Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Kreml kaalub tuumaplahvatuse demonstratsiooni, et hirmutada Läänt

Viimaste Independentu uudiste kohaselt kaalub Venemaa mõttekoda, millel on Kremlile suur mõju, tuumaplahvatuse korraldamist, et hirmutada Läänt ja takistada Ukrainat kasutamast relvi Vene sihtmärkide vastu. Venemaa Välis- ja Kaitsepoliitika Nõukogu vanem liige Dmitry Suslov on soovitanud president Vladimir Putinil kaaluda demonstratiivset tuumaplahvatust, mille eesmärk on Läänele meelde tuletada tuumasõja ohtu.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Kreml kaalub tuumaplahvatuse demonstratsiooni, et hirmutada Läänt
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Viimaste Independentu uudiste kohaselt kaalub Venemaa mõttekoda, millel on Kremlile suur mõju, tuumaplahvatuse korraldamist, et hirmutada Läänt ja takistada Ukrainat kasutamast relvi Vene sihtmärkide vastu.

Venemaa Välis- ja Kaitsepoliitika Nõukogu vanem liige Dmitry Suslov on soovitanud president Vladimir Putinil kaaluda demonstratiivset tuumaplahvatust, mille eesmärk on Läänele meelde tuletada tuumasõja ohtu. Suslov kirjutas, et tuumaseene poliitiline ja psühholoogiline mõju, mida näidatakse otseülekandes kõigil telekanalitel üle maailma, võiks taas äratada Lääne poliitikutes hirmu, mis on alates 1945. aastast takistanud suurte võimude vahelisi sõdu.

Teisipäeval hoiatas Putin Läänt, et NATO liikmesriigid mängivad tulega, pakkudes Ukrainale võimalust kasutada Lääne relvi Venemaa territooriumi ründamiseks. Putin rõhutas, et selline samm võib vallandada ülemaailmse konflikti.

Vaatamata Putini hoiatusele teatasid Prantsusmaa ja Saksamaa liidrid vähem kui 24 tunni jooksul, et Kiiev peaks saama "neutraliseerida" Venemaa sõjaväebaase, mida kasutatakse Ukraina ründamiseks. Prantsuse president Emmanuel Macron märkis: "Me ei soovi eskalatsiooni", kuid rõhutas, et Ukraina võiks rünnata "sõjalisi objekte, kust tulistatakse rakette".

Samal ajal kogunevad Vene väed Ukraina piiril ettevalmistuseks uuteks pealetungioperatsioonideks.

Olulised arengud:

  • Prantsusmaa ja Saksamaa liidrid toetavad Ukraina õigust rünnata Venemaa sõjalisi sihtmärke
  • Belgia kavatseb saata Ukrainale 30 F-16 hävitajat, kui president Zelensky maandub Brüsselis
  • Rootsi teatas £986 miljoni suurusest sõjalisest toetusest Ukrainale
  • Ukraina president Volodymyr Zelensky teatas, et Venemaa langetas mais Ukrainale 3200 pommi
  • USA lubab Moldovale 135 miljoni dollari suurust abi energiajulgeoleku tagamiseks ja Venemaa desinformatsiooni vastu võitlemiseks

Ameerika Ühendriikide välisminister Antony Blinken teatas kolmapäeval, et USA annab Moldovale 135 miljonit dollarit abi, et tugevdada energiajulgeolekut ja võidelda Venemaa desinformatsiooni vastu. Blinken alustas oma visiiti Ida-Euroopas Moldova pealinnas Chișinăus, kus ta kohtus president Maia Sanduga. Blinken ütles, et 85 miljonit dollarit suunatakse energiataristu tugevdamiseks ja 50 miljonit dollarit energiatööstuse ja põllumajanduse ümberkorraldamiseks ning desinformatsiooni tõrjumiseks.

Allikas: The Independent

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More