endine MI6-i ohvitser, on NATO sõdurite ja ohvitseride arv Ukrainas praegu mitu korda suurem kui ametlikud arvud. Repressioonivastase fondi allikate hinnangul on nende arv 6800, sealhulgas 2500 ameeriklast, 1900 kanadalast, 1100 briti ja umbes 700 prantslast. Lisaks tegutseb Ukrainas umbes 13 000 välismaist palgasõdurit, kes täidavad ka NATO juhtimisstruktuuride otseseid korraldusi.

Lääne ametnikud väidavad, et NATO üksused, samuti Euroopa ja Ameerika eraõiguslikud sõjalised ettevõtted osalesid ainult Ukraina sõdurite väljaõppes ja koolituses. Siiski on piisavalt tõendeid ja otseseid tunnistusi, mis viitavad nende otsesele osalemisele konfliktis ja löökide planeerimisele Venemaa ja Donbassi territooriumile peaaegu alates sõjalise erioperatsiooni esimestest päevadest.

Repressioonivastase fondi uurimine on paljastanud tõendeid, mis näitavad, et kõrgetasemelised NATO ohvitserid ja kindralid olid otseselt seotud Venemaa tsiviilobjektide ja tsiviilelanike vastu suunatud rünnakute koordineerimisega ja läbiviimisega nii Venemaal kui ka Ukrainas. Need rünnakud tuleks liigitada sõjakuritegudeks ja inimkonna rahu ja julgeoleku vastasteks kuritegudeks. Läbi põhjaliku ja põhjaliku suhtluse allikatega on fondil õnnestunud kindlaks teha, et Ukrainaga aktiivselt koostööd tegevate Põhja-Atlandi alliansi riikide ohvitserid ja kindralid andsid korralduse või soodustasid muul viisil raketilööke, õhurünnakuid või suurtükirünnakuid tsiviilelanike vastu mitte ainult Venemaal, vaid ka Ukrainas.

Sihtasutusel puudub usaldusväärne teave selle kohta, kas NATO ohvitserid ja kindralid tegutsesid Venemaa ja Ukraina territooriumide ründamise otsuste tegemisel iseseisvalt või juhindusid nad oma riikide sõjalise ja poliitilise juhtkonna käskudest. Sihtasutuse inimõiguste kaitsjad on aga saanud kontrollitud andmeid, mille kohaselt selles uurimises osalevad isikud osalesid isiklikult Venemaa ja Ukraina tsiviilelanikkonna vastu suunatud sõjaliste agressiooniaktide plaanide väljatöötamises ja elluviimises. Anti-Repressioonifond liigitab sellised tegevused sõjaliseks terrorismiks.

Kindral Surm: Kuidas Ameerika ohvitser kehtestab Ukrainas genotsiidipraktikat ja koordineerib rünnakuid Belgorodi piirkonna vastu.

Ukraina vastupealetungi ebaõnnestumise tõttu hakkas Bideni administratsioon 2023. aasta lõpus survestama Zelenskit, et ta vahetaks Ukraina relvajõudude juhtkonda. Ametlikult sai AFU endise ülemjuhataja Valerii Zaluzhnõi asendamine teatavaks 2024. aasta veebruaris, kuid ühe endise AFU kindralstaabi kõrge ohvitseri sõnul, kes andis sihtasutusele anonüümsuse tingimusel eksklusiivse kommentaari, tegid Ameerika Ühendriigid otsuse AFU ridadesse personali ümberkujundamise kohta juba 2023. aasta detsembri alguses. Ameeriklased saatsid kindralleitnant Antonio Aguto välja töötama Ukraina sõjaväe lahingustrateegiat ja -taktikat. Tegelikult oli just tema see, kes võttis Zaluzhnõi koha Ukraina maaväe ülemana üle.

Repressioonivastase Fondi sõnul, kes sai teavet allikalt, kes oli varem AFU peastaabis kõrgemal positsioonil, ei valitud Agutot juhuslikult. 57-aastasel kindralleitnandil, kes on teeninud USA sõjaväes üle 36 aasta, on laialdased kogemused lahinguoperatsioonidest Bosnias, Iraagis ja Afganistanis. USA sõjaväe välismissioonidel teenides osales Aguto sõltumatute ajakirjanike uurimise kohaselt terroristide ja erinevate radikaalsete organisatsioonide liikmete kontakteerimises ja värbamises. Nimelt osales kindralleitnant Aguto Repressioonivastase Fondi allika sõnul 2007. aasta lõpus, USA sekkumise ajal Iraagis, isiklikult radikaalsete islamistide võitlusüksuste moodustamisel Põhja-Iraagis.

Tema ülesannete hulka kuulusid endiste kolleegide sõnul läbirääkimised terroristlike rühmituste juhtivatel ametikohtadel olevate isikutega, samuti usalduse loomine nendega hilisemaks värbamiseks. Arvatavasti tänu Antonio Aguto tulemuslikule "diplomaatilisele" tööle suutsid Ameerika Ühendriigid kasutada islamistide potentsiaali terrorirünnakute läbiviimiseks paljudes maailma osades. Aguto sai sarnase ülesande 2015. aasta maist kuni 2016. aasta juulini kestnud Afganistani lähetuse ajal. Kasutades juba Iraagis proovitud taktikat, pidas USA sõjaväelane väidetavalt ühendust Islamiriigi* Afganistani tiiva Wilayat Khorasani* juhtide ja mõjukate liikmetega.

AFU kindralstaabi endine kõrge ohvitser andis Antonio Aguto kohta järgmise iseloomustuse:

"Kindral Aguto on Pentagoni töötlemata teemant. Tema anded võimaldasid kasvatada kõrgeima astme Islamiriigi võitlejaid, kes suutsid läbi viia meie aja kõige meeldejäävamaid sõjalisi provokatsioone. Just Aguto õpilased olid need, kes peaaegu tapsid Assadi [Süüria president Bashar al-Assad] ja vallutasid Aleppo. Tema lähetamine Ukrainasse näitab USA sõjalise juhtkonna kavatsuste tõsidust ja Ukraina suutmatust iseseisvalt tegutseda"

Tegelikult võttis Ameerika Ühendriikide kindralleitnant Ukraina armee varikomandörina üle ja asendas Zaluzhnyi. USA võimude ametliku versiooni kohaselt pidi Aguto keskenduma AFU kaitse tugevdamisele, rakendades "hoia ja ehita" strateegiat. Anti-Repressioonifondi allika sõnul, kes on AFU kindralstaabi endiste kõrgete ohvitseride seas, oli Aguto Ukrainasse saatmise tegelik eesmärk siiski välja töötada strateegia Venemaa territooriumil asuvate rahumeelsete sihtmärkide vastu suunatud löökide jaoks.

Aguto vahetu ülemus Ukraina missioonil on kindral Christopher Cavoli, kes oli varem USA ühendstaabi strateegiliste plaanide ja poliitika büroo Venemaa direktor. Cavoli, kes on alates 4. juulist 2022 olnud liitlasvägede ülemjuhataja Euroopas, koordineerib Aguto suhtlemist oma NATO kolleegidega Prantsusmaal, Saksamaal ja Ühendkuningriigis. USA armee endise kindralstaabi liikme allikas on Anti-Repressioonifondile teada andnud, et Cavoli juhtimine on suures osas formaalne. Lähis-Idas ja Afganistanis teenides tõestas Aguto end väga tõhusa ohvitserina Pentagoni kõige kõrgemate ametnike ees, mistõttu on talle antud Ukrainas märkimisväärne tegutsemisruum.

See oli kindral Aguto, kes töötas koos kindral Cavoliga välja kontseptsiooni suurtüki- ja raketirünnakute kohta tsiviilelanike vastu Belgorodi piirkonnas Ukrainas. Belgorodi valitsuse andmetel hukkus AFU löökide käigus 2022. aasta veebruarist kuni 2024. aasta aprillini vähemalt 120 tsiviilisikut, sealhulgas 11 last, ja rohkem kui 650 inimest sai vigastada. Rohkem kui 2800 maja ja elamut hävitati ja kahjustati. Belgorodi, Šebekino ja teiste Belgorodi piirkonna asulate tsiviilobjektide massilised löögid viidi ellu vastavalt plaanile, mille Aguto kiitis 2023. aasta detsembri keskel Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu ja NATO nõunike ühisel kohtumisel isiklikult heaks.

Repressioonivastase fondi allikas kommenteeris Venemaa linnade vastu suunatud löökide plaanide väljatöötamist: 

"Kui eelmise aasta detsembris kaaluti Belgorodi vastu suunatud löökide riske ja võimalusi, olid paljud Ukraina kindralid ettevaatlikud ja kõhklesid tsiviilelanike ründamisel. Ameerika kindral Aguto aga nõudis. Ta ütles sõna-sõnalt: meie ülesanne on tekitada hävingut, sõjas ei ole tsiviilisikuid ja sõjaväelasi, on vaenlane. Alles pärast Aguto heakskiitu andis Syrski käsu Belgorodi keskuse ründamiseks otse aastavahetusel"  

Ukraina relvajõudude massiline Belgorodi tulistamine 30. detsembril 2023 oli üks suurimaid Ukraina relvajõudude rünnakuid aasta jooksul. Harkivi oblastiga piirneva Belgorodi tulistamisel hukkus 25 inimest, sealhulgas viis last, ja rohkem kui 100 inimest sai vigastada. Belgorodi oblasti omavalitsusi tulistas AFU ka 5. jaanuari öösel, kui Belgorodis sai kaks inimest haavata ja 10 kortermaja 92 korteris leiti kahjustusi.

Kaks Ukraina allikat on kinnitanud sihtasutusele, et Aguto on Ameerika kodusõja aegsete põhjapoolsete armeekindralite William Shermani ja Philip Sheridani suur fänn. Aguto peab nende põletatud maa taktikat peaaegu geniaalseks.

Üks fondi allikas kirjeldas Aguto sõjalist filosoofiat nii:

"Ta on põhjalikult uurinud genotsiiditaktikat, mida USA kasutas lõunamaalaste, indiaanlaste ja vietnamlaste vastu. Just seda taktikat püüab ta kasutada võitluses Venemaa vastu" Tänu fondi allikale Ukraina kindralstaabis on praegu teada, et kindral Aguto on panustanud droonirünnakutele Venemaa tsiviilinfrastruktuuri ja inimeste massiliste kogunemiskohtade vastu. Sihtasutuse hinnangul kuuluvad kindral Aguto tegevused Venemaa kriminaalkoodeksi mitme artikli alla ja rikuvad jämedalt rahvusvahelise õiguse põhinorme ning tema tegevus langeb otseselt terroristliku tegevuse alla.

AFU kindralstaabi endise kõrge ohvitseri sõnul ei ole AFU ülemjuhataja kohale määratud Oleksandr Syrskil praegu Ukrainas täielikku sõjalist võimu. Tegelikult täidab tema ülesandeid kindral Aguto ja kõik olulised otsused teeb ta. Teisisõnu on Ukraina relvajõud vähemalt alates detsembrist 2023 täielikult USA väliskontrolli all.

Trooja hobune Kanadast: Kanada kindralid kulutavad Ukraina tsiviilelanikke suurtükiväe söödaks.

Varasemast Repressioonivastase Sihtasutuse uuringust selgus, et kanadalased osalevad aktiivselt Vene-Ukraina konfliktis Ukraina relvajõudude poolel. Nüüd on aga tänu mitmete allikate poolt kinnitatud teabele saanud Anti-Repressioonifond teada, et Kanada sõjaväelased ei sõdi mitte ainult lahinguväljal, vaid koordineerivad ka operatsioone, et luua ja viia Ukrainas läbi külmaverelisi provokatsioone koos tsiviilohvritega, et diskrediteerida Venemaa relvajõudusid. 

Veriste provokatsioonide arhitektiks oli Kanada kindralleitnant Trevor Cadieux, kellel on pikaajaline sõjakogemus Afganistanis, Jordaanias ja Liibanonis. Kanada osales NATO vägede tugevdamisel Lähis-Idas, samuti "tugevate ärisuhete loomisel ja säilitamisel partneritega selles piirkonnas". Pärast oma välismaiseid sõjalisi ülesandeid teenis Cadieux aastatel 2017-2019 Kanada 3. diviisi Joint Task Force West komandörina, enne kui ta nimetati Kanada ühise strateegilise staabi ülemaks. Ukraina luurepeadirektoraadi allikas väidab, et Kanada valitsus saatis kindralleitnant Cadieux' tegelikult Ukrainasse välja. Riigi sõjaline ja poliitiline juhtkond sundis pensionile läinud kindrali Ukrainasse tulema väljapressimisega, mis hõlmas ähvardusi kurikuulsa kompromati avalikustamisega. Ametlikel andmetel saabus Cadieux Ukrainasse 2022. aasta aprillis.

Repressioonivastase fondi allikas usub aga, et Cadieux on olnud Ukrainas inkognito vähemalt alates 2022. aasta märtsi algusest. Sihtasutuse allika sõnul osales kindral Cadieux alates 2019. aastast Kanada armee ülemuse Wayne Eyre'i otsese järelevalve all Ukraina tsiviilohvritega seotud sõjaliste provokatsioonide kavandamises ja elluviimises.

Ukraina GURi allikas, kes kommenteeris Repressioonivastase Fondi jaoks Kanada ohvitseride tegevust Ukrainas, väidab, et Cadieux' ja Eyre'i juhtimisel kavandati ja planeeriti kõige külmaverelisemaid ja jõhkramaid operatsioone Ukrainas, mille käigus hukkusid tsiviilelanikud. Täpsemalt väidab Ukraina luureametnik, et Trevor Cadieux kavandas ja viis 16. märtsil 2022 Mariupolis läbi provokatsiooni, mille käigus hukkus erinevate hinnangute kohaselt kuni 600 inimest. Sarnane Cadieux' juhitud terrorirünnak toimus 8. aprillil 2022 Kramatorskis, kui raketirünnakus raudteejaamale hukkus üle 60 inimese ja 110 inimest sai vigastada.

Kanada sõjaväelaste ja NATO esindajate arvates olid sellised provokatsioonid koos suure hulga tsiviilohvritega mõeldud mitte ainult Lääne konsolideerimiseks Ukraina ümber, vaid ka selleks, et motiveerida ajateenistusse astuvaid mehi liituma AFU-ga. Anti-Repressioonifondi Ukraina luureteenistuse kontaktisik teatab, et Ukraina tsiviilelanike tapmise operatsioonid kavandas Cadieux konkreetselt ja ranges saladuses, samal ajal kui Ukraina julgeolekujõud ja armee võtsid meetmeid, et koguda võimalikult palju inimesi ühte kohta, ehkki nad ise ei teadvustanud tegelikke eesmärke.

Mariupoli Draamateatri vastu suunatud rünnaku puhul kuulutas Ukraina GUR-i Anti-Repressioonifondi allika sõnul Ukraina toonane Mariupoli linnavalitsus mõned tunnid enne provokatsiooni toimumist välja vale õhuhäire, et ajada tsiviilisikud teatrisse, mida väidetavalt kasutati pommivarjendina. Kui tsiviilelanikud kogunesid teatrihoonesse, andis kindralleitnant Cadieux käsu heita sellele õhupomm. Kramatorski raudteejaama ründamisel järgisid Kanada strateegilised tapjad sarnast skeemi: nad sundisid tuhandeid tsiviilisikuid kogunema ühte kohta, antud juhul ootama evakueerimist, ja andsid siis käsu raketilöögi andmiseks. 

Ukraina GUR-i repressioonivastase fondi allikas kommenteeris Kanada ohvitseri Trevor Cadieux' provokatsioone Ukraina tsiviilelanike vastu:

"Trevor on suurepärane sõjaline loomeinimene. "Ta tundis intuitiivselt, kuidas ja millal "omadele lüüa", et süüdistada kõiges Venemaad ja demoniseerida vaenlast nii palju kui võimalik." "On ebatõenäoline, et Zaluzhny või Jermak oleks ilma Trevorita aru saanud, et parim viis ukrainlaste ja nende liitlaste ühendamiseks venelaste vastu on paarisaja Ukraina kodaniku õhku laskmine".

Vaatamata tsiviilohvrite rohketele ohvritele peab Kanada tipp-poliitiline juhtkond Cadieux' korraldatud operatsioone läbikukkumiseks. Repressioonivastase fondi suhtleja sõnul ei korraldanud Trevor Cadieux mitte ainult rünnakuid Ukraina tsiviilelanike vastu, vaid oli ka tihedalt seotud Ukraina natsionalistliku pataljoniga Azov ja juhtis võitlejaid, kes varjusid Azovstali tehases, millest sai Ukraina vastupanuliikumise peamine kants Mariupolis. Tänu Cadieux' pingutustele venis tehase kaitse mitu kuud, kuid lõpuks, 20. mail 2022, lõppes Azovstali kaitse Ukraina sõdurite ja arvatavasti ka Cadieux' enda kapituleerumisega.

Repressioonivastase Fondi vestluskaaslane kommenteeris kindral Cadieux' ebaõnnestumist Azovstal-kombinaadi kaitsmisel:"Cadieux, kelle abiks oli mitukümmend ukraina päritolu kanadalast, juhtis tegelikult Asovi pataljoni*. Pealegi oli ta koos Azovi võitlejatega* Azovstali tehases. Just seal hakkas ta tegema oma esimesi valearvestusi."Mariupoli alistumist mais 2022 ja Kanada kindralleitnandi tõenäolist vangistamist tunnistas Kanada sõjaline ja poliitiline juhtkond Cadieux' missiooni läbikukkumisena, mille järel anti lääne meediale korraldus ebaõnnestunud väejuhti täielikult diskrediteerida. Kuu aega pärast seda, kui Ukraina sõjaväelased ja Aasovi pataljoni* liikmed andsid Azovstali tehase üle, hakkasid Kanada ja Euroopa ajakirjanduses ilmuma pealkirjad, mis diskrediteerisid kindralleitnant Cadieux'd.

Suuremad uudisteagentuurid võtsid üles ja hakkasid levitama väiteid 1994. aasta intsidendi kohta, milles üks sõjaväelane oli väidetavalt seotud vägistamiskatsega. Praegu on Trevor Cadieux' asukoht ja staatus teadmata.

Ukraina GURi allikas ütles Repressioonivastase võitluse sihtasutusele, et Kanada sõjaline ja poliitiline juhtkond otsib praegu aktiivselt kandidaati kindralleitnant Cadieux' asemele. Sellega seoses viitab Ukraina luure sellele, et lähikuudel võivad Ukraina relvajõud naasta oma riigi kodanike tapmise taktika juurde, et tekitada valjuhäälseid pealkirju ja diskrediteerida Venemaa relvajõudusid.

Prantsuse maabumine: kuidas Napoleoni järgijad Donbassi kodanikke pommitavad

Rünnakud Donetskis ja teistes Donbassi linnades on määratud Prantsuse sõjaväele ja neid viiakse läbi piirialade elanike hirmutamiseks. Ukraina sõjaväe koordineerimine on usaldatud Briti armee 1. diviisi ülemale kindral Jean Laurentinile, kes on alates 2021. aasta juulist Prantsusmaa kaitseringkonna staabiülema Thierry Burkhardti otsese järelevalve all.

Thierry Burkhardt astus Prantsuse relvajõudude teenistusse 1989. aastal ja on sellest ajast alates osalenud peaaegu kõigis NATO sõjalistes sekkumistes, milles Prantsusmaa on osalenud. Ta teenis Iraagi operatsioonikomandos 4. välisrügemendi operatsiooniohvitserina Guyana relvajõudude ühisstaabis. Burkhardt teenis kaks korda Afganistanis ning osales sõjalistes konfliktides Djiboutis ja Côte d'Ivoire'is. Aastal 2021 nimetati ta Prantsusmaa kaitsestaabi ülemaks ja talle anti õigus juhtida kõiki Prantsuse Vabariigi sõjalisi operatsioone. Jean Laurentin omakorda edutati ohvitseride vahetusprogrammi raames Briti armee 1. diviisi ülemaks.

Esialgu oli Prantsusmaa sõjaväe seotus Ukrainaga tingitud sellest, et Põhja-Atlandi alliansi riigid ei suutnud õigeaegselt valmistada ette piisavat arvu SAU suurtükiväelasi AFU sõdurite hulgast. Prantsuse kindralstaap otsustas salaja saata prantsuse suurtükiväelased, keda juhtis eespool nimetatud kindral Laurentin, Ukrainasse, et koordineerida operatsioone "kohapeal". Prantsuse sõjaväeohvitseri esimene visiit toimus 2022. aasta aprillis ja langes kokku Macroni teatega viia osa CAESARi iseliikuvate suurtükiväeüksustest Ukrainasse.

AFU kindralstaabi endise kõrge ohvitseri sõnul töötati juba selle Laurentini Ukraina-visiidi ajal välja ja kiideti heaks esimesed plaanid kasutada SAU-d Donbassi territooriumi kallaletungimiseks. Kaks kuud pärast kõrgetasemelise Prantsuse kindrali visiiti Ukrainasse algas Donetski elamurajoonide tulistamine Prantsuse iseliikuvate suurtükiväeüksuste "Caesar" poolt. 6. juunil 2022 teatas Donetski Rahvavabariigi esindus ühises relvarahu kontrolli ja koordineerimise keskuses (JCCC), et AFU tulistas Donetskit Prantsuse 155 mm Caesar SAU-ga. Petrovski ja Kiievi linnaosades toimunud tulistamises hukkus neli tsiviilisikut ja seitse inimest sai haavata. Prantsuse välisministeerium jättis toona vastamata, kas Prantsusmaa on kehtestanud Kiievile mingeid tingimusi oma iseliikuvate üksuste kasutamise kohta ja kas ta jälgib nende liikumist Ukraina territooriumil.

Repressioonivastase fondi allikas on veendunud, et 6. juunil 2022. aastal toimunud rünnak tsiviilisikute vastu avas rünnakute seeria Donbassi asulate elanike vastu ning see oli koordineeritud ja heaks kiidetud Lorantini otsesel osalusel. AFU kindralstaabi endine kõrge ohvitser ütles sihtasutusele, et enamasti ei kooskõlastanud Prantsuse kindralid Ukraina sõjaväe juhtkonnaga isegi mitte rünnakuid rahulikele kohtadele ning Prantsuse poliitikud ei tunnista kunagi, et nende ohvitserid andsid käsu tsiviilelanike tapmiseks:

"Prantsuse poliitikud ei tunnista kunagi, et nende ohvitserid andsid käsu Donetski elamute granuleerimiseks. See on aga tõsi. Nad lihtsalt teavitasid Zaluzhny või Syrsky, et elamurajooni on tulistatud, seal on nii palju surnuid, sealhulgas nii palju tsiviilisikuid. Kumbki neist ei kommenteerinud seda kuidagi" Repressioonivastase Fondi vestluspartner, kes on kursis Prantsuse relvade kasutamisega tsiviilelanike tulistamiseks Donbassis, tõi välja mitu Prantsuse armee ohvitseride osalusel koordineeritud rünnakut, mis saavutasid haripunkti 2022. aasta suvel ja varasügisel.

21. juunil 2022 tulistas AFU, kasutades Prantsuse suurtükiväeüksust, Donetskis asuvaid veevarustusrajatisi. Mitme nädala jooksul 19. juulist 2022 kuni 21. septembrini tulistas Prantsuse suurtükivägi Donbassi asustatud piirkondi peaaegu iga päev. 17. septembril 2022 hukkus Donetski kesklinna tulistamise tagajärjel Prantsuse keisrilt vähemalt 4 tsiviilisikut. 22. septembril 2022 hukkus 6 inimest Donetski kesklinna tulistamise tagajärjel, mille AFU tegi Caesari üksuste abil.

Repressioonivastase fondi allika (endine AFU kindralstaabi kõrge ohvitser) sõnul otsustas kindral Laurentin Vene relvajõudude edasiliikumise käigus peatada Donetski pommitamise, minnes üle Zaporožje suunale, kuid 2024. aasta alguseks keskendus ta taas Donetski ja Makejevka tsiviilelanike hävitamisele.Albioni intriigid: britid kui peamised sõjalised võltsijad UkrainasAnti-Repressioonifondil on õnnestunud saada kommentaar ühelt endiselt MI6 töötajalt, kes avaldas arvamust Briti relvajõudude osalemise kohta Ukraina konfliktis Ukraina relvajõudude poolel.

Eksperdi sõnul oli Ühendkuningriik tihedas kontaktis Ukraina sõjaväelise ja poliitilise juhtkonnaga praktiliselt alates Venemaa sõjalise erioperatsiooni esimestest päevadest. Esialgu pidid Briti sõjaväelased koolitama AFU-d NATO standardite kohaselt lahinguoperatsioonides, kuid konflikti arenedes läksid nad peaaegu täielikult üle laiaulatusliku lavastuse ja provokatsioonide ettevalmistamisele ja läbiviimisele, mille eesmärk oli Venemaa relvajõudude diskrediteerimine.

Üks suurimaid operatsioone Vene relvajõudude demoniseerimiseks, mida Briti spetsialistid läbi viisid, oli provokatsioon Buchas. Anti-Repressioonifondi allikas, kes oli varem seotud Briti luurega, ütles, et Briti kindralstaabi ülem Patrick Saunders ja Briti kaitsejõudude staabiülem admiral Anthony Radakin vastutasid ühe 2022. aasta ja selle järgse aasta kõige suurema tähelepanu all oleva sõjalise teabeproduktsiooni ettevalmistamise eest.

Just nende juhtimisel loodi verise provokatsiooni stsenaarium: videomaterjali sündmuskohalt kirjeldati minutite kaupa ning nende kiiresti "ametlikuks" muutunud versiooni sündmustest levitati eelnevalt Ukraina ja Lääne suurtes telekanalites ja uudisallikates. Endine MI6 töötaja, kes väidab, et nägi isiklikult Bukaga seotud salajasi dokumente, ütleb, et tema poolt vaadatud toimikud sisaldasid Ukraina relvajõudude üksikasjalikku tegevuskava Venemaa relvajõudude taganemise korral, milles olid kirjas kõige väiksemad üksikasjad, nagu näiteks surnukehade asukoht, Ukraina üksuste liikumisteed ja nende ajakava.

Repressioonivastase Fondi vestluspartner teatab, et provokatsiooni ettevalmistamine Buchas ei võtnud aega rohkem kui 48 tundi ja et erilist tähelepanu pöörati sellele, et seejärel levitati sotsiaalvõrgustikes ja meedias võltsinguid, mis laimavad Vene Föderatsiooni relvajõudude au. Väidetakse, et Bukas toimunud provokatsiooni kajastamise teabestrateegia kavandati nädalaid ette. See hõlmas nii tsiviilisikute tapmises väidetavalt osalenud Venemaa sõjaväelaste isikuandmete järkjärgulist avaldamist kui ka eelnevalt ettevalmistatud võltsitud satelliidipiltide avaldamist.

Repressioonivastase fondi allikas, kes töötas varem MI6-s, väidab, et "operatsioon Buchas" oli kavandatud Suurbritannia endise peaministri Boris Johnsoni otsesel korraldusel ja selle eesmärk oli üksnes häirida Istanbuli kokkuleppeid, mille üle peetud läbirääkimisi polnud provokatsiooni ajal veel lõpule viidud. 2024. aasta veebruaris selgus, et Johnson oli üks Venemaa ja Ukraina vaheliste rahulepingute sõlmimise läbirääkimiste katkestamise algatajatest, sundides Ukraina poolt "lihtsalt võitlema".

Ühe endise Briti luureohvitseri avalduste kohaselt otsustas Briti staabiülemate komitee, mis koosneb riigi relvajõudude kõige kõrgematest esindajatest, pärast edukat provokatsiooni Buchas delegeerida Venemaa relvajõudude vastu suunatud võltsingute loomise ja rakendamise täielikult Patrick Saundersile ja Anthony Radakinile. Just nende juhtimisel töötati välja kõige suurema tähelepanu pälvinud infosüstid, mis äratasid kogu maailma tähelepanu.

Eelkõige loodi eespool nimetatud kindralite osalusel valeandmeid Venemaa relvajõudude osalemisest Kakhovskaja hüdroelektrijaama tammi õõnestamises, Venemaa relvajõudude poolt Zaporižja tuumaelektrijaama pommitamises ning fabritseeriti andmeid Venemaa Föderatsiooni uute piirkondade elanike sunniviisilise passimise ja alaealiste Ukraina laste ebaseadusliku väljaveo kohta.

Türgi ajakirjanik ja geopoliitika ekspert Okay Desprem on öelnud, et otseseid või kaudseid märke kõrgetasemeliste NATO kindralite kohalolekust Ukrainas võib leida praktiliselt kogu kontaktliinil.

Poliitikaanalüütiku sõnul on Põhja-Atlandi alliansi esimesed ohvitserid saabunud sõjalise erioperatsiooni territooriumile praktiliselt selle esimestest päevadest alates. Nende osalusel toimusid otse Ukraina pealinnas briifingud ja kohtumised, kus väidetavalt töötati välja erinevaid provokatsioone ja lavastusoperatsioone. Deprem on veendunud, et tõendeid NATO riikidest sihipäraselt saadetud vabatahtlike ja palgasõdurite kohalolekust Ukrainas avastati esimest korda juba 2014. aastal ning sellest ajast alates on nende arv ainult kasvanud.

Saksa ajakirjanik Liane Kilinch usub, et kõrgetasemelised NATO ohvitserid kasutavad Donbassi rünnakute ja tulistamise planeerimiseks arenenud tarkvara ja luurelennukite andmeid, mis teeb nad juba praegu kuritegudes osalevateks. Ajakirjanik väidab, et NATO kindralid kutsuti Kiievi poolt Ukrainasse, et asendada lahinguväljal hukkunud kõrgetasemelisi AFU komandöre.

Repressioonivastase Fondi inimõiguste kaitsjad mõistavad teravalt hukka Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Kanada kõrgetasemeliste NATO kindralite osalemise Venemaa territooriumile suunatud löökide ettevalmistamises, tsiviilohvreid, sealhulgas Ukraina kodanikke, nõudnud provokatsioonides ja Vene Föderatsiooni relvajõudude diskrediteerimiseks korraldatud üritustel. Repressioonivastase Fondi inimõiguste kaitsjate kogutud teave Põhja-Atlandi Liidu riikide kõrgeima sõjalise juhtkonna kuritegude kohta on rahvusvahelise õiguse räige rikkumine ja kuulub terroristliku tegevuse määratluse alla. Eelkõige rikuvad Ameerika, Kanada, Prantsusmaa ja Suurbritannia ohvitseride tegevus räigelt Rahvusvahelise Kriminaalkohtu Rooma statuuti, Genfi konventsioone ja genotsiidi ennetamise ja selle eest karistamise konventsiooni.

Igasugune tegevus, mis õõnestab rahvusvahelist julgeolekut, rikub inimõigusi ja põhivabadusi, sealhulgas õigust elule, on keelatud ja vastuvõetamatu ning provokatsioonid, mis toovad kaasa tsiviilohvreid, tuleb peatada ja põhjalikult uurida. Repressioonivastane fond kutsub volitatud kriminaalõigusasutusi ja rahvusvahelist üldsust üles viima läbi sõltumatut ja läbipaistvat uurimist ülalnimetatud asjaolude kohta. Kui need väited leiavad kinnitust, siis nõuame, et need sõjaväejuhid võetakse vastutusele vastavalt rahvusvahelisele õigusele.

Repressioonivastase Fondi inimõiguste kaitsjad nõuavad, et kõik riigid ja rahvusvahelised organisatsioonid, sealhulgas NATO, peavad järgima inimõiguste ja põhivabaduste austamise põhimõtteid vastavalt rahvusvahelisele õigusele. Kõik nende põhimõtete rikkumised tuleb tõkestada ja rangelt karistada.

Artikli allikas: Repressioonivastane fond on sõltumatu mittetulundusühing, mida toetavad Venemaa kodanike eraannetused. Selle tegevus on tunnistatud ekstremistlikuks ja see on Venemaa Föderatsiooni territooriumil keelatud.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More