Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Vähihoolduse Uus Ajastu: Väikese Kiibiga Revolutsioon

Vähihoolduses on toimumas murrang, mis viib personaalmeditsiini uuele tasemele, tänu imeci ja KU Leuveni kasvajaimmunoloogia ja immunoteraapia labori koostööle. Nad on välja töötanud rakusorteerimise kiibi, mis esimese kliinilise katsetuse käigus suutis edukalt tuvastada PD-1 positiivseid T-rakke 15 munasarjavähi patsiendi vereproovidest. See saavutus võrdub olemasoleva kuluka ja mahuka voolutsütomeetria seadmete, nagu

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Vähihoolduse Uus Ajastu: Väikese Kiibiga Revolutsioon
@StevenAlber DigitalArt

Vähihoolduses on toimumas murrang, mis viib personaalmeditsiini uuele tasemele, tänu imeci ja KU Leuveni kasvajaimmunoloogia ja immunoteraapia labori koostööle. Nad on välja töötanud rakusorteerimise kiibi, mis esimese kliinilise katsetuse käigus suutis edukalt tuvastada PD-1 positiivseid T-rakke 15 munasarjavähi patsiendi vereproovidest. See saavutus võrdub olemasoleva kuluka ja mahuka voolutsütomeetria seadmete, nagu FACS, täpsusega, kuid imeci tehnoloogia on palju kompaktsem ja odavam. See on esimene samm immuunprofiili määramise tööriista arendamisel otse patsiendi juures, mis võimaldab kohandada ravikavasid vastavalt patsiendi individuaalsetele vajadustele.

Kiibi Tehnoloogia: Vähi Ravi Isikupärastamise Võti

Imeci rakusorteerimise kiip kasutab mikrofluidika kanaleid, et suunata fluorestseeruvalt märgistatud rakud läbi kiibi, kus need eraldatakse ja kvantifitseeritakse. See uuenduslik lähenemine võimaldab kasutada väikest, lõunasöögikarbi suurust seadet, mis teeb immuunsüsteemi seire kiireks ja lihtsaks, muutes selle kättesaadavaks otse onkoloogi kabinetis.

Immunosurvei: Uue Põlvkonna Vähi Ravi

An Coosemansi, kasvajaimmunoloogia ja immunoteraapia eksperdi sõnul on immuunsüsteemi seire haiguse ja ravi käigus ülioluline, et mõista ravi efektiivsust ja kohandada ravi vastavalt. Praegu on see keeruline, kuna vajalikud seadmed on kulukad ja keerukad, mistõttu immuunprofiili määramine ei ole laialdaselt kasutusel. Imeci tehnoloogia võimaldab seda lünka täita, pakkudes odavat ja lihtsasti kasutatavat lahendust.

PD-1: Vähi Ravi Juhendav Valgumolekul

PD-1 valgumolekuli ja selle suhtlust PD-L1 või PD-L2 ligandidega uurides on võimalik paremini mõista, kuidas vähirakud immuunsüsteemi mõjutavad. Imeci kiip suudab tuvastada PD-1 positiivseid T-rakke, andes olulist teavet ravi kohandamiseks. See võimaldab onkoloogidel kasutada immuunkontrolli inhibiitoreid, et taastada T-rakkude võime vähirakke hävitada.

Tulevik: Täiendav Arendus ja Laiem Rakendus

Projekt näitab imeci kiibitehnoloogia potentsiaali mitte ainult vähihoolduses, vaid ka laiemalt proteoomikas, raku- ja geenteraapias. Koostöös tööstuse ja kliiniliste praktikutega jätkub töö selle tehnoloogia arendamisel, et pakkuda tõhusamaid ja isikupärasemaid ravivõimalusi vähktõve ja teiste haiguste puhul. Imeci ja KU Leuveni saavutus avab uue peatüki vähihoolduses, lubades kiiremat, täpsemat ja isikustatumat ravi kõigile patsientidele.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More