Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

USDA äreva uudise taustal: alpakakasvatuse ulatus USA-s ja Peruus

29. mai 2024 tõi endaga ärevad uudised, kui USA Põllumajandusministeerium (USDA) teatas, et esimest korda on linnugripp tuvastatud alpakades. See uudis on tõstatanud olulisi küsimusi ja murekohti võimaliku massilise loomade hävitamise kohta viiruse leviku peatamiseks. Selle valguses on oluline mõista alpakakasvatuse ulatust nii USA-s kui ka Peruus ning millised võivad

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
USDA äreva uudise taustal: alpakakasvatuse ulatus USA-s ja Peruus
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

29. mai 2024 tõi endaga ärevad uudised, kui USA Põllumajandusministeerium (USDA) teatas, et esimest korda on linnugripp tuvastatud alpakades. See uudis on tõstatanud olulisi küsimusi ja murekohti võimaliku massilise loomade hävitamise kohta viiruse leviku peatamiseks. Selle valguses on oluline mõista alpakakasvatuse ulatust nii USA-s kui ka Peruus ning millised võivad olla tagajärjed, kui viirus levib laiemalt.

Alpakakasvatus USA-s:

USA-s on registreeritud kokku umbes 120,000 alpakasid, kusjuures suurimad populatsioonid asuvad Lääneranniku osariikides nagu Colorado, California, Oregon ja Washington. Alpakakasvatus on seal kasvav valdkond, kuna alpakad on kohanemisvõimelised erinevate kliimatingimustega ja nende vill on hinnatud selle kvaliteedi tõttu, mida kasutatakse laialdaselt luksuslike tekstiilide tootmiseks.

Alpakakasvatus Peruus:

Peruus on maailma suurim alpakkade populatsioon, hinnanguliselt umbes 3,5 miljonit alpakat, mis moodustab umbes 90% kogu maailma populatsioonist. Peruus kasvatatakse alpakasid peamiselt villa ja liha saamiseks ning neil on oluline roll kohalikus majanduses ja kultuuris. Alpakad on Peruus elutähtsad, kuna nende vill on kohaliku käsitöö ja rõivatööstuse nurgakivi. Lisaks mängivad alpakad olulist rolli ka kultuurilistes ja religioossetes tavadetes.

Kas see on osa suuremast plaanist?

Suurte loomade hävitamine viiruse leviku peatamiseks on tavapärane meede, kuid see tekitab küsimusi globaalsete agendade ja loomakasvatuse tuleviku kohta. Kas need meetmed on tõesti vajalikud, või on tegemist laiema plaaniga, mis võib mõjutada loomakasvatust ja põllumajandust globaalselt? Need küsimused jäävad õhku, kuid on selge, et viiruse levik ja selle tõkestamise meetmed nõuavad kiiret ja läbimõeldud reageerimist. Alpakakasvatus mängib olulist rolli nii USA kui ka Peruu majanduses ja kultuuris, ning viiruse leviku tõkestamine on oluline, et säilitada see oluline tööstusharu.

Allikad:

Selline analüüs aitab mõista alpakakasvatuse tähtsust ja võimalikke tagajärgi, kui linnugripp peaks laiemalt levima. Täpne ja faktipõhine teave on kriitilise tähtsusega, et valmistuda võimalike kriiside jaoks ja teha teadlikke otsuseid.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More