Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

USA alustab juuni alguses kahe Minuteman III ballistilise raketi katsetustega

USA õhujõud viivad 4. ja 6. juunil 2024 läbi kahe relvastamata Minuteman III mandritevahelise ballistilise raketi (ICBM) katsetused. Need testkäivitused toimuvad Vandenbergi Kosmoseväebaasis Californias ja nende eesmärk on demonstreerida USA tuumajõudude valmisolekut ja tõhusust. Esimene käivitus on plaanitud 4. juunil ajavahemikus 00:01 kuni 06:01 Vaikse ookeani aja järgi

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
USA alustab juuni alguses kahe Minuteman III ballistilise raketi katsetustega
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

USA õhujõud viivad 4. ja 6. juunil 2024 läbi kahe relvastamata Minuteman III mandritevahelise ballistilise raketi (ICBM) katsetused. Need testkäivitused toimuvad Vandenbergi Kosmoseväebaasis Californias ja nende eesmärk on demonstreerida USA tuumajõudude valmisolekut ja tõhusust.

Esimene käivitus on plaanitud 4. juunil ajavahemikus 00:01 kuni 06:01 Vaikse ookeani aja järgi (Eesti aja järgi 3. juuni 22:01 kuni 4. juuni 04:01). Teine käivitus toimub samal ajavahemikul 6. juunil. Nende testide eesmärk on näidata USA tuumajõudude valmisolekut ja tagada usaldus tuumaheidutuse efektiivsuses.

Minuteman III on tahkekütusel töötav mandritevaheline strateegiline rakett, mille kaal on 36 tonni. Rakett võeti USA relvastusse 1970. aastal ja on ainus USA ICBM, mis on paigaldatud šahtidesse. Seda raketti on regulaarselt moderniseeritud ja seetõttu toimuvad ka seotud testid. Praegu on USA relvastuses 400 sellist raketti.

USA viib Minuteman III katsetusi läbi mitu korda aastas. Eelmine testkäivitus toimus 1. novembril 2023, kuid rakett plahvatas üle Vaikse ookeani tundmatu "anomaalia" tõttu. Õhujõud moodustasid uurimisrühma, et selgitada välja juhtunu põhjus. Samuti teatas USA Vene Föderatsioonile kavandatavatest katsetustest vastavalt kahepoolsetele kokkulepetele ja Haagis sõlmitud käitumiskoodeksi alusel, mis on mõeldud ballistiliste rakettide leviku tõkestamiseks.

Need testid kinnitavad USA pühendumust säilitada tugev ja usaldusväärne tuumaheidutus, mis on vajalik 21. sajandi ohtude tõrjumiseks ja liitlaste rahustamiseks. Katsetused on kavandatud ette pika aja jooksul ja ei ole seotud hetkeliste maailmasündmustega.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Latest posts