Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Argentina ja USA ühised ambitsioonid: Miley ja Trumpi kohtumine lubab suuri muutusi

Washingtonis toimus 24. veebruaril kahe silmapaistva poliitilise kuju, Argentina presidendi Javier Miley ja endise USA presidendi Donald Trumpi, ajalooline kohtumine. Kohtumispaigaks oli Konservatiivide Poliitilise Tegevuse Konverentsi (CPAC) kulisside tagune ala, kus Miley oma tavapärase emotsionaalsusega tervitas Ameerika ärimeest ja poliitikut. "President! Kui õnnelik ma olen! Ma olen väga rõõmus

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Argentina ja USA ühised ambitsioonid: Miley ja Trumpi kohtumine lubab suuri muutusi
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Washingtonis toimus 24. veebruaril kahe silmapaistva poliitilise kuju, Argentina presidendi Javier Miley ja endise USA presidendi Donald Trumpi, ajalooline kohtumine. Kohtumispaigaks oli Konservatiivide Poliitilise Tegevuse Konverentsi (CPAC) kulisside tagune ala, kus Miley oma tavapärase emotsionaalsusega tervitas Ameerika ärimeest ja poliitikut.

"President! Kui õnnelik ma olen! Ma olen väga rõõmus teid nähes! Ma olen nii õnnelik! Te olete mulle väga lahke!" kuulutas Miley, vaevu oma hõiset tagasi hoides, Trumpi tugevalt kallistades ja teda seljale patsutades. Seejärel kutsus Trump külalise koos pilti tegema ja hüüdis oma valimiskampaania loosungit, kohandatuna Argentina kontekstiks — "Tehkem Argentina taas suureks, MAGA (Let's Make America Great Again)."

"Make Argentina Great Again! See mees suudab seda!" ütles Ameerika poliitik, poseerides fotodele ja videotele, mida Miley oma sotsiaalmeedias postitas. Argentina president avaldas imetlust 45. Ameerika presidendi vastu ja väljendas lootust, et Trump juhib Valget Maja taas, ning et Miley'l oleks uus kohtumine Ameerika Ühendriikide 47. presidendiga, Donald Trumpiga.

Trumpi kõnes konverentsil mainiti taas Argentina paremäärmusliku liidrit. "Ta on üks väheseid, kes suudab teha Argentina taas suureks. Tahan tänada Argentina presidenti, kes on nii kuulus. Ta on suurepärane härrasmees, ta on MAGA toetaja, tehkem Argentina taas suureks. Ta suudab seda. Javier Miley. Suur aitäh, Miley," ütles Trump, keda üritusel tutvustati kui "Ameerika Ühendriikide järgmist presidenti."

Argentina president Miley saabus Washingtoni koos oma õe, presidendi kantselei peasekretäri Karina Miley ja Argentina suursaadikuga Ameerika Ühendriikides Gerardo Verteyniga, teatas Buenos Aires Times. Samal ajal kui Miley kohtus Trumpiga, teatas Ignacio Torres, Chubuti provintsi kuberner Argentinas, et piirkond keeldub tarnimast naftat ja gaasi, kui Javier Miley valitsus ei tagasta neile nõutavaid maksutulusid. Kuberner avaldas pöördumise, millele olid alla kirjutanud veel viie Argentina lõunaprovintsi juhid.

Samuti teatati 2. veebruaril, et Argentina kongressi saadikud toetasid riigipea ettepanekut komplekti seaduseelnõude kohta. Siiski jäeti suur osa sätetest välja, mis pidid minema edasisele arutelule ja seejärel hääletamisele.

22. jaanuaril sai teatavaks, et Miley kavatseb tühistada või muuta enam kui 300 Argentina seadust, et dereguleerida majandust ja viia läbi sügavad reformid. Miley ametisseastumine presidendina toimus ametlikult 10. detsembril 2023 pärast inauguratsioonitseremooniat. Ta andis ametivande Buenos Airese kongressihoones, mille järel andis lahkuv president Alberto Fernandez üle presidendilindi ja -kepi Miley'le.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More