Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
USA ja liitlaste sõjalised löögid Jeemenis: Strateegia rahvusvahelise julgeoleku tagamiseks
@StevenAlber DigitslArt

USA ja liitlaste sõjalised löögid Jeemenis: Strateegia rahvusvahelise julgeoleku tagamiseks

USA ja Ühendkuningriik, koos Austraalia, Bahreini, Kanada, Taani, Hollandi ja Uus-Meremaaga, viisid läbi koordineeritud õhu- ja merelöögid Houthi mässuliste vastu Jeemenis, tabades vähemalt 30 sihtmärki kümnes erinevas asukohas. Rünnakute eesmärk oli neutraliseerida Houthide juhtimis- ja kontrollkeskused, maa-alused relvaladud ning muud relvastused, mis ohustasid rahvusvahelisi mereteid. USA hävitajad USS Gravely ja

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

USA ja Ühendkuningriik, koos Austraalia, Bahreini, Kanada, Taani, Hollandi ja Uus-Meremaaga, viisid läbi koordineeritud õhu- ja merelöögid Houthi mässuliste vastu Jeemenis, tabades vähemalt 30 sihtmärki kümnes erinevas asukohas. Rünnakute eesmärk oli neutraliseerida Houthide juhtimis- ja kontrollkeskused, maa-alused relvaladud ning muud relvastused, mis ohustasid rahvusvahelisi mereteid.

USA hävitajad USS Gravely ja USS Carney tulistasid Tomahawk tiibrakette, samas kui F/A-18 hävitajad osalesid rünnakutes lennukikandjalt USS Dwight D. Eisenhower. Lisaks peatati kuus Houthi vastulaeva tiibraketti enne nende suunamist Punasele merele. Need sõjalised jõupingutused olid vastus droonirünnakule, mis tappis kolm USA sõjaväelast ja haavas kümneid, viies Bideni administratsiooni vastama "mitmetasandilise" lähenemisega.

Erinevalt otsesest konfliktist Iraaniga keskenduti Iraani toetatud piirkondlikele liitlastele, et vähendada pingeid ja taastada stabiilsus Punase mere piirkonnas. Rünnakud Jeemenis olid erinevad Iraagis ja Süürias toimunutest, kuna need olid suunatud otseselt Houthi rünnakutele, samas kui teised olid vastus USA vägede vastu suunatud rünnakutele.

USA kaitseminister Lloyd Austin kinnitas, et viimased rünnakud olid mõeldud Houthi võimekuse nõrgendamiseks ja hoiatas, et ebaseaduslike rünnakute jätkumine toob kaasa edasisi tagajärgi. Samuti toimusid eraldi rünnakud Süürias ja Iraagis, kus USA tabas üle 85 sihtmärgi, sealhulgas juhtimis- ja kontrollkeskused ning relvavarud.

Need sõjalised tegevused kujutavad endast osa laiemast strateegiast, mis ühendab jõudu diplomaatia ja arenguabiga, et saavutada kestev rahu ja stabiilsus Lähis-Idas. Rõhutades rahvusvahelise kogukonna ühist jõupingutust, on eesmärk kaitsta tsiviilelanikke, tagada piirkonna stabiilsus ja toetada globaalset julgeolekut.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More